Към съдържанието

Снимка

Шуслерови соли

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

#1 blueeyes

blueeyes

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 04 November 2010 - 02:06 PM

Здравейте, наскоро попаднах на информацията, че 12-те Шуслерови соли, производство на Немския хоемопатичен съюз, вече ще се продават и в Бг.

Досега не бях чувала за тези соли, но прочетох част от наличната информация и ми се струва, че някои от тях могат да се дават и на деца (напр. сол № 3 при ринит ….)

Ще се радвам ако д-р Михайлов може да се включи с мнение.

#2 маг.фарм. Антон Вълев

маг.фарм. Антон Вълев

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 24 November 2010 - 07:35 PM

Здравейте, наскоро попаднах на информацията, че 12-те Шуслерови соли, производство на Немския хоемопатичен съюз, вече ще се продават и в Бг.

Досега не бях чувала за тези соли, но прочетох част от наличната информация и ми се струва, че някои от тях могат да се дават и на деца (напр. сол № 3 при ринит ….)

Ще се радвам ако д-р Михайлов може да се включи с мнение.

Здравейте!

Да, Шуслеровите соли вече са налични в България. Те са лекарствени продукти подобни на хомеопатичните препарати, но не са точно хомеопатия.

Поради високите разреждания и естествения си за организма характер, алергия към Шуслеровите соли няма и не може да има. Поради тази причина те са подходящи за употреба както при кърмачета и малки деца, така и по време на бременността и кърменето. Всъщност, те са препарати, изключително подходящи за участниците в този форум, като се замисля!

Шуслеровите соли са съвместими с абсолютно всеки тип лечение - може да се комбинират с хомеопатия, с класически алопатични лекарства, с билки, с хранителни добавки. Към тях посягат както лекарите хомеопати, така и лекарите алопати.

Всички Шуслерови соли са лекарствени продукти без лекарско предписание и могат да се закупуват свободно (без рецепта).

В Педиатричната аптека има вече доста голям поток от пациенти, които си купуват, някои вече повториха и има много добри отзиви. Тенденция в последните две седмици е да се купува целия набор от всичките 12 Шуслерови соли, което има известен смисъл, при условие, че те се прилагат в различни схеми при различни състояния и са нещо като спешна аптечка под ръка.

Ако искате още информация, пишете ми на лични съобщения - ще ви отговарям с удоволствие.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
маг.фарм. Антон Вълев

#3 kalan

kalan

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 31 August 2012 - 07:21 PM

Здравейте г-н Вълев. Знам, че темата е стара но не знам как да ви пратя лично съобщение. Нямам бутон.
Виждам, че сте наясно със шуслеровите соли и искам да ви попитам нещо.
Купих си ги днес три от тях 5,9 и 10. За отслабване.
Ще ги пия по следната схема
сутрин 5 таблетки от номер 10
обед 5 т. от номер 5
вечер 5 т. от номер 9
Пишеше в нета 40 дни се взимат. Правилно ли съм разбрала за това кога и кое се взима?
Иначе съм със синдром на хашимото. Предполагам няма проблем за това нали?

#4 victory774

victory774

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 229 Мнения:

Публикувано 05 September 2012 - 02:50 PM

И АЗ ЩЕ ЧАКАМ ОТГОВОРА НА ДОКТОРА
ОМЪЖЕНА ЗА ПРИНЦ СЛЕДОВАТЕЛНО ПРИНЦЕСА ! Моите слънца ДАНИСЛАВ И ГАБРИЕЛА

#5 victory774

victory774

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 229 Мнения:

Публикувано 06 October 2012 - 10:51 AM

kalan какво става има ли ефект от шуслеровите соли
ОМЪЖЕНА ЗА ПРИНЦ СЛЕДОВАТЕЛНО ПРИНЦЕСА ! Моите слънца ДАНИСЛАВ И ГАБРИЕЛА

#6 kalan

kalan

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 07:58 PM

Има ефект, но не голям. Трябва и по лек режим с тези соли, а на мен точно като ги почнах по-цял ден трябваше да съм навън и ща не ща да ям разни сандвичи и пици. За месец към 5 или 6 кила свалих.
Но мисля да си почина като ги свърша и да почна друг метод с мед и канела. :)

#7 klem4e

klem4e

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 09 October 2012 - 02:39 PM

Здравейте , kalan, за мен 5-6 кг.сваляне на теглото за месец е достатъчно даже идеално . Какъв е другият начин с мед и канела - може и на лични .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни