Към съдържанието

Снимка

Грип -четвърти ден температура

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

#1 Helen-mama

Helen-mama

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Мястогр.Раковски

Публикувано 26 January 2011 - 03:03 PM

Детето ми е на 7 години.Разболя се от грип, най-вероятно свински.Няма никакъв апетит и само лежи.Първите три дни беше само с температура до 39.5, а от днес се появи и влажна дълбока кашлица и хрема, но поне температурата не надвишава 38 .Давам ремантадин, Стодал, Антимониум тартарикум 15 СН, Бриония 15 СН, а от днес и Бронхиалис хил-8 табл. за 2 часа.
Преди малко прочетох и за сиропа с бирата и лимона и го правя в момента.
Питането ми е към всички , които са преборили грипа и основно към д-р Михайлов- до кога е нормално да се подържа температура и възможно ли е да се е развила пневмония въпреки ,че няма хрипове.Личната ни лекарка иска да давам Клацид, но аз съм против и все още изчаквам.
Какво да правя? Помощ?
Никъде не е споменато как да излекуваме този коварен грип и последиците му.
Имам си една красива принцеса на име Теодора.

#2 mimoza80

mimoza80

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 39 Мнения:
  • Мястософия

Публикувано 26 January 2011 - 04:33 PM

Да се включа и аз - дъщеря ми вчера беше с 38.8 цялата гори ще и се пръснат устните страшно я болеше главата.Нищо не я свали 4ч. дадох Парагрип, Осцилокоцинум, клеева тинктура в чай с джинджифил, мазах с оцет, после с белтък падна за 10м на 37.9 и после пак.Намазах с Пулмекс бебе.Накрая сложих една свещичка ефералган и чак след два часа спадна, поне на пипане не гореше.Това през ноща.Но през тези два часа се въртеше и започна нещо като бълнуване, правеше странни физиономии, хилеше се странно, незнаеше каде да седне, говореше странно, правеше с устата си като прасенце после като катерица.Направо ни спря дъха с мъжът ми само и говорехме спокойно и гледахме.Накрая заспа.В 5ч. пак вдигна Т. още е дна свещичка.Стана сутринта яде пи чай няма температура , носа запушен и леко кашля.Пие чая с орехите.Но сега пак почва да я вдига, няма да давам нищо до 38.5, но какво друго да дам личната е чак утре следобед, а и сега пред кабинета и е ад.И кое точно лекарство се бори с инфекцията?

#3 Dani_Ivcho

Dani_Ivcho

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 27 January 2011 - 11:27 PM

Температурата е лекарството, което се бори най-добре с инфекцията! Не се шашкай, ако няма фактори, които да принуждават да сваляш Т, като епилепсия и захласвания. Изхождай от тази гледна точка, че Организмът е интелигентна система!
Успех! :)

#4 Helen-mama

Helen-mama

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Мястогр.Раковски

Публикувано 28 January 2011 - 10:19 PM

Вчера дадох антибиотика и цял ден детето беше добре, дори температурата беше 36 градуса.Днес въпреки антибиотика детето ми повиши температурата си към 4 часа до 37.7 .Цял ден само лежа и спа, дори вода трудно я карах да приеме.Нормално ли е това състояние за грипа.На предния ден да си добре и после отново да те събори.Притеснявам се вече, дали не е някаква пневмония или тялото се бори все още с вируса? Все пак на фона на Клацид не би трябвало да развие пневмония, но както казват лекарите - в медицината две и две не прави четири.
Моля ви кажете как протече при вас и при ваши близки грипа, колко време продължи температурата, как се лекувахте?
Имам си една красива принцеса на име Теодора.

#5 Dani_Ivcho

Dani_Ivcho

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 29 January 2011 - 06:09 PM

Абсолютно нормално е, казвам го като майка, която не сваля т. Забелязала съм, че в течение на лечението, Т се покачва и сваля сама, като времетраенето й намалява постепенно докато напълно изчезне. Обинковено пикът на Т е привечер до към 4 -5 сутринта или след хранене. Всичко е въпрос на здрави нерви, които си мислех, че аз нямам, но става ли въпрос за децата ми, ставам супергерой :)

#6 ванеса

ванеса

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 301 Мнения:

Публикувано 29 January 2011 - 07:50 PM

Здравейте!Не знам дали е същия грип,но да споделя.Бебето ми е в 8 месеца и е болен от 14 януари.Тогава започна с вдигане на темп.,но не толкова висока към 38.5.Не му я свалях,защото съм на същото мнение,че темп.помага на организма да се бори.Но това означава,че не съм спала и на всеки час се проверяваше темп.Давам за сваляне ако надвиши 38.5.На следващия ден почти постоянно плачеше и когато не можахме да го успокоим 30 мин,го заведох в спешното.Какпи за уши ни изписаха,оказа се на следващия ден че има начелен отит,който лекувахме с капки гаразон.Давах му и вит.Ц и подсилващи започнах-Септилин на сироп и други хомеопатични за увъзпаления на ушите.Започна после с лека хрема и кашлица,която на 24 ни каза педиатърката,че се задълбочава,но ухото беше добре.Изписаха ми АБ,който все още не съм дала.Започнах да му правя компреси от извара които сменям на всеки 8 часа,правихме инхалации с вентолин,чайове за кашлицата домашно приготвени,купих тартефедрил за кашлицата,в носа пръскаме с еуфорбиум,стеримар и капките от клеева.Темп.Поддържаше докато не започнах с компресите,значи до 26-12 дни.
Сега все още имаме секрети в носа,но намалят,кашли има хрипове още да изчиства.Но пък през цялото време не е бил отпаднал и не е отказвал да яде.Засега продължавам с леченито,ще споделя кога ще се излекуваме.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни