Към съдържанието

Снимка

Лечение на астма и хранителни алергии

• Влезте в профила си за да пишете
155 отговора на тази тема

#131 desitka_84

desitka_84

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 12 November 2011 - 12:52 PM

Благодаря за отговора. Но моето дете е с това разстройство още преди да изпие антибиотика. даже месец преди антибиотика започна. Не знам дали не е алергия към млякото или към глутена. И никой не ни и казва какви изследвания трябва да направиме. Правихме диета но на него му омръзна да яде все такива диетични работи. А пък и аз прочетох че след като не е доказано нищо не е нужно да се спазва диета. Водиме и дневник с това какво яде и как се изхожда. Просто съм се дянала в чудо вече защото одисеята ни продължава. Във вторник сме при поредния лекар дано той даде някаква светрина в тунела, че по цял ден седя и се чудя какво да правя и към кого да се обърна..
Благодаря че ме изчетохте. Но ако Д-р Михайлов се включи нека ми даде някакъв съвет какво да правя или поне да ме насочи къде да отида и какви изследвания да направиме. Дали може да се изследва алергия към белтъка на млякото , мляко и млечни продукти и глутен. Благодаря и на него предварително.

#132 zlatinazz

zlatinazz

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 19 November 2011 - 08:15 PM

Здравейте, Д-р Михайлов!
Преди месец лежахме в болница, защото синът ми 3г и 3 мес. получи алергична реакция, която наричат уртикария. Избиха му петна, сменящи мястото си по цялото тяло, отекоха му ушите, ръцете и в последствиенякои петна станаха като синини , а други се подуха като цицини. З дни лежахме в болницата на урбазон и антихикстамини, в къщи продължихме с противоалергичните, петната постепенно спряха да се появяват. Докторите смятат, че е хранителна алергия, но и казват, че било възможно да е от всичко. Две седмици преди получаването на алегията синът ми изпи два натибиотик, Седакс и Панцеф заради възпалени уши и гърло. След пиенето на антибиотика започна дена суха кашлизца и зелени сополи и в последствие алергичната реакция. Пиеше сироп за кашлица, капки за нос и хомеопатични лекарства когато получи алергията. От тогава е с тази кашлица и сополите, като през нощта кашля рядко и суха кашлица, а през деня е влажна и къртеща, но не може да изкърти секретите по мое мнение. Никой не смее да ни изпише даже сироп за тази кашлица, за дане направи алергия, всеки при който го заведем да го преслуша, казва че гърдите са чисти и вдига рамене, детето продължава да кашля повече от месец, а не дават дори чай да пие защото алергията май била от храна и можело пак да се появи. На диета е 1 месец. Хомеопата, при който ходим сменя лекарствата, но ефект няма. Днес му купих Стодал. От 3 дни не му давам противоалергичното. Днес го оставих само на Поумо Хистамин и оттук нататък не знам как да постъпя.Прочетох много наща във форума, но всяко състояние е нидивидуално. Бихте ли ми помогнали, защото сме от Бургас, а тук ми вдигат рамене и не знам вече къде да го заведа.

#133 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 10:27 AM

Здравейте, Д-р Михайлов!
Преди месец лежахме в болница, защото синът ми 3г и 3 мес. получи алергична реакция, която наричат уртикария. Избиха му петна, сменящи мястото си по цялото тяло, отекоха му ушите, ръцете и в последствиенякои петна станаха като синини , а други се подуха като цицини. З дни лежахме в болницата на урбазон и антихикстамини, в къщи продължихме с противоалергичните, петната постепенно спряха да се появяват. Докторите смятат, че е хранителна алергия, но и казват, че било възможно да е от всичко. Две седмици преди получаването на алегията синът ми изпи два натибиотик, Седакс и Панцеф заради възпалени уши и гърло. След пиенето на антибиотика започна дена суха кашлизца и зелени сополи и в последствие алергичната реакция. Пиеше сироп за кашлица, капки за нос и хомеопатични лекарства когато получи алергията. От тогава е с тази кашлица и сополите, като през нощта кашля рядко и суха кашлица, а през деня е влажна и къртеща, но не може да изкърти секретите по мое мнение. Никой не смее да ни изпише даже сироп за тази кашлица, за дане направи алергия, всеки при който го заведем да го преслуша, казва че гърдите са чисти и вдига рамене, детето продължава да кашля повече от месец, а не дават дори чай да пие защото алергията май била от храна и можело пак да се появи. На диета е 1 месец. Хомеопата, при който ходим сменя лекарствата, но ефект няма. Днес му купих Стодал. От 3 дни не му давам противоалергичното. Днес го оставих само на Поумо Хистамин и оттук нататък не знам как да постъпя.Прочетох много наща във форума, но всяко състояние е нидивидуално. Бихте ли ми помогнали, защото сме от Бургас, а тук ми вдигат рамене и не знам вече къде да го заведа.

Здравейте!
С малко сте се разминали, само една уртикария. Прочетете по този линк какво може да следва след АБ - viewtopic.php?t=39176
Тук е писано за опашката след антибиотици. Да се изпълни непременно!
Диета при алергии! - viewtopic.php?f=8&t=3097 Потърсете в Библиотека!
Чай с 4-те билки - viewtopic.php?t=4711
Poumon histamine 15 CH - 2 х 5 до подобрение, после още една опаковка по 5 зрънца само вечер.
Urtica (urens) 9 CH - 3 х 5 гранули. При по-сериозно обостряне - на 2 часа по 3 гранули.
За кашлиците - Tratephedreel - 3-4 x 10 капки и пак в Библиотека за домашните средства - сок от черна ряпа и др.
д-р Михайлов

#134 zlatinazz

zlatinazz

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 07:11 PM

Здравейте!
С малко сте се разминали, само една уртикария. Прочетете по този линк какво може да следва след АБ - viewtopic.php?t=39176
Тук е писано за опашката след антибиотици. Да се изпълни непременно!
Диета при алергии! - viewtopic.php?f=8&t=3097 Потърсете в Библиотека!
Чай с 4-те билки - viewtopic.php?t=4711
Poumon histamine 15 CH - 2 х 5 до подобрение, после още една опаковка по 5 зрънца само вечер.
Urtica (urens) 9 CH - 3 х 5 гранули. При по-сериозно обостряне - на 2 часа по 3 гранули.
За кашлиците - Tratephedreel - 3-4 x 10 капки и пак в Библиотека за домашните средства - сок от черна ряпа и др.
д-р Михайлов

Здравейте отново. Откриха бактерия S.Pneumonae в носа и впредвид уртикарията и лежането в болница, не знам какда постъпя като ни изпишат антибиотик. Сигурна съм, че ще ми кажат веднага да започне да го пие, а чета колко упорита и опасна е тази бактерия и се страхувам да откажа антибиотика за дане развие пневмония. Но той преди месец вече изпи два, без да знаем за бактерията и без антибиограма, заради възпаление на ушите. За сега въпреки кашлицата казват, че гърдите му са чисти и ако поискам да го тестуват за рекция спрямо антибиотика, който му изпишат, дали ще е сигурно, че няма да направи реакция към него. След като почти два месеца е с тази кашлица и сополи и бактерия, мога ли да опитам с хомеопатичен продукт, преди да го натъпчат пак с антибиотици за тези стафилококи или стрептококи – S.Pneumonae

#135 gertrunka

gertrunka

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1120 Мнения:
  • МястоСвиленград

Публикувано 09 April 2012 - 01:11 PM

Здравейте!
Сина ми много често боледува от бронхит. За първи път боледува като беше на 4 месеца от бронхит и след около седмица - две от пневмония. Поне 2 пъти в годината е на инжекции с Урбазон и всеки път пие Вентолин, а след няколко месеца ще стане на 3 години. В началото на декември отново беше на инжекции като преди инжекциите пие АБ (Зинат или Азатрил). Личната лекарка казваше, че е здрав но почти 2 месеца кашляше и особенно вечер. Отидохме на гости на родителите ми и след 1-2 дена спря кашлицата без да съм му давала сиропи. Но в края на февруари се разболя, сменихме 2 антибиотика, но не помогнаха (постоянно кашляше). Заведохме го направо в детското отделение на болницата и казаха, че има спазми (както при всеки бронхит, но при този бяха по-силни) и веднага инжекции и инхалации. Една седмица беше на инжекции. Но към края на март пак се разболя и една д-рка каза, че има двустранна пневмония само със слушалки, и пак инжекции. Заведохме сина ми на алерголог д-р Т. Мустаков и каза, че не може да му се направи нищо, защото е много болен, но му изписа Сингулар, Ериус, Назонекс спрей и инхалации с Вентолин и Пулмикорт (които са само при нужда) за 6 месеца с диагноза астма с алергичен ринит. След 6 месеца да отидем да му направи тест за алергии. Възможно ли е да му се направи лечение с хомеопатия или да изчакаме да му се направи теста за алергия?
Благодаря предварително!
Публикувано изображение

#136 taniagetova

taniagetova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 86 Мнения:
  • Мястоплевен

Публикувано 09 April 2012 - 07:58 PM

Здравейте!
Сина ми много често боледува от бронхит. За първи път боледува като беше на 4 месеца от бронхит и след около седмица - две от пневмония. Поне 2 пъти в годината е на инжекции с Урбазон и всеки път пие Вентолин, а след няколко месеца ще стане на 3 години. В началото на декември отново беше на инжекции като преди инжекциите пие АБ (Зинат или Азатрил). Личната лекарка казваше, че е здрав но почти 2 месеца кашляше и особенно вечер. Отидохме на гости на родителите ми и след 1-2 дена спря кашлицата без да съм му давала сиропи. Но в края на февруари се разболя, сменихме 2 антибиотика, но не помогнаха (постоянно кашляше). Заведохме го направо в детското отделение на болницата и казаха, че има спазми (както при всеки бронхит, но при този бяха по-силни) и веднага инжекции и инхалации. Една седмица беше на инжекции. Но към края на март пак се разболя и една д-рка каза, че има двустранна пневмония само със слушалки, и пак инжекции. Заведохме сина ми на алерголог д-р Т. Мустаков и каза, че не може да му се направи нищо, защото е много болен, но му изписа Сингулар, Ериус, Назонекс спрей и инхалации с Вентолин и Пулмикорт (които са само при нужда) за 6 месеца с диагноза астма с алергичен ринит. След 6 месеца да отидем да му направи тест за алергии. Възможно ли е да му се направи лечение с хомеопатия или да изчакаме да му се направи теста за алергия?
Благодаря предварително!

Мила -защо непрочетеш тази тема отначалото?има написано всичко-и точно отговор на въпроса ти-може ли да се излекува и да се ползва хомеопатия.на много места тук съм благодарила на доктора и съм писала как излекува детето ми от тази гадост-и то само с хомеопатия.ние пихме сингулер и вентолин и АБ,и ериус и какво ли още не- НИЩО ОТ ТОВА НЕ ГО ОПРАВИ-НАПРОТИВ-САМО ГО ВЛОШИ ПОВЕЧЕ.но ти си знаеш.аз просто избрах др.михаилов-нежелая никакви други лекари-за каквото и да било друго.ако има нещо неясно-пак питай

#137 z.kamenov

z.kamenov

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:

Публикувано 18 April 2012 - 02:36 PM

gertrunka, не съм голям разбирач(д-р Мустаков е известен алерголог) но след това: "...Сингулар, Ериус, Пулмикорт..." теста за алергии дали ще бъде верен? Мисля, че в тази тема има мнение на д-р Михайлов за тези тестове(при 3-4 годишни деца).
Сина ми от септември 2011 е на спирокаст и пулмикорт, което не пречи да приложа и препоръките на д-р Михайлов: Поумон Хистамин + бронхалис хил(благодарности на taniagetova). От природните продукти за кашлицата при нас, най-ефикасен се оказа: мед с лук, а за хремата-капките от лайка с мед.
От тогава само един път се е налагало да даваме вентолин, избягвайте го, (а за урбазона-само като си помисля какво причиняваме на децата си-настръхвам).
Откакто се старая да спазвам препоръките от тази тема, малкия е пил само един път АБ, и то за един неприятен отит...
Мисля обаче, че диетата(без млечни и житни) е много важна....., от няколко дена се пробваме да я приложим на малчугана, но нямаме особен успех(надявам се като поогладнее да започне да харесва царевично-оризовите питки, а за сиренето...в нашия град трудно ще открия соево)
Успех!

#138 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 20 April 2012 - 10:05 AM

Здравейте!
Благодаря предварително!

Здравейте,
Госпожо, винаги може да се стартира с хомеопатично лечение.
Явно е случай на заболяване, предизвикано от лечение...
Ето ви линк за илюстрация - viewtopic.php?t=39176 - от едно червено гърло и антибиотици - неспасяем пиелонефрит.
Пак повтарям: антибиотик=гъбична инфекция, гъбична инфекция=алергия. Не се чудете на постигнатото (от пие АБ (Зинат или Азатрил) и др.)!
По цитирания линк ще прочетете за опашка след антибиотици.
В Библиотека четете за диета при алергии, чай с 4-те билки, препоръките при астма и алергии.
д-р Михайлов

#139 rymba

rymba

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 03 May 2012 - 03:07 PM

здравейте, скоро и моето семейство се сблъска с подобни здравословни проблеми. Потърсих теми и открих вашата тук, с огромна надежда се обръщам към вас мами с опит и към д-р Михайлов, за помощ. Моето момче е на 2г и 6м и ходи на ясла. Първо правеше възпаление на ларингса според личната вирусно (два пъти последователно), пи Изопринозин и Хомеовокс и за 3-4 дни се оправяше. И два дни след като тръгна на ясла (март) почнаха сополи за един ден кашлица, хрипове с висока температура и влажна кашлица и направи остър бронхит (според личната-вирусно), дадоха ни антибиотик (Панцеф-10дни), Вентолин (7дни) и Тобрекс за носа, оправи се даже нямаше кашлица. Отиде на ясла за 1седмица и сополи за два дни слиза надолу-бронхит (свиркащи и хъркащи гърди двустранно) пие вентолин и за 3-4 дни се оправя, след което пак ясла пак сополи и бронхит и вентолин, Назик, като кашлицата не спираше между двата бронхита, (Зиртек и Проспан си вървяха помежду бронхитите). Отидохме на пулмолог диагнозата беше бронхиална астма с алергичен оттенък (аз - майката имам алергичен ренит) лекарства Медрол, Вентолин и Сингулар. Пихме вентолин 4дни и почнахме Сингулара за 3месеца, медрола не му го дадох, гърдите са чисти, но още кашля през деня (влажна продуктивна кашлица). Ако има някакъв начин това да се избегне, пишете ми. Предварително благодаря за всеки отговор

#140 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 06 May 2012 - 10:29 AM

здравейте, скоро и моето семейство се сблъска с подобни здравословни проблеми. Потърсих теми и открих вашата тук, с огромна надежда се обръщам към вас мами с опит и към д-р Михайлов, за помощ. Моето момче е на 2г и 6м и ходи на ясла. Първо правеше възпаление на ларингса според личната вирусно (два пъти последователно), пи Изопринозин и Хомеовокс и за 3-4 дни се оправяше. И два дни след като тръгна на ясла (март) почнаха сополи за един ден кашлица, хрипове с висока температура и влажна кашлица и направи остър бронхит (според личната-вирусно), дадоха ни антибиотик (Панцеф-10дни), Вентолин (7дни) и Тобрекс за носа, оправи се даже нямаше кашлица. Отиде на ясла за 1седмица и сополи за два дни слиза надолу-бронхит (свиркащи и хъркащи гърди двустранно) пие вентолин и за 3-4 дни се оправя, след което пак ясла пак сополи и бронхит и вентолин, Назик, като кашлицата не спираше между двата бронхита, (Зиртек и Проспан си вървяха помежду бронхитите). Отидохме на пулмолог диагнозата беше бронхиална астма с алергичен оттенък (аз - майката имам алергичен ренит) лекарства Медрол, Вентолин и Сингулар. Пихме вентолин 4дни и почнахме Сингулара за 3месеца, медрола не му го дадох, гърдите са чисти, но още кашля през деня (влажна продуктивна кашлица). Ако има някакъв начин това да се избегне, пишете ми. Предварително благодаря за всеки отговор

Здравейте,
1. Опашка след антибиотици. Алергизирали сте детето от леченията.
2. Прочетете в Библиотека за кашлицата - сироп с бира и небет шекер, чай с орехи и босилек и т.н. Bronchalis Heel - 3-5 х 1 таблетка е добър хомеоптичен препарат при спастични бронхити.
3. Четете за алергии - диета при алергии, Poumon histamine 15 CH - 1 x 5 зрънца и т.н.
4. Профилактика - да пие клеева т-ра щом посещава ясла.
и Забърсване на двете очи с отделни тампони сутрин и вечер със сребърна вода или разредена настойка от пресне невен. Нарязват се цветове, листа, може и дръжки, но не одървенели от пресен невен и се заливат с етилов спирт (70- 90 %)- 1:3, примерно 100 г билка/300 г 70% спирт. Може да се ползва от първия ден, но кисне поне 3 седмици, след което може да се цеди. 20 капки в 100 мл вода- за промивки и компреси.
Може да се накапва и в носа при хрема от разредения р-р по 2-3 капки в лявата и дясната ноздра.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Facebook (1)