Към съдържанието

Снимка

КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ ПРОСТУДИ И ГРИП

• Влезте в профила си за да пишете
137 отговора на тази тема

#71 Dani_Ivcho

Dani_Ivcho

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 24 January 2011 - 10:05 PM

Момичета, търся дозировка на Инфлуенцинум. Някой да знае? Става въпрос за профилактика на дечица на 1 годинка и 5 год. Благодря ви!

#72 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 25 January 2011 - 08:05 AM

Момичета, търся дозировка на Инфлуенцинум. Някой да знае? Става въпрос за профилактика на дечица на 1 годинка и 5 год. Благодря ви!

`
Профилактика: На първо място ще споменем френския препарат Oscillococcinum. Производителите препоръчват системно приемане по една туба-доза седмично от месец октомври до месец март. Действието му се допълва от Influenzinum 9 (или 15) CH по 10 гранули веднъж месечно. Според опита на автора с успех може да се приложи и схемата по 1 туба-доза Oscillococcinum седмично първия месец, по една туба-доза месечно до месец март след това. Същият препарат се прилага за лечение и при остро развило се заболяване, като дозата е една туба-доза на всеки 6-8 часа
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#73 Dani_Ivcho

Dani_Ivcho

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 25 January 2011 - 05:12 PM

Може ли и друго да ви питам? На указанията от инфлуцида пише, че на деца от 2-12 години се дава през два часа, а аз го давам през час, проблем ли според вас?

Аз също го давам през час до 8 на ден , но обикновено не стигаме до 8 то му писва :gaah.gif :)

Колкото до Инфлуенцинум давам на ден по 5 гр и на двамата :) така реших и така давам

#74 rositoooo

rositoooo

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 202 Мнения:

Публикувано 31 January 2011 - 03:30 PM

здравейте момичета
от 10 дни давам инфлуцид на детето/7г е вече/но не ни се размина грипа.от вчера е с Т /свалям само след 38гр/която през нощта стигна до 40гр.свалих я с нурофен,хексалгин,оцет и белтъци на крачетата.панирах се- за първи път е толкова много.има влажна кашлица която е много рядко.изписаха ни симетрплим 2 по 5мл.добавих коризалия по 1таб на час/лека хрема има/,осцилококцинум на 6 часа по 1,вит ц 6таблетки за деня,стодал 5по 1 ч.л.продължавам с инфлуцида на 2ч по 1 таб,клеевата тинктура 3по 14капки в малко сок,сребърна вода за хремата.ряпа с мед.бяхме започнали опашка след АВ,но я спрях/правилно ли е така/давам само ентеросана 3по1хап.мислите ли че това е достатъчно за да се овладее грипа и да няма усложнения?
понякога се застъпват препаратите-та колко време трябва да има от един прием до друг за да деистват?
[url="http://picbg.net/pic.php?u=57888TyVEA&i=479788"][img]http://picbg.net/u/57888/40475/thumbs/479788_fr.jpg[/img[/url]

#75 ivankoivanov

ivankoivanov

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 31 January 2011 - 09:28 PM

Здравейте,д-р Михайлов
Моят син е на 3г. и често боледува от гърло/пием АБ/ и ларингит.Ходи на детска ясла и почти винаги се заразява от там.Прочетох почти всичко от форума и искам да попитам колко жен-шен с пчелно млечице мога да му давам за тази възраст и ако може да напишете една рецепта и за моето дете,ако има нещо по-специфично.

#76 ninochka

ninochka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 08 February 2011 - 03:07 PM

страхотна тема, браво на зори!
искам да попитам (и тук) дали при приемане на енгистол, осцилококцинум и др. хомеопатични (ангинхил, инфлуцид...) има някакви изизсквания да не се приемат никакви други синтетични лекарства (примерно мукосолван, витамини марсианци), или да не се яде шоколад, кафе, или да се пият и на жадно освен на гладно и т.н.
четох подобни неща тук там и се притеснявам да не би да ги пием, а ефект да е развален от други несъобразени неща

#77 ninochka

ninochka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 08 February 2011 - 04:03 PM

иванко, не съм специалист, но жен-шен е за по-големи деца. можеш да му купиш само пчелно млечице, има в халите (макар точно от 1 седмица да няма).

#78 elince7oo

elince7oo

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 973 Мнения:

Публикувано 09 February 2011 - 12:06 PM

Приятелят ми се разболя, започна да пие антибиотици и се съмняваме, че е грип. Въпросчето ми е дали да си взема oscillococcinum , за да се предпазя от заразяване, защото сме нон стоп заедно. Дали ще помогне? :roll:
Публикувано изображение

#79 iovka69

iovka69

Madame la Tranquillité

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21544 Мнения:
  • МястоРазград

Публикувано 09 February 2011 - 07:32 PM

Приятелят ми се разболя, започна да пие антибиотици и се съмняваме, че е грип. Въпросчето ми е дали да си взема oscillococcinum , за да се предпазя от заразяване, защото сме нон стоп заедно. Дали ще помогне? :roll:

пробвай, може би ще помогне :bfly:
Публикувано изображение

#80 elince7oo

elince7oo

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 973 Мнения:

Публикувано 09 February 2011 - 11:18 PM

пробвай, може би ще помогне :bfly:

:bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни