Към съдържанието

Снимка

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ-нисък хемоглобин, диария със слуз и ....

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

#1 dessska

dessska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 14 July 2011 - 02:01 PM

Здравейте,д-р Михайлов.Синът ми е на 8 месеца и половина и от 15 дена е с диария,като почти всеки път в изпражненията има и слуз.Преди бяха по 6-7 изхождания,сега са 3-4 на ден.Диарията се появи около 2 дни след ваксина.Първоначално педиатърката го отдаде на глутена,тъй като от 4 дни давах попара на сина ми,но и преди това бях давала глутенови каши и не беше реагирал.Веднага спрях глутена,но още е така вече 13 дни след като не давам глутен.Около месец давах и малтофер,тъй като хемоглобинът му беше 89.Възможно ли е да е от него,въпреки че и малтофера спряхме преди 5-6 дни.Чета,че е възможно да е АБКМ.Все още го кърмя,захраних го на 5 мес.и половина.Бяхме на диета няколко дни по съвет на педиатърката,като давах лечебна хумана,оризова каша и пюре от моркови с картофи и кърма,разбира се.Давах хидрасек,смекта,но без резултат.Все още давам био гайа и еспумизан.Въпросът ми е каква би могла да е причината за тази раздразнена лигавица и как можем да се справим с проблема.Също ако можете да ми кажете за ниския хемоглобин какво да правя.
Много често се и буди през нощта,на всеки час и само като суче заспива.Мога ли да направя нещо,за да спи по-спокойно.Пробвах и да дохранвам вечер да не би да е гладен,но пак същото.
Благодаря ви предварително и се надявам да не съм ви изгубила много време.

#2 dessska

dessska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 14 July 2011 - 02:10 PM

Забравих да добавя,че дадохме фекален секрет за салмонела,дизентерия и коли и резултатът е отрицателен.

#3 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 14 July 2011 - 03:52 PM

възможно е да от зъби. И понякога докато не излезe зъбчето диарията продължава.
Направи му чай от джоджен - на 250 мл вода сложи 4-5 листенца. Давай вместо вода. Компот от дренки/сока/ . семките на дюлите имат такъв ефект също,но сега не им сезона.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#4 dodo08

dodo08

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 12 Мнения:

Публикувано 14 July 2011 - 05:39 PM

1 ванилия на прах, разтворена в мъничко вода също помага за затягане.

#5 dessska

dessska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 14 July 2011 - 07:06 PM

Благодаря,ще опитам.Но дори и от зъби да е тази слуз защо я има?Според мен не е нормално.

#6 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 14 July 2011 - 09:18 PM

Благодаря,ще опитам.Но дори и от зъби да е тази слуз защо я има?Според мен не е нормално.

Има ли хрема или сополи детето? Ако- Да ,възможно е да е от нея..
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#7 dessska

dessska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 14 July 2011 - 09:25 PM

Не,нищо друго му няма за радост.Жизнен е,дори доста :) ,но и през нощта ака или към 5 сутринта.

#8 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 14 July 2011 - 09:30 PM

Ентерол прахчета давали ли сте досега? Това са култивирани дрожди.
Смятам,че със чайчето от джоджен ще му мине.
Спазвате ли някаква диета? При диария се разрешават само ябълки и банани от плодовете.

Дъщеря ми и тя имаше един период такъв като вашия без да е била болна....по-късно излязоха и зъбите,доста по късно.

#9 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 14 July 2011 - 09:33 PM

Ето ви линк, прочетете съветите на доктора за разстройството, анемията .. viewtopic.php?f=8&t=3097

#10 dessska

dessska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 15 July 2011 - 10:21 AM

Много благодаря.Сега започвам да чета,преди това нещо не успявах да открия библиотеката. :10lb.gif: Надявам се да се ориентирам правилно.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни