Към съдържанието

Снимка

Закуска за дете на почти 2 години

• Влезте в профила си за да пишете
16 отговора на тази тема

#11 kaia

kaia

Консултант по кърмене

• Консултанти по кърмене
  • PipPipPip
  • 1703 Мнения:
  • МястоХасково

Публикувано 14 March 2009 - 05:48 PM

Предлагам хиляди неща,а той само попара иска. Вече се притеснявам.Предлагала съм филии с какво ли не ,макаронени всякакви,от плодовете само банан признава,баници,кроасани,готови закуски ,овесени,зърнени,бисквитини и тн.Всяка сутрин пробвам де сменя и накрая аз си го ям.И гладен е оставал ама друго не ще.

Едно към едно!!!!!!! :wink:

Е, що?! Какъв е проблема?
Аз пък нарочно не предлагам друго освен попара и кус-кус. Не ми се иска да свиква на кроасани и баници.

#12 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 14 March 2009 - 08:38 PM

И моя само попара иска. Нямам против. Редува с банан или друг плод, като не иска попара.

За разнообразие в попарата освен препечен хляб, слагам и овесени ядки.

#13 miamia5

miamia5

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 19 December 2010 - 02:05 PM

privet:)
moyat malchugan e na 1 godina i 5 meseca i za zakuska xapva predimno filiiki s kakvo li ne, subota i nedelq pravq dosta po razlichni zakuski,tui kato imam povechko vreme.palachinki,burzi-murzelivi banici, kiflichki..gledam da mu davam purjeni neshta no ponqkoga pravq purjeni filiiki,tui kato ne qde qicata vareni ili burkani,mu gi davam v drug vid i forma:)
imam dosta recepti za burzi i lesni zakuski,ako iskate nqkoq,pishete:)
miamia5@gmail.com
yana

#14 МилитУ

МилитУ

Лачена Форумска Чанта

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22700 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 28 December 2010 - 03:42 PM

Ами и моята дъщеря е на почти 1.5год., обаче не държа да яде яйца под каквато и да е форма за закуска/много тежка храна за първо хранене/....камо ли пък пържени филии :roll: И въобще филии избягвам да давам мазани с боклуци разни.
Закусва кус-кус, кисело мляко с плод или бисквити/или и двете в млякото/, рядко попара, каша, понякога банан яде само.Също хапва млечен грис, овесени ядки с плод или сирене, случвало се е и кисел да яде за закуска.
Общо взето редувам изброеното + едно кърмене рано сутринта преди закуската, това е задължително и малката сама си казва :lol:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#15 Maria Yaneva

Maria Yaneva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 242 Мнения:

Публикувано 26 June 2011 - 01:56 PM

Здравейте и от мен.Ние сме почти на 11м и закусваме сутрин като стане кърма,а към 9-9:30 кус-кус или попара.Чудя се дали да не я пробвам с кисело мляко и някакъв плод,но се притеснявам от качеството на това,което се прави в магазина.Вие какво купувате?Аз на баткото си спомням,че вземах на нестле имаш такива млечни с плодове като кашички май се водеха... :roll: Забравила съм...Дайте съвет.И друго-чай ли слагате на попарата и какъв?Щото аз досега сипвах просто преварена вода...А иначе я пробвах с овесени ядки със малко сирене и банан,за да не слагам захар,но не и се понравиха особено...

#16 Maria Yaneva

Maria Yaneva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 242 Мнения:

Публикувано 26 June 2011 - 01:58 PM

Ами и моята дъщеря е на почти 1.5год., обаче не държа да яде яйца под каквато и да е форма за закуска/много тежка храна за първо хранене/....камо ли пък пържени филии :roll: И въобще филии избягвам да давам мазани с боклуци разни.
Закусва кус-кус, кисело мляко с плод или бисквити/или и двете в млякото/, рядко попара, каша, понякога банан яде само.Също хапва млечен грис, овесени ядки с плод или сирене, случвало се е и кисел да яде за закуска.
Общо взето редувам изброеното + едно кърмене рано сутринта преди закуската, това е задължително и малката сама си казва :lol:

Мили,а как приготвяяш гриса и какъв купувате?Мисля да и предложа за закуска или на следобедното.Питам,з-то ние сме все още на кърма,а кис. и прясно мляко все още не съм въвела.Та от тази гледна точка с вода ли само да го приготвя :roll: ?

#17 МилитУ

МилитУ

Лачена Форумска Чанта

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22700 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 26 June 2011 - 02:49 PM

Гриса го правя с прясно мляко, а преди годинката с вода и добавях кърма после.
Като заври млякото/водата, добавям няколко лъжици грис.Като се сгъсти го махам от котлона и чакам да изстине.Може да се добавя и плод даже - намачкан.
Аз си купувам обикновен пшеничен грис.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни