Към съдържанието

Снимка

Бронхоспазъм при малко дете

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

#1 Ани Андреева

Ани Андреева

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 11 November 2010 - 12:11 AM

Здравейте, д-р Михайлов,

Синът ми е на година и девет месеца. До лятото беше изкарал само два грипа, при това доста леко и винаги по време на израстване на зъб. На 27 септември при грип (симптоми – сополи и кашлица) направи бронхоспазъм. Усетихме се малко късно, когато беше вече обезводнен и с кислородна недостатъчност. В болницата стоя 24 часа на кислород, 3 дни на урбазон и 10 дни на инхалации с вентолин. След пристъпа педиатърът изписа септилин и рибено масло.

На 25 октомври отново направи спазъм, но вече знаех какво да следя и се ограничихме само с 3 дни медрол (2 пъти на ден по 8 мг) и инхалации с вентолин.

На 6 ноември – отново спазъм, отново медрол и инхалации.

В момента по съвет на педиатъра пие зиртек, калциев глюконат, витамин С, септилин, продължаваме с инхалациите.

Четох много и за симптомите, и за евентуалните причини за спазъма (докторите твърдят, че правел алергия към вируса), и за конвенционалното лечение на такива състояния, което продължава с години. Преди да подложа сина си на такова тежко и продължително товарене с медикаменти, бих искала да пробвам с хомеопатични средства.

Можете ли да ми предложите някаква схема на лечение? Наясно съм, че диагноза и правилно лечение трудно се правят от разстояние, но при тази негова реакция към вирусите не смея дори да си помисля да го заведа в болница или пред лекарски кабинет, където може да прихване още някой вирус.

Много ще съм Ви благодарна ако не за лечение, то поне за някакви насоки.

#2 Дид

Дид

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 11 November 2010 - 01:30 PM

Здравей Ани, понеже имам опит с бронхоспазмите (и трите ми деца реагират така на по-сериозните вирусни инфекции) ще си позволя да ти дам съвет - погледни плана за действие при алергии и астма на д-р Михайлов. Част от него ще ти копирам от други теми, чела съм го с подробности и в книгата му. Ето най-важното :

ДИЕТА- 2- 4 седмици без житни и млечни храни. Хлябът се заменя с ориз, картофи, качамак и пр. Образец на този стил на хранене е китайската кухня.(1)
ПРОПОЛИС - 30 г прополис ( пчелен клей ) се разтваря в 100 мл 90- 95% етилов спирт след предварително нарязване или натрошаване. Приема се 3 Х дневно по 30- 40 капки в супена лъжица вода или друга течност. Дозировката за деца: 1- 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 3 Х 5 -10 капки дневно.(2)
ЧАЙ- смесват се в равни части, например по 50 г корени от коприва,натрошени шипки, къпинови листа, петопръстник 3 супени лъжици от сместа се запарват 15 мин. в 1 л вряла вода. Пие се като вода. (3)
Житни растения са: ръж, пшеница, ечемик (затова спираме бирата и бирената мая за този период), овесени ядки.
Заменител на хляба: Царевично брашно + яйце + вода (може да се добави и соево). Колкото гъста боза да стане. Питки в тигана. Като палачинки се пържи. Картофи може във всякакъв вид. Още оризови спагети има на пазара и т.н.
Млечни храни: прясно и кисело мляко, извара, сирене, кашкавал.
Най- важна е диетата. След първото дву- четириседмично провеждане при активиране на пристъпите може да се правят и вече по- кратки курсове от по 3- 5 дни.
Не забранявам яйца, риба, месо, цитрусови плодове, но ако се забележи реакция към някоя храна, временно я отстраняваме.

-Bronchalis- 3 х 1 за начало. Хомеопатичен препарат, таблетки
-Poumon histamine 15 CH- 2 х 5 зрънца за начало, после само вечер по 5 зрънца, примерно след 3 дни.
Вижте какво съм писал за кашлиците- сок от черна ряпа действа много добре.

Има още доста хомеопатични лекарства, които действат ефикасно по време на пристъп, но се определят в зависимост от детето, симптомите, реакциите му. При нас до сега винаги се е стигало до тежката артилерия (вентолина), но ако се действа бързо с него, поне предпазваш детето от урбазона и антибиотиците, които най-много понижават имунитета.

#3 Ани Андреева

Ани Андреева

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 11 November 2010 - 11:20 PM

Хм... От последния абзац оставам с впечатление, че всъщност не сте постигнали някакъв видим ефект с хомеопатията, правилно ли съм те разбрала?

#4 Bloody_Marry

Bloody_Marry

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 45 Мнения:

Публикувано 08 May 2014 - 10:07 AM

Здравейте, мили мами, искам да споделя нашата история с бронхоспазъм.
Бебе Божидар е на 10 м., 10 кг. с една предистория - на 4 м. бяхме в болница с висока Т и левкоцити много над нормата, без други симптоми. Тогава лекарите успяха да ме убедят, че трябва да се даде антибиотик, защото има бактериална инфекция. Веднага включих Монилия, Туя и пробиотик, за прочистване. Излекувахме се и се надявах това да ни е за последно, но не би...
Когато преди 4 дни (на 4.06.2014) започна заболяването - с лека кашлица първия ден, на втория се появи бистър секрет от носа - си мислех, че ще се справим само със сребърна вода, стеримар, eуфорбиум спрей и капки, изварен компрес и евентуално клеева тинктура, но се оказа, че нещата не са толкова лесни. При първи преглед в спешното, УНГ лекарят каза, че "не е страшно и може да мине и без антибиотик", но предписа антихистамин, стеримар и виброцил. Не ги дадох и на следващия ден пак бяхме в спешното, където установиха бронхоспазъм и направиха инхалация с вентолин. Отново предписаха АБ, вентолин и проспан. От тези неща дадох само 1 път вентолин и 2 пъти проспан. 
Детенце беше в ужасно състояние - непрекъснато стенеше и се мяташе, сякаш нещо много го боли, висока температура (2 дена 39-38,5С), дълбока храчеща кашлица, хремата беше много силна. 
И седнах да чета във форума. Към стеримара, сребърната вода и изварения компрес добавих Poumon histamine 15 CH, Калкареа фосфорика, тартефедрил, клеева тинктура (през устата и си направих капки със сребърна вода за нослето), добавих и саменто (препоръчаха ми го в магазина, от който купих малинови листа за чая) и 2 чая - с орехите и с малинови и бъзови листа - редувам ги. Секретите от носа изчиствам доколкото е възможно с аспиратор. Добавих отново Туя и Монилия, за всеки случай.
Вчера сутринта бяхме при личната лекарка, тя каза, че гърлото е зачервено и няма бронхоспазъм, но има "намалено дишане вляво отзад". Направихме кръвни изследвания, тя имаше съмнение за вирусна пневмония, но слава Богу изследванията бяха в норма. Вкъщи веднага направих изварен компрес на мястото, където беше намалено дишането.
Днес детето е видимо по-добре, температурата спадна, хремата и кашлицата са доста намалели!
Надявам се следващите дни да се възстанови напълно.
Пиша това, за да окуража всички майки, които имат съмнения и тревоги и които са притискани от лекарите да дават АБ. Да, понякога се налага, разбира се, но в повечето случаи е необходимо повече търпение и доверие в природата и хомеопатията!
Огромна благодарност за отделеното време и грижата на д-р Михайлов за всички нас - майки, намиращи се из цяла България (а като чета статиите и извън нея) които нямаме възможност да се видим лично с него!

• anetmorgan харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни