Към съдържанието

Снимка

давате ли витамини на вашето бебе

• Влезте в профила си за да пишете
28 отговора на тази тема

#11 anni

anni

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 120 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 19 February 2008 - 05:29 PM

Оп ....сори
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#12 козета

козета

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 204 Мнения:

Публикувано 19 February 2008 - 06:03 PM

Няма смисъл от витамини при малки бебета, особено ако се хранят добре и разнообразно. Достатъчно е да даваш плодове. Чак когато тръгнат на ясла или детска градина, ако боледуват често се дават витамини.

#13 bisssy

bisssy

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 212 Мнения:

Публикувано 19 February 2008 - 06:56 PM

Аз давам на дящеря ме Респивакс и рибено масло Ескимо кидс и вече свършва курса с Респивакса но съм доволна и есента наново

#14 Vavilonova

Vavilonova

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 784 Мнения:
  • МястоМонтана

Публикувано 19 February 2008 - 07:31 PM

Респивакса на нас ни каза да го даваме личният лекар на Ивка. Аз никога не съм и давала дори и витамин С, ако не е болна и много съжалявам, че го послушах. За 10 месеца ходене на детска миналата година е боледувала 2 пъти. Но като започнахме Респивакса / началото на септември/ започна да прави странни гнойни ангини на две седмици, изтърпях два месеца и подивяла го спрях, разредиха се и боледуванията. Смених и лекаря - педиатър-хомеопат. При него боледува два пъти - почти през два месеца и сега при второто боледуване той и взе гърлен секрет. Познайте от Респивакса се е сдобила със стрептокок пленомиум- той е първата съставка на респивакса.
Сега го лекуваме. Чета че ставало много бавно и е упорито, но ако лекаря се бе вслушал в това което което казвам - откога е започнало боледуването - може би детето ми нямаше страда 6 месеца и да изпие 4 антибиотика за това време. Преди това за 3г. 10 м. е пила само 3 пъти.
А сега и стрептокака пак с антибиотик.
Гадно ми е и само да и мине, пак няма да давам нищо ако не е болна.
Живота се измерва не по броя на вдишванията, а по моментите спиращи дъха!

#15 Sisi082

Sisi082

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2584 Мнения:
  • Мястотам където ме зове сърцето

Публикувано 19 February 2008 - 11:02 PM

Аз на малкия му давам immuno baby-ходихме на частно и там му го изписаха ,да не го хваща грипа а витамини му давам АПЕТОН, но тях май ще ги сменям. :)
Публикувано изображение

#16 nanivt

nanivt

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 36 Мнения:

Публикувано 20 February 2008 - 08:51 AM

Давам само вигантол. Не мисля ,че до 1 год. има нужда от допълнително витамини.

#17 mihaela mehandjieva

mihaela mehandjieva

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2871 Мнения:
  • Мястоблагоевград...и други

Публикувано 20 February 2008 - 10:12 AM

витамин в давам на капки вигантрол

#18 ivcho

ivcho

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 137 Мнения:
  • Мястософия

Публикувано 20 February 2008 - 10:22 AM

давам в промишлени количества-плодове! когато кърмих също ядеше много ябълки, круши и др. витамини според сезона!

#19 RENIRIS

RENIRIS

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 215 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 20 February 2008 - 01:58 PM

БЯХМЕ ЗАПОЧНАЛИ ДА ДАВАМЕ сАНОСТОЛ ИЗПИСАНИ ГИ ДОКТОРКАТА НИ , НО СЕ КОНСУЛТИРАХ С ПЕДИАТЪР И ТОЙ МИ КАЗА ЧЕ ВИТАМИНИ СЕ ДАВАТ СЛЕД 1-НА ГОДИНКА ТАКАЧЕ ГИ СПРЯХМЕ

и ние сме на саностол вече 10 дни и ги спираме (толко ни каза педито) :babygirl: ДОВОЛНА
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#20 bisssy

bisssy

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 212 Мнения:

Публикувано 20 February 2008 - 08:16 PM

И аз знам че на деца до една година витамини се недават -достатъчни са витамините на хуманата или кармата и с витамин Д от Вигантола .С допълнително даване на витамини натоварваме бъбреците им.На дъщерями давам Респивакс и Ескимо кидс и съм доволна -тя от месец почна детска градина и нямаме проблем да чукам на дърво и от есента ще повторим с Респивакса.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни