Към съдържанието

Снимка

първа бременност - кухо яйце

• Влезте в профила си за да пишете
33 отговора на тази тема

#1 sisinka90

sisinka90

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 21 January 2011 - 01:49 PM

:cry: :cry: здравейте,мн ми е трудно и не зная как да започна.бременна сам в 8седмица и 4 дни,преди 2 седмици бях за парви път на док и общо взето не ми казаха нищо съществено и ми дадоха час за след две седмици и след вчеращния ми предлед док ми каза,че има сакче но няма плод.СМАЗАНА СЪМ и това не е всичко сега трябва да чакам (защото всичко е както при нормална бременност намам карвене,болки или каквото и да било) 1 седмица до следващият преглед. док каза,че имам два избора да чакаме организма да изхварли сам плода или да правим кюртаж. това ми е парва 2годишно чакана бременност,незнам какво да правя,не знам какво да мисля такаче всеки един съвет ще ми баде от полза :cry: :cry: :cry: :cry: :roll: :roll: :? :? :cry: :cry: :cry: :cry: :gaah.gif
благодаря предварително на всички

#2 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 21 January 2011 - 02:21 PM

Изчакай една седмица...възможно е да са определени грешно седмиците на бебето и затова да няма сърдечна дейност. При късна овулация и нередовен цикъл обикновено така се получава!
Потърси още едно мнение на специалист. Плати си ако трябва! Не бързай да се подлагаш веднага на кюртаж..... ако е лекарска грешка?
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#3 sisinka90

sisinka90

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 21 January 2011 - 02:38 PM

благодаря ти мн feia6911
и аз така мисля да направя само дето ми е малко трудно понеже не живея в бг и незнам кам кого точно да се обърна мн съм уплашена ще намеря спец. но незнам на какав ще попадна :? :?

#4 ana petrova

ana petrova

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 670 Мнения:

Публикувано 22 January 2011 - 02:07 PM

За съжаление, Сисинка, подобен проблем имат много майки. И кухо яйце се среща по-често при първа, отколкото при следващи бременности. Защо?- никой не може да отговори. Но определено не е поради неправилен начин на живот, вредни навици и т.н. Чувала съм теории, че това се дължи на хормоните. Как да го обясня?... Сякаш организма се подготвя за бременност, но все още не е готов докрай. Не знам доколко може да се разчита на това мнение.
Фея ти е дала прекрасен съвет, затова няма да повтарям. Аз бих те посъветвала абсолютно същото. Нещо друго- моля те, не се отчайвай! Каквото и да е, повтаряй си, че всяко зло е за добро, не си вменявай чувство за вина. Даже и да е най-лошото, ти какво би могла да промениш, ако се съсипеш от тревога и сълзи???? Смело напред и дано се види бебенце след седмица! Дръж ни в течение как се развиват нещата! :bighug:

#5 Dude

Dude

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3895 Мнения:
  • МястоНангияла

Публикувано 22 January 2011 - 02:35 PM

Бъди силна :bighug: С теб сме :bighug:
Публикувано изображение

#6 sisinka90

sisinka90

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 22 January 2011 - 03:11 PM

благодаря ви мн за подкрепата момичета,трябва да знаете че всяка една ваша дума ми дава страшно мн сила и надежда.БЛАГОДАРЯ ВИ МН задължително ще ви държа в течение какво се случва,независимо какво ще е то :bighug: :bighug: :bighug:

#7 treisy

treisy

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 25 January 2011 - 09:54 AM

Здравей, Сисинка!
Вярвам, че всичко ще е наред! Желая ти, много успехи!

#8 Виолета

Виолета

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1210 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 25 January 2011 - 12:54 PM

Сисинка, прекрасно разбирам как се чувстваш - преживях това нещо преди две години. Имах един аборт преди 8 години - неочакван, ужасен, много стресиращ за всички. Година по-късно се роди дъщеря ми. Когато решихме да имаме второ дете не съм мислила, че пак може да има проблеми. На първия преглед ми казаха точно това, което на теб - има сак, но няма плод. Много плаках, четох разни неща, писах тогава за първи път тук във форума. Седмица по-късно така и не се видя ембрион. Докторът ме посъветва да направя кюртаж, да не чакам аборт, за да не станат усложнения за мен. Бях вече решила кога да ходя в болницата и вечерта преди това прокървих силно. На следващия ден ме приеха в болницата, няколко лекари ме гледаха - нямаше грешка. Направих кюртаж, поплаках си, беше тежко. Но мина - година по-късно се роди втората ми дъщеричка - след месец ще е първият й рожден ден. Разказах ти това, за да ти дам кураж, каквото и да се случи, трябва да знаеш, че това е най-доброто. С много лекари съм говорила по тези проблеми, всички са казвали, че ако един плод е рисков, ако е проблемен, организмът сам разбира и избира най-доброто.
Дано да имаш около себе си хора, които да те разбират, подкрепят и утешават. Аз имах голяма нужда от такива, и те бяха до мен. А майките тук винаги са насреща - за съвет, за утеха, за споделяне.
Желая ти успех! :bighug:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

ПОСТОЯНСТВОТО ВИНАГИ ДАВА РЕЗУЛТАТ!

#9 pepita77

pepita77

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 26 January 2011 - 08:25 AM

sisinka90, знам колко ти е трудно и много боли. Аз преди сина ми имах бременност, която завърши по същия начин. След това се роди сина ми. Сега съм в същото положение. Бях в петък на доктор и той каза, че е почти сигурен, че пак е кухо яйце. Знам, колко е изтощаващо и трудно да изчакаш следващия преглед и да не знаеш как да гледаш на себе си. Това, което знам за самата диагноза е, че не зависи от теб. В някои случаи се случва, ако хромозомите не се свържат правилно (т.е. бъдещият плод ще порасне с увреждане) и организмът го отхвърля като негоден. Което погледнато от друга страна е по-добре, отколкото да се роди детенце с увреждане. Но много вероятно е и да си имала късна овулация и ембриона да се види по-късно. Това също се случва много често. Пожелавам ти втория вариант (на себе си го пожелавам същото). Днес ще се включа след прегледа да споделя как са при мен нещата.
Прочетох си поста и чак се учудих, колко спокойно изглежда, че говоря. Истината е, че сърцето ми е свито и много се притеснявам.
Публикувано изображение

#10 Dude

Dude

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3895 Мнения:
  • МястоНангияла

Публикувано 26 January 2011 - 10:01 AM

Пепита,надявам се да съобщищ хубави новини.
Каквото и да се случи,приеми го и бъди силна.
Понякога нищо не зависи от нас и дори лошите неща,които ни се случват,водят до други-много по-хубави.
Тогава разбираме,че болката си е заслужавала.
:bighug: :bighug: :bighug:
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни