Към съдържанието

Снимка

Нервно дете

• Влезте в профила си за да пишете
13 отговора на тази тема

#1 maya1

maya1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 12 November 2010 - 01:22 PM

Здравейте Д-р Михайлов! Имам голям проблем с дъщеря ми, на 3г 7мес. От средата на октомври ходи на градина, но не в нашия град, а при баба си. Много бързо свикна с градината и даже и харесва, но това че е далеч от нас много я разстрайва. Всеки уикенд ходим при нея, но това май допълнително усложнява нещата. Тази седмица я взехме при нас и просто се държи неузнаваемо, сякаш не е моето дете. Много буйна, реве за всяко нещо, тръшка се, хленчи постоянно, отговаря. И като я попитам защо, ми отговаря - мъчно ми е. Е и преди е понякога е правила така, но не чак в такава степен. Всичко това си го обяснявам с натрупващата се тъга у нея, но вече не зная какво да правя. Зная че като съм я изпратила там на градина мъча и детето си и себе си, но нямаме друг избор. Дори понякога като я гледам как плаче си мисля, че ще си побъркам детето. Много е чувствителна и изживява всичко. Мога ли да и давам някакви хомеопатични лекарства за успокоение, за да може малко по-леко да приеме раздялата с нас?
Благодаря Ви предварително!

#2 maya1

maya1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 12 November 2010 - 03:02 PM

Като чета тук във форума се спрях на Дормикинд и Игнатиа.
Мога ли да и давам Дормикинд 2 х 1 и Игнатиа 15 ?

#3 pink

pink

Модератор

• Модератор
  • 3633 Мнения:

Публикувано 12 November 2010 - 05:06 PM

Здравей!
И голямата ми дъщеря е много емоционална,прави понякога истерии,но по принцип това стана след раждането на сестричката й.
И от бебе си върви ревла.
Докато чакаш доктора виж към какво ме насочи и определено имаше ефект.
Когато видя,че започва да става агресивна и неспокойна започвам отново схемата.
Също така давам и чай от маточина вечер,преди лягане или през деня,ако си е у нас.

Здравейте,
Лахезис 15 СН - давайте вечер по 5 зрънца.
Игнация 15 СН - 5 зрънца сутринта и ако зацикли ( буйство и др.) , през 10-15 мин. по още 3 зрънца 2-3 приема.
Засега това да бъде.
д-р Михайлов
lechebnik.netД-р Михайлов
Специалист

Публикувано изображение

Същестувам само за тези ,за които съществувам!

#4 maya1

maya1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 16 November 2010 - 01:35 PM

Благодаря за отговора!
За сега и давам само игнация 5 зрънца сутрин.

#5 renkata8217

renkata8217

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 03 March 2011 - 11:37 AM

Д-р Михайлов, моля за помощ! Синът ми е на 2г и 8м. Роденен с тежка сърдечна малформация,направени са му две операции като бебе и сега му предстои още една. Скоро му беше направена катетаризация с пълна аюнестезия и интубация, изкара една вечер сам в реанимация и като се прибрахме в къщи изпада в тежки истерии,плаче почти за всичко, буди се вечер и плаче за мен, опитвам се да запазя самообладание и да му говоря като на голям човек да го успокоя, но не винаги помога...Моля да ме посъветвате за хомеопатични продукти, които могат да му помогнат да се облекчи нервността, но и да не оказват вредно влияние на сърцето. Предварително сърдечно благодаря! Надявам се на бърз отговор ако има някакво лечени, защото се и захласва, страдаше и от тахакардия, която се предполага, че е увладяна, но много ме е страх от изблиците му на истерия.

#6 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 09 March 2011 - 10:30 AM

Д-р Михайлов, моля за помощ! Синът ми е на 2г и 8м. Роденен с тежка сърдечна малформация,направени са му две операции като бебе и сега му предстои още една. Скоро му беше направена катетаризация с пълна аюнестезия и интубация, изкара една вечер сам в реанимация и като се прибрахме в къщи изпада в тежки истерии,плаче почти за всичко, буди се вечер и плаче за мен, опитвам се да запазя самообладание и да му говоря като на голям човек да го успокоя, но не винаги помога...Моля да ме посъветвате за хомеопатични продукти, които могат да му помогнат да се облекчи нервността, но и да не оказват вредно влияние на сърцето. Предварително сърдечно благодаря! Надявам се на бърз отговор ако има някакво лечени, защото се и захласва, страдаше и от тахакардия, която се предполага, че е увладяна, но много ме е страх от изблиците му на истерия.

Здравейте,
Когато тръгвате на операция ще правим предоперативна подготовка с Арника и Фосфор и следоперативна грижа - с Арника и Фосфор и Опиум 15 СН - еднократно за неутрализиране на ефекта от пълната упойка. И някои детайли още.
Сега - Ignatia 15 CH - 5 гранули сутрин и при ново тръшкане - през 5 мин по 3 гранули 2-3 пъти.
Седатиф ПС - 3 х 1
Ако Седатиф не стига, може да прибавим и 2-3 приема на Valeriana Heel.
Чай маточина да ппие, може да се съчетае с мента и жълт кантарион.
Изложеният случай не считам за проблемен. Ако е необходимо малко донагласяване, ще допълня препоръките.
Поздрав!
Д-р Михайлов

#7 vivina

vivina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 23 March 2011 - 03:06 PM

Здравейте д-р Михайлов.
Синът ми е на 10 г. и от извеснто време започна да примигва. Това се задълбочи , като започна чак да си двичи и главата заедно с премигването , а също си върти и погледа. Отидохме на невролог и му изписаха седатив ПС . Изсмука две опаковки и днес бяхме на контролен преглед. Нещата са по добре , но не са отшумяли напълно. Лекарят му изписа теоридазин. Аз не искам още да му давам това хапче . Въпросът ми е дали мога да продължа със седатив и колко време може да се пие? А също и дали ще има добър ефект след като до втората кутийка ефекта е само частичен?

#8 nch6

nch6

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 05 October 2011 - 02:54 PM

Здравейте, д-р Михайлов! Синът ми (1 год. и 10 месеца) тръгна на ясла и много трудно понася раздялата с мен. До този момент не се бе отделял от мен за повече от два-три часа. Сутрин плаче много преди да потеглят с баща му за яслата, следобедните часове понякога е много нервен, нощем понякога плаче насън за мен, а предишната нощ изпадна в истерия, която продължи 1 час и 40 мин. Детето по принцип е нервно, при смяна на местонахождение (пътувания в провинцията, почивки на море) не иска да се отделя от мен и има проблеми със заспиването вечер. Изпадал е и преди в нервни кризи без конкретна причина. Казват, че в яслата не иска да стои при другите деца, сякаш има страх от тях (миналата седмица бе нападнат от агресивно дете и нахапан по ухото).
Какво хомеопатично лекарство бихте предложили, за да намалим нервността на детето и да бъде по-спокоен в яслата?
Благодаря Ви.

#9 MARMORE6TATA

MARMORE6TATA

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 05 October 2011 - 09:55 PM

Моля за бърза помощ!Детето ми е на 2 години и вече 5 дена ходи на ясла,но му се отразява сериозно на психиката,а ас нямам избор.Там горе долу добре се справя,не се оплакват жените от нея,но приберем ли се в къщи става страшно.Писъците,истериите са страшни.Почти не спи нощно време и реве нон- стоп до безсилие.Притеснявам се вече да не откачи наистина от всичко това.Помогнете ми доктор Михайлов,има ли някакви лекарства които да могат да и помогнат да свикне по- бързо с тази детска градина.

#10 rodio

rodio

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 06 October 2011 - 02:35 PM

И аз да се присъединя към майчетата - синът ми е на 2г и 3м от юли е на ясла и забелязвам ще нощем сънят му е много неспокоен. Когато си ев къщи и не е на ясла няма проблем, ноходили нощите са кошмар

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни