Към съдържанието

Снимка

КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ ПРОСТУДИ И ГРИП

• Влезте в профила си за да пишете
137 отговора на тази тема

#61 rositoooo

rositoooo

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 202 Мнения:

Публикувано 22 January 2011 - 02:42 PM

здравейте
на малката/6г/
в момента давам опашка след АВ+ентеросан.
веднъж клеева тинктура 14капки в сребърна вода.
започнах и инфлуцид по 2таблетки на ден/за двете деца 6г-16г/-дали е достатъчна дозата за профилактика?
това за профилактика.достатъчно ли е според вас?много ми се иска да предпазя децата от грипа
от 10дни съм с настинка-от 3дни включих инфлуцид по 1табл на час.доволна съм,определено се чувствам по-добре!
[url="http://picbg.net/pic.php?u=57888TyVEA&i=479788"][img]http://picbg.net/u/57888/40475/thumbs/479788_fr.jpg[/img[/url]

#62 теодорапоп

теодорапоп

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 22 January 2011 - 02:44 PM

Момичета, написах отговор, но даже не знам къде отиде. Не пиша често в форума, но винаги го чета. Извинете ме за паниката, но не е боледувал от 2 години. Прочетох в библиотека какво пише, само, че аз давам инфлуцид, а не това, което е писал доктора да го смена ли веднага? Иначе за температурата разбрах, дадох и ампула витамин C. А за лекарите сте напълно прави и аз мисла, че с тези антибиотици само ни тровят.

#63 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 22 January 2011 - 02:52 PM

Не съм употребявала Инфлуцид до вчера.... Сбърках го като го купувах :twisted: . Вместо Инфлуенциум купих него. :oops:
От вчера давам за профилактика на децата и половинката. Да видим как ще подейства...
Според мен давай дозата както е указано 2 табл. сутрин и вечер... Аз давам и Енгистол през ден по една таблетка...
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#64 теодорапоп

теодорапоп

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 22 January 2011 - 02:52 PM

Може ли и друго да ви питам? На указанията от инфлуцида пише, че на деца от 2-12 години се дава през два часа, а аз го давам през час, проблем ли според вас?

#65 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 22 January 2011 - 02:54 PM

Момичета, написах отговор, но даже не знам къде отиде. Не пиша често в форума, но винаги го чета. Извинете ме за паниката, но не е боледувал от 2 години. Прочетох в библиотека какво пише, само, че аз давам инфлуцид, а не това, което е писал доктора да го смена ли веднага? Иначе за температурата разбрах, дадох и ампула витамин C. А за лекарите сте напълно прави и аз мисла, че с тези антибиотици само ни тровят.

За Т ако имаш сминдух и с него пробвай....със чорапчета намокрени със студена вода и оцет-1/1.
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#66 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 22 January 2011 - 02:56 PM

Може ли и друго да ви питам? На указанията от инфлуцида пише, че на деца от 2-12 години се дава през два часа, а аз го давам през час, проблем ли според вас?

Според мен давай през 2 часа.... И спазвай указанията за хомеопатия- 15 минути преди това и след приема да не яде и пие нищо!

#67 теодорапоп

теодорапоп

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 23 January 2011 - 10:52 AM

Здравейте, пак съм аз. Досега удържаме положението, вчера цял ден беше с температура 39.5, но тази сутрин не е вдигал. Давам нурофен, защото за 6 часа не можах да я смъкна, все си седеше висока, въпреки чаят от сминдух, компреси с вода и оцет. Давам инфлуцид на два часа, стодал за кашлицата и еуфорбиум за носа. Ако се сетите нещо друго, казвайте. Едва сега разбирам, защо толкова активно се пише в този форум, много е хубаво да има с кого да споделиш притесненията си, особено, когато всички лекари ти казват, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се приема антибиотик. Не знам дали сега е удачно да давам и нещо от сорта на енгистол или друго за подсилване, на указанията от инфлуцида пише, че и той засилва имунната система?

#68 Svetllad

Svetllad

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 24 January 2011 - 09:40 AM

Здравейте, на мойто момче/5г/ му изписаха изопринозин и инфлуцид и аз на своя глава му смених изопринозинът с енгистол - според вас дали е правилно или да взема да си му дам изопринозин? Той е само с температура - поддържа 37,5 - 38 , педиатърката каза че е в началото на вирусна инфекция и засега да го лекуваме с тези двата препарата, аз добавих и ехинацея - 3х30 капки.Моля за съвет за енгистолът.

#69 теодорапоп

теодорапоп

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 24 January 2011 - 06:05 PM

Здравейте момичета, днес ходихме на преглед при нашата лекарка и както ви бях писала в събота, когато детето вдигна 39,5 тя ми беше казала веднага антибиотик. Аз както знаете не го дадох, та днес тя го прегледа и каза, че това си е чист вирус и понеже не помнеше, че ми е изписала вече антибиотик, каза, че на този етап ще го задържим, защото щом не вдига температура вече не се налагало. Днес цял ден не е имал температура и съм много доволна, защото за първи път го оставям сам да се пребори. Умрях от страх, но може би найстина трябва да оставяме тялото само да реагира. Тук е момента в който трябва да благодаря на д-р Михайлов за всичките ценни съвети, които е давал. Благодаря Ви докторе, найстина сте забележителен лекар и човек. Аз си продължавам с инфлуцида /върши направо чудеса/, включих тонзилотрен, защото лекарката каза, че гърлото му е сочно и червено, клеева тинктура, стодал и еуфорбиум. Дано да ни се размине.

#70 Siskanis

Siskanis

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 24 January 2011 - 08:00 PM

Здравейте. Имам дъщеря, която след месец ще навърши 7 г. Искам да попитам мога ли да й давам имонокид или няма да има ефект тъй като в листовката му пише , че е за деца до 6 г. Благодаря предварително за съветите ви.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни