Към съдържанието

Снимка

Ускорена утайка при дете на 3 год.

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

#1 danitka

danitka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:

Публикувано 14 October 2010 - 04:34 PM

Здравейте д-р Михайлов!
Дъщеря ми е на 2г.10 месеца.Всичко започна така:
В петък през нощта,след първо посещение в детска градина за 3 дни, вдигна температура.В събота и неделя-висока температура38-39.5,обилна хрема и кашлица.Започнах клеева тинктура на капки в носа,сребърна вода,еуфорбиум,за гърлото спрей Прополис и невен,тонзилотрен и сиропа за кашлица с бира.В понеделник я заведох прилекарката вече с много по ниска температура,но все още с упорита кашлица.Тя изписа антибиотик,който аз не взех.Каза,че гърдите са чисти и гърлото не е зачервено изобщо.Аз продължих,по описания по-горе начин.Вчера пак я водих,пуснахме и кръвни изследвания,които показаха СУЕ-21mm/h.Всички останали показатели са в норма.Днес детето е много по-добре,кашля значително по-малко,много по-спокойно спа и през нощта(само 1-2 пъти се закашля)Педиатърката обаче настоява да започна антибиотик,защото ускорената утайка говори за възпалителен процес,а и кашлицата била дълбока.... :cry: На мен хич не ми се иска обаче,още повече,че виждам че детето е по-добре. :roll: Вярно е,че все още кашля,но значително по-малко.Четох,че СУЕ-то реагира бавно и мове да остане в по-високи стойности дори след отминавбане на вирусна инфекция.
Моля Ви,споделете вашето мнение и ми кажете как да постъпя!
Предварително Ви благодаря!

#2 rinita

rinita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 43 Мнения:

Публикувано 14 October 2010 - 05:13 PM

При инфекция СУЕ винаги се покачва, но това не ти дава инф-я дали е вирус или бактерия. Ако не се лъжа броя на левкоцитите също е важен, от него повече се разбира дали е бактерия или вирус.
Ходи си често при педиатъра да слуша гърдите на детенце, но да пиете АБ без диагноза, само да се застрахова....типичен педиатър! Ако имаш съмнения за бронхит или пневмония, снимка! Вдигне ли пак висока Т, снимка!
Моята дъщеря при афтозен стоматит имаше утайка 51мм/ч, а уж при гнойна ангина само 15....диагнози...

#3 danitka

danitka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:

Публикувано 14 October 2010 - 05:59 PM

Благодаря ти!
И аз това смятам да направя.Левкоцитите са в норма,така каза педиатърката.За сега ще поизчакам,температура от 2 дни няма вече........Охххх,дано не се налага този АБ и се справи самичка! :smt109

#4 rinita

rinita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 43 Мнения:

Публикувано 14 October 2010 - 08:17 PM

Дано, стискам палци! :)
Всеки път пребориме ли инфекция без АБ ( при предписан такъв от традиционните лекари) си е една крачка пробив в закоравнялата ни система на здравеопазване и ненатровяне на децата ни!
Наскоро след ангина се възпали 3-а сливица на дъщеря ми и докато разбера кашлицата дали е от нея, търсих рецепти за кашлица, попаднах на една, може и да я знаеш...ще я копна за вс случай, за обогатяване на библиотеките ни! :)
"рецепта" против кашлица - 1 суп.лъж. бяла захар се карамелизира,сваля се от котлона едана и бавно се прибава 100 мл бира - 2-3 на ден/ 1чл. Не съм изпробвала за сега!
Бързо оправяне! :)

#5 danitka

danitka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:

Публикувано 14 October 2010 - 10:37 PM

Благодаря ти!
Рецептата,която и аз правих за кашлица е подобна на твоята,но е с бира,небет шекер и лимон(препоръчва я д-р Михайлов)
Желая много здраве на теб и цялото ти семейство! :bighug:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни