Към съдържанието

Снимка

КЪПАНЕ НА НОВОРОДЕНО

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

#1 cvetka.peshterska

cvetka.peshterska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 123 Мнения:

Публикувано 21 January 2011 - 01:36 PM

Здр.вече сме си вкъщи с бебо и започнаха въпросите.Лошото е,че отговорите са различни.Не знам кого да слушаме.Пиша тук понеже не успях да открия подобна тема.Запитването ми е следното-трябва ли да се къпе бебето всяка вечер.Аз знам,че до 40 дена-да.Обаче педиатърката каза,че трябва да го къпем само с вода вечер,а веднъж седмично цялото със сапун.Също каза да не го мажем с нищо телцето му.Моля ви кажете това правилно ли е ?Виждала съм,че познати майки,ги къпят целите бебчета с сапунче,шампоан всеки ден и след това ги мажат с лосионче за тяло.Съвсем съм объркана-какво да правим?
Публикувано изображение

#2 adriana

adriana

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1758 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 21 January 2011 - 02:13 PM

Здравей :)
Аз мога да споделя моят опит с къпането.
Като се роди Криси го къпехме всеки ден със бебешки шампоан и след това го мажех с лосион(понеже е лятно бебе и не можех да го мажа с друго).
Но мисля,че съм бъркала-трябваше да го къпя само с вода(както ти е казала педиатърката),защото кожата му стана много суха,последва атопичен дерматит който едвам оправихме със скъпи кремове.
Според мен е достатъчно веднъж седмично измиването със сапун,защото все пак е новородено бебе и не се цапа кой знае колко.Пък и кожата му е много по-чувствителна.Иначе всеки ден с водичка,колкото да се изплакне.
За зимни бебета препоръчвам мазането с бадемово масло,което е най-близко по състав до човешката кожа и я омекотява без да предизвиква алергии.Аз лично много съм доволна и все още през зимата мажа синчето си с него.
Дано да съм успяла да ти помогна в решението :bighug:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#3 Ваня Иванова

Ваня Иванова

Кулинар-свежар

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 16881 Мнения:
  • МястоРазкош

Публикувано 21 January 2011 - 02:30 PM

Темата...
Публикувано изображение
Който носи най-много ядове,той носи и най-много радост!!!

#4 cvetka.peshterska

cvetka.peshterska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 123 Мнения:

Публикувано 21 January 2011 - 03:42 PM

Благодаря ти...
Публикувано изображение

#5 rosina_uzunova

rosina_uzunova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 89 Мнения:
  • МястоВ.Търново

Публикувано 21 January 2011 - 04:54 PM

Да,новородените бебенца в началото се къпят само с водичка.След това се мажат с някакво подхранващо бебешко мляко,защото кожата им не е достатъчно хидратирана.Бебенцата,които са родени с кожен проблем може въобще да не се къпят със сапун дори веднъж в седмицата,докато не отмине проблема.Като стана малкия ми син на около три месеца започнах да го къпя през вечер.Не е необходимо в зимния период поотрасналите бебета да се къпят всяка вечер.Има някои хора,които си къпят бебетата сутрин и вечер....това вече е прекалено.

#6 Мими мама на Слави

Мими мама на Слави

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 611 Мнения:

Публикувано 21 January 2011 - 05:13 PM

Нашият син е вече на година и четири месеца сега се къпеме по рядко веднъж седмично.
Иначе дупето задължително ако е пиш с вода ,а за акото със сапунче.Никога с мокри кърпи.
Къпахме го със сапун на клоран от който съм много доволна ,но не винаги се сапунисвахме.Имаше период на бебешко акне
което било нормално и от тогава започнахме във коритцето с водата да слагаме едно олио за овлажняване Balmondol не знам дали го написах правилно но ако го купувате в аптеките го знаят.
Така след къпане отпадна мазането със зехтин който преди това слагахме.Кожичката му стана много мекичка и пъпките отшумяха това олио е безвредно може да се маже и като зехтин без да се слага
във водата.
Публикувано изображение

#7 МилитУ

МилитУ

Лачена Форумска Чанта

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22700 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 25 January 2011 - 12:28 AM

От самото начало и досега си къпя всеки ден дъщеря ми.Никога не е имала суха кожа или въобще какъвто и да е кожен проблем.И главата и миех до преди месец всяка вечер с къпането.Сега косата и мия през вечер, но иначе всяка вечер си мием тялото - с 2в1 на Нивеа шампоанчето.Зимата я мажа след баня с олио - Нивеа, сега на Бюбхен ползвам/повече ми харесва/, а лятото бяхме с лосиона на Бюбхен.
За деца с проблеми мога да се съглася, за сапуна и ограничаването, но другото вече ...не го коментирам, че може някой да се обиди. :wink:
Дупето преди и миех само след "голямата работа", но откакто е на гърне/на 7м. започнахме/, си караме през деня с мокри кърпички.Не сме се подсичали никога.Но и тя е на гърне от 7-мия месец и почти не ползваме памперси.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#8 lili84

lili84

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 91 Мнения:

Публикувано 02 March 2011 - 02:12 PM

И аз продължавам да къпя детето всяка вечер, сега след годинка и половина, мога да пропусна някоя вечер, ако съм много изморена, но гледам да е рядко. След къпането мажех с Мустела, на мен това ми беше препоръчала педиатърката и съм доволна. В момента използвам биодерма, след като й беше малко суха кожата през лятото.
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни