Към съдържанието

Снимка

бронхит, астма или ГЕР

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

#1 kedrica

kedrica

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 03 November 2010 - 08:52 AM

здравейте, д-р Михайлов,
във вас ми е надеждата, пиша, защото доста изчетох, въртя се около проблема, но реално не мога точно да го нацеля
казусът е следния
детето е на 3,5 години, досега на практика изобщо не е боледувало, веднъж преди 2 години силно повишена утайка и темп 40 градуса, АБ и това е, други болести, не.
Преди 8 месеца, остър бронхит със спазми, вентолин, Изопринозин, сироп за кашлица, оправи се
оттогава нищо, и най-малка хрема даже
И сега, от 7 септември
хрема на вода, до вечерта кашлица, до другия ден, силен спазъм на бронхите, температура няма, действам си по схемата, личната лекарка одобрява
уж излекуван, отново същото само след седмица
излекуван, след седмица пак - този път висока температура, оплаква се от болки в стомаха, затова го завеждам на лекар, оказва се, че е изключително силен спазъм на бронхите, оставиха ни в болница на инхалации с вентолин и инжекция урбазон,
от болницата ни изписват с диагноза АСТМА, която имам силното подозрение че е такава, просто заради клиничната пътека, предписание за консултация в 1-ва детска клиника и диспансеризиране.
Отивам в първа детска клиника, там ми поставят диагноза ГЕР!!!!!!! и ме пращат за 1 месец диета, елиминиране на дразнители като прах, лакове, цигарии прочие, изписват Зиртек, вентолин 1 седмица, защото дробовете още не са изчистени, и мотилиум

минава още една седмица, излекуван, тръгва на детска градина, след 4 дни отново омърлушен, течната хрема, кашлица - водя го на личната лекарка - не, гърдите са чисти, ама профилактично вентолин, изопринозин, сироп за кашлица, Т - няма, няма и реална диагноза, а мърморене от сорта на "ми вируси разни"
докато снощи - ужасна хрема, подсмърча и кашлица, суха, режеща, отново и отново, на практика не е спрял да кашля
правих инхалация с вряла вода в душкабината, кашлицата стана леко влажна, та поне можа да си поеме дъх, но пак продължи да кашля цяла нощ

от завчера по препоръка на нашия аптекар и прочетеното тук, започнах алиум сепа - като че повлия хремата през деня, но нощната остава
както и апис мелифика 30 - сутрин 1*5 и пумон хистамин 1*5 вечер, до изчерпване на опаковките

личната лекарка говори за бронховаксом когато оздравее, и това е единственото, което предлага, а аз съм против такива лекарства и искам с минимални и щадящи средства, без допълнително алергизиране и странични ефекти, просто да разкъсам тази верига и да избегна пристъпите
просто не разбирам, как нормален човек си има хрема по 1 седмица пък спре, а при него, веднага кашлица и до другия ден пристъпи :evil:
каква имуностимулация е подходяща и най-вече с какво да третирам хремата и кашлицата, така че да не се стига до пристъпи
виждам че има различни сиропи, ТАРТЕФЕДРИЛ ми звучи добре, но дали това да взема? досега е пил проспан, като уж най-доброто при такава кашлица :?
ЕДЛикуид ™ ФОР КИДС - пак тук прочетох, дали ще свърши работа в случая?
Умкалор, това е другото за което виждам добри отзиви, при подобни случаи?

а и още нещо, при предишните случаи съм третирала хремата с коризалия, сребърна вода и клеева тинктура, но не се повлиява, просто след 1 седмица изопринозин, всичко си минава

благодаря Ви много за отделено време :10lb.gif: и моля за съвет, преди ситуацията да стигне до действителна астма, имаме фамилна обремененост от бащина страна към астма и пристъпи, които са израстнати с възрастта, но дразнителите като полени и котешки косми и до ден днешен причиняват дискомфорт на съпруга ми

#2 Kameliika

Kameliika

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 16 November 2010 - 06:36 PM

Здравей, при нас Умкалора действа добре при бронхит и синузит, но не знам дали вашия случай е такъв. Направи консултации при поне двама доктори, за да видиш каква е причината. Ако имате астма, вече е съвсем различно заболяване от бронхит и се лекува с различни медикаменти.

#3 janet_kirova85

janet_kirova85

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:
  • МястоРусе...,Стара Загора

Публикувано 19 November 2010 - 03:37 PM

Здравейте ние също бяхме като вас моето момченце е на 1 и 9 месеца,миналата година когато бяхме на 8 месеца за първи път се разболяхме,хрема от там кашлица и разни спазми започна да прави ние сащо бяхме с диагноза асма,отидохме при др-Михайлов за което съм много благодарна че само той ни вдъхна надежда,бяхме на помпичка,а детето по принцип не ми беше боледувало захранен е на 6 месец,кърмен до сега и изведнъж ни лепнаха диагноза АСМА...и да си дойдем на думата,като усетя спазъм веднага правя изварата страхотна е сега бяхме болни ходихме при личната изписа аб,каза няма да се разминете,аз обаче казах не и с изварения компрес всичко се размина,чайчетата също имат хубав ефект,ряпата,клеевата профелактично...

#4 mama_na_bybka

mama_na_bybka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 21 November 2010 - 04:33 PM

Здравейте. И ние сме с диагностицирана предразположеност към астма след една двустранна пневмония пролетта и после почти 3 месеца постоянно боледуване. От 5 месеца пие Сигюлер и Ериус по схема от алерголог.СПряхме през лятото за 3 месеца и сега след 4 дни градина беше със запушен нос, от който въпреки директните инхалации с физилогичен р-р нищо не излизаше. УНГто изписа Виброцил и Алергодрил.На другата сутрин започна лека кашлица - личничният изписа Lachesos 15 Ch 3 x 5, Arum Triphylum 9 CH 3 x5 i Stodal, който сменихме с Проспан защото имах такъв. След 2 дни почна да вдига Тр когато стигна до 38,5 с дадох Пирогениум, който я свали. Кашлицата се усили и при прегледа от УНГ се оказа, че била пред ангина изписа Аугментин.Т не спря и кашлицата се усили - отидох при личния да и чуе гърдите - нямаше проблем, но изписа Самбукус нигра разрядка 9 3х5 и Сулфур йодатум в същата доза. През деня в събота кашлицата се влоши и вечерта беше с пневмония, без свиркане. Приеха ни в отделението 5 дни венозен антибиотик и ни пратиха в къщи да си правим инхалациите с Вентолина и ни дадоха Преднизолон, който и се отразява много зле - става сънлива, очите и се вкопават и се появяват тъмни кръгове.Вчера ни изписаха да правим още 2 дни инхалации и два пъти по 3 мг Мукосолван. Никой не ни обърна внимание на носа, когато има секрет той е доста воднист и напълно прозрачен.От утре почвам опашката. Какво бихте ни препоръчалир д-р Михайлов освен стандартната диета и опашка. От 5 месеца пие и Туберкулиниум 1х5 седмично
Само да допълня,че баща и и баба и са боледували много до 5 год. А тя до 2,5 год не е боледувала сериозно.Кърмена е до 1г и 2 месеца и е захранена доста късно
В момента има промяна в гласа по някога и гадните гъбички - дадох и коластра, кисело мляко и бани със смрадлика и бледо розов р-р на калиев перманганат.А за гласа - тонзилотренВ нашият град има само една аптека с Боаронови препарати, която днес почива

#5 maia4444

maia4444

Папарак с мерак,Макро мадама

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 21 November 2010 - 09:19 PM

Ще следя темата и се надявам доктора да се включи!
Интересува ме преди всичко дългосрочен курс на профилактика и активна превенция при първи симптоми, тъй като и дъщеря ми, ако не овладее първите признаци на кашлица се превръща в нещо, което минава само от урбазон!/втори път за 4 месеца/.
Детето е на почти 3 г. , на сингулер, без доказана астма, с алергия към млечни.
Сериозно съм се обърнала към хомеопатията, тъй като опитахме всичко друго. И след като втори път стигаме до урбазон-по схема, надеждата ми е тук.
Поумон хистамин
Апис мелифика
калкареа карбоника
физ.разтвор за почистване на нослето.
Това са медикаментите, които сме включили до сега.

Притеснявам се да включа чая с четирите билки, тъй като ни забраняват всякакви билкови сиропи от гледна точнка на алергията към млечни, за да не се раздразни допълнително от някакви полени-това винаги ми препоръчват.
Определено предстои да направя сиропа от черна ряпа.
Интересува ме и лука с мед-какво му е по точно предназначението, и приготоврението!? Последните две неща ми изглеждат подходящи за дъщеря ми, тъй като не сасвъзрани с билки и полени. Надявам се на съвети!
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#6 mama_na_bybka

mama_na_bybka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 22 November 2010 - 05:54 AM

maia4444 , възможное да има итакава алергия към билки.След пневмонията пролетта е наливах нон-стоп с чай -не всеки ден един и същ, но правех лайка,смрадлика или мащерка. Изведнъж се осъзнах,че може би от тях не спира с боледуването, което е много жалко защото билковият чай е нещо чудесно!
И аз се надявам Д-р Михайлов да се включи! И да даде мнение за влиянието напелина върху алергиите - баба Ванга дава рецепта с пели при алергии

#7 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 22 November 2010 - 08:00 AM

maia4444 , възможное да има итакава алергия към билки.След пневмонията пролетта е наливах нон-стоп с чай -не всеки ден един и същ, но правех лайка,смрадлика или мащерка. Изведнъж се осъзнах,че може би от тях не спира с боледуването, което е много жалко защото билковият чай е нещо чудесно!
И аз се надявам Д-р Михайлов да се включи! И да даде мнение за влиянието напелина върху алергиите - баба Ванга дава рецепта с пели при алергии

да, поради тази причина много внимавам с чая, макар детето да обича. Единствения, който давам, и то рядко бронхолин, който е от аптеката.
Дано докторът се включи по този въпрос с чая.
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#8 danita05

danita05

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 700 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 22 November 2010 - 12:08 PM

ще следя темата че и моето дете от вчера кашля непрестанно направих и сироп от черната ряпа и инхалации с вентолин
Публикувано изображение

#9 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 22 November 2010 - 12:56 PM

ще следя темата че и моето дете от вчера кашля непрестанно направих и сироп от черната ряпа и инхалации с вентолин

сиропът от черна ряпа престоява през нощта-после цялото количество ли трябва да се изпие на следващия ден?
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#10 danita05

danita05

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 700 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 22 November 2010 - 02:37 PM

ами тя не искаше всичкото да изпие но 2 ч.л. пийна