Към съдържанието

Снимка

Бронхалис и тетрафедрил

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

#1 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 20 January 2011 - 01:30 PM

:bfly:

#2 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 20 January 2011 - 02:41 PM

Някой може ли да ми обясни разликата между Бронхалис Хил и Тетрафедрила, кое при каква кашлица се препоръчва. Интересува ме същото и за Хомеожена, хомеовокса, Ангин хил и тонзилотрен. Какви са съществените разлики между тези препарати, тъй като в листовките на всички най-общо пише че са за гърло.

Бронхалис - остри и хронични бронхити, вкл. бронхит при пушачи.

Тартефедрил - бронхити, вкл. астматични; непродуктивна кашлица, особено при астма и коклюш; катари на дихателните пътища.

Тартефедрилът се препоръчва при т.нар. "пристъпна" кашлица, т.е. кашлица, която не спира и не се успокоява след поредното откашляне. Предполага се алергичен момент, когато се изписва Тартефедрил. Т.е. е подходящ при бронхоспазми, че дори и при ларингити. Докато Бронхалисът се дава при бронхит, който е следствие на вирус или пък остатъчна кашлица след лекуван бронхит.

Хомеожен - хомеопатичен лекарствен продукт, традиционно използван при болки в гърлотоларингити, дисфония (пресипналост).

Хомеовокс - хомеопатичен лекарствен продукт, традиционно използван при умора на гласните струни, загуба на глас, пресипналост, ларингиги.

За мен тези два продукта много се покриват като действие. Общо взето не ми се налага да избирам и просто вземам един от двата, когато ме боли гърло. Имат бързо действие, взети в началото на заболяването, като през първите 2 часа се пият ударно - по 1 таблетка на 15 минутки.

Ангин Хийл - Ангина (възпаление на сливиците).

Тонзилотрен - Тонзилотрен е хомеопатичен лекарствен продукт.60 таблетки за смучене в опаковка, на блистери по 20 броя таблетки.Тонзилотрен е комбинация от пет добре доказани отделни хомеопатични средства, която е особено подходяща за лечение на възпаления на лимфните жлези, обграждащи гърлото - като остри фарингити, остри катарални или тонзиларни ангини, а също така и при оперативно отстраняване на сливиците (тонзилектомия). Atropinum sulfuricum има положителен ефект при началните температурни фази, които включват зачервено гърло, подути сливици и характерни подтици за преглъщане. Останалите четири компонента на Тонзилотрен се допълват взаимно в лечението на подострите до хронични случаи, често придружени с формиране на мукус (слуз). Mercurius bijodatus, е особено подходящ за успокояване на сливиците, както и на лимфните жлези при фарингит. Hepar sulfuris има положително действие върху упоритите и повтарящи се възпаления, както и върху острите болки, които се разпростират към ушите. Kalium bichromicum спомага за преодоляване на трудностите с преглъщането, успокоява уголемените сливици и съдейства за премахване на полипите. Silicea ускорява оздравителния процес при възпаленията и намалява податливостта към инфекции, чрез стимулиране на имунната система. Като цяло, Тонзилотрен, благодарение на синергетичния си ефект, осигурен от петте активни съставки, осигурява ефективност през всички фази на възпалението от началните оплаквания до излекуване на рецидивите. Тонзилотрен е доказал клиничната си ефективност в лечението на увеличени сливици.

Въпреки подробното описание на Тонзилотрена, аз предпочитам Ангин хил, когато децата ми имат проблеми със сливиците. Комбинирам го с Енгистол и ги давам двете таблетки заедно през 15 минути първите два часа. После разреждам според листовката. И естествено - изварения компрес за тези случаи. Гаргарата на гърлото също не е за пренебрегване.

#3 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 20 January 2011 - 03:03 PM

:bighug:

#4 Maria Yaneva

Maria Yaneva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 242 Мнения:

Публикувано 20 January 2011 - 03:33 PM

Браво,cchery!Много благодаря за полезното инфо!А има ли сайт,от където мога да се обогатя с подобни знания? :smt038

#5 mimoza80

mimoza80

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 39 Мнения:
  • Мястософия

Публикувано 20 January 2011 - 03:57 PM

http://apteka.framar.bg
ей тук си търся и аз инфо за лекарства а има и коментари

#6 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 21 January 2011 - 01:36 PM

Браво,cchery!Много благодаря за полезното инфо!А има ли сайт,от където мога да се обогатя с подобни знания? :smt038

http://apteka.framar.bg
ей тук си търся и аз инфо за лекарства а има и коментари

От този сайт, както и от отговорите тук. Защото е много важен и опита на другите мами по отношение на лекарствата. :)

#7 Maria Yaneva

Maria Yaneva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 242 Мнения:

Публикувано 22 January 2011 - 03:04 PM

Благодаря,момичета! :bighug:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни