Към съдържанието

Снимка

моноклеоза

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

#1 demi

demi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • МястоSHUMEN

Публикувано 21 February 2008 - 01:47 PM

Д-р Михайлов, племенникът ми е с надут лимфен възел на шията от дясно на 2 пръста под ухото. Силно болезнено е. Няма температура и обрив. Съмненията са за моноклеоза. Има ли хомеопатично лечение на това заболяване. Предварително Ви благодаря!

#2 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 22 February 2008 - 07:34 AM

Д-р Михайлов, племенникът ми е с надут лимфен възел на шията от дясно на 2 пръста под ухото. Силно болезнено е. Няма температура и обрив. Съмненията са за моноклеоза. Има ли хомеопатично лечение на това заболяване. Предварително Ви благодаря!

Здравейте,
Щом са съмнения, да се докаже. Кръвна натривка доказва или отхвърля инфекциозна мононуклеоза.
Има препарати при увеличени лимфни възли. Може да опитате с Енгистол- 3 х 1 таблетка. Това е хомеопатичен имуномодулатор и Лимфомиозот- 3 х10 капки или 3 х 1 таблетка.
Локално- изварен компрес. Трябва да помогне за по- бързото решаване.
Д- р Михайлов

#3 KAT9

KAT9

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 12 March 2008 - 07:01 PM

Д-р Михайлов,искам да ви попитам за себе си.Още по време на втората ми бременност,започнаха да ми се подуват лимфни възли по цялото тяло.Лекарят ми ми каза,че изследваниятя ми са добри и възлите сами ще се приберат.Но не стана така и 5месеца след раждането отидох при специалист.След пълни изследвания ми каза,че ми няма нищо,но възлите ще си останат подути...Лекарката ни хомеопат ме посъветва няколко месеца да пия Hepar sulfur 30CH по един път на ден..За жалост въобще не помогна.Бихте ли ме посъветвали какво да предприема?Има ли вариант въобще?Благодаря за отделеното време.

#4 nikineli

nikineli

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:

Публикувано 14 November 2008 - 09:42 PM

Здравейте д-р Михайлов,искам да попитам нещо за увеличен лимфен възел! Детето ми е на 11г. и 8м и от дсетина дена я боли лимф.2-3пръста под лявото ухо,но по-скоро е под брадичката.Не е видимо издуто,но детето го боли.Не може да са изпъне или наведе на тази страна.Казва,че цялото място и е като изтръпнало.Направихме пълна кръвна картина,но всички показатели са в норма.Няма развален зъб ,нито зачервено гърло и сливици.Личният лекар каза,че на този етап нищо не може да се направи,но вече мина доста време и сигурно ще трябва да се стигне до антибиотик,защото я боли, а ходи и на тренировка.Прочетох по-горе и давам Лимфомиозот 3х3,но свършихме една опаковка.Трябва ли да продължа ,колко и с какво?Правих компрес с счукани маслини с костилките ,отделно белтък със захар и въобще кой каквото ми каже правя,защото не ми се дава антибиотик за щяло и нещяло.Предварително Ви Благодаря!!!

#5 vesitod

vesitod

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:
  • Мястосъс Слънцето

Публикувано 29 December 2008 - 04:09 PM

Дъщеря ми е на 1г.7м. От месец и се появиха 2 израстъка на главичката отзад в мачалото на скалпа. Имаше и зачервяване на кожата, което тя чешеше, в резултат - още образувания, които кожната и педиатърката казаха, че са лимфни възли на главата. Сега освен костните, има и лимфни възли!
Пуснахме кръвна картина с диференциално броене. Левкоцитите са малко над нормата, но педиатърката твърди, че при бебета било нормално да са по-високи! Не знам аз такава норма!
Тревожни са: Ly=0,66, при допустима стойност до 0,40. :!:
От 2 дни и се поду топче зад 1 ушенце. Днес УНГ каза, че ухото е здраво и това явно е пак лимфен възел. Така до сега обаче никой лекар не ми даде диагноза за заболяване. Сигнал за какво са такива симптоми? Всички други резултати от кръвната картина са в норми. Тя не е слабо дете, напротив силна и здрава е, още дори я кърмя. Приключихме с ваксините, последната от които я поставиха на 1г.6м.! Моля за мнение и съвет! Благодаря!
Публикувано изображение

#6 desiata

desiata

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 31 December 2008 - 01:52 AM

Привет,д-р Михайлов.На 27год съм.По принцип съм изключително здрав човек.Имам следния проблем: преди около месец при настинка започнаха да ме наболяват подмишничните лимфни възли,бяха леко подути, ту единия-ту другия,но по-скоро леко болезнени.След няколко масажа нещата отшумяхя,до следваща лека настинка/ по-скоро разходка на студа,защото симптоми за настинка нямаше/.Поду се леко десният възел и дясната ръка започна слабо да изтръпва,чак до пръстите,нещо като леко мравучкане,сякаш съм лежала дълго в/у нея.Другият лимфен възел не ме болеше,но го усещах,а имах и леко тръпнене и в другата ръка.Ръцете започват да изтръпват,когато позамръзнат навън.Не съм правила кръвни изследвания,засега...може би е добре да направя ПКК и диференциално броене.Ходих на сауна с надежда тръпненето да изчезне,но уви. Рехабилитатор ми каза,че най-вероятно това е проблем на периферната нервна с-ма- лимфоневродермит,който може да е провокиран от различни фактори.Искам да ви попитам според Вас на какво се дължи това възпаление на лимфните възли и изтръпване на ръцете.Какви действия и изследвания да предприема?Започнах прием на Енгистол-3х1т,клеева т-ра 2х10к,сребърна вода-2х1лъж.Но от прополиса започва сърбеж по лигавицата на устната кухина и лек сърбящ обрив по устните.Да продължавам ли приема след отшумяване на сърбежа или да заменя прополиса с пчелно млечице?Предварително Ви благодаря и Ви пожелавам да сте здрав!Жалко е, че повечето български лекари са Вашата коренна противоположност.

#7 mama cura

mama cura

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 171 Мнения:
  • МястоТАМ КЪДЕТО СА ДЕЦАТА МИ

Публикувано 11 January 2009 - 04:39 PM

Здравейте Д-р Михайлов дъщеря ми е на 2г. и 5мес. септември искарахме някакъв вирус с температура 39.5 и зачервено гърло подуха и се линфните възли правихме иследване за момуноклеоза,но всичко беше в норми пихме АБ линфомиозот и всичко отшумя,но лимфните възли не се прибират.От тогава съм я водила 2-3 на лекар изпи още 2 опаковки лимфомиозот,но подобрение няма мисля,че не я болят защото като я пипам не реве много съм объркана незнам какво да и давам повече.Моля за съвет.

#8 mimi009

mimi009

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 04 February 2009 - 12:55 PM

здравейте д-р Михайлов синът ми е на 7 години. Когато беше на 3 години и половина беше болен от мононуклеоза , тогава му се бяха подули лимфните възли отстрани на вратлето и до сега все още не са се прибрали. Бихте ли могли да ми кажете трябва ли да потърся специлист, тъй като педиатъра ми казва, че няма смисъл, но аз съм притеснена, защото подутините са доста големи и накакси скупчени като гроздче.

#9 jivka ilieva

jivka ilieva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 36 Мнения:
  • МястоHarmanli

Публикувано 22 March 2009 - 09:00 AM

Здравейте д-р Михайлов,
дъщеря ми от една седмица е със зачервено гърло и от дясната страна има подут лимфен възел - с просто око се вижда едно голямо, подуто топче. Първите три дни направихме изварения компрес . Едновременно с това и давам и Ехинацея на 2 часа х 20 капки, бирена мая 3 х 2 табл.,клеева тинктура х 10 капки и сребърна вода х 1 суп.лъжичка в устата. Слагам и капки за нос от клеева тинктура + сребърна вода. Няма температура, не е хремава и не кашля, но дясната сливица още и е зачервена и топчето/лимфния възел/ ми се струва, че се е подуло.
Нуждая се от вашата помощ - иска ми се да се разминем без антибиотик, защото ако я заведа при нашата детска лекарка веднага ще реши проблема с Азитрокс. Дайте ми съвет, какво да правя???
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#10 jivka ilieva

jivka ilieva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 36 Мнения:
  • МястоHarmanli

Публикувано 01 April 2009 - 07:37 AM

Здравейте д-р Михайлов,
отново Ви безпокоя, но топчето от дясната страна под ухото на дъщеря ми започна да расте! Какво да правя? Заведох я на детската лекарка отново и тя каза, че сливицата още и е зачервена - но това увеличение и нея я притесни и ни изписа антибиотик. Топчето вече е голямо колкото орех. Моля ви за съвет!!!
Публикувано изображение
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни