Към съдържанието

Снимка

неспираща кашлица

• Влезте в профила си за да пишете
27 отговора на тази тема

#1 maia4444

maia4444

Папарак с мерак,Макро мадама

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 26 August 2010 - 08:55 AM

Искам да разкажа и нашата одисея, по-точно тази на дъщеря ми - на 2,6г.
От есенента на 2009г. започна да кашля, това съвпадна и с тръгването на детска ясла. ОТ тогава до сега Whistling, не сме спирали борбата с кашлицата. Ходихме при пулмолог, УНГ, алерголог...махнахме силно увеличена трета сливица, снимка на бял дроб чиста, дишането и гърдите-винаги чисти.
Да ви опиша кашлицата-предимно по време на сън. Може цяла сутрин да не е кашляла, но легне ли да спи на обед започва едно безкрайно кашляне, така сякаш има някаква люспа на гърлото и се опитва да я махне...събуди ли се, спира да кашля. Вечер при лягане да спи-започва да кашля, като кашля докато спи, обикновено около час Shocked, после се успокоява и продължава да спи без вече да кашля . Възможно е до сутринта да кашля пак-пак около час, а ако не кашля, след като се събуди се изкашля продължително 5-10 мин. Кашля и през деня, но много по малко, като е възможно и да не кашля, най-най-тежко и проблемно е по време на сън.
Алергологът казва че е някаква алерична кашлица. Пи ериус един месец-никакво подобрение.
Пулмологът казва, че е някакъв секрет , който дразни гърлото, носът не тече, а отзад не се вижда обилен секрет обаче. Категоричен е че не е астматична кашлица. ОТ три месеца е на сингулер. Най-добре се повлия до сега от авамис спрей за нос, за 5 дни спира кашлицата на 100 проценат и после може и 1м да не кашля/изобщо/ , но сега не действа и той.
Пила е вентолин, не действа.
впръскване с фликсотид-не действа.
от един месец е на ксизал-не действа.
Изписаха ни и ринитал....................
но диагноза нямаме, съответно в момента и никакво подобрение нямаме.
Ето днес заспа на обяд, започна да кашля, разбудих я да пие вода, разсъни се и около 45 мин. е лежала в леглото без да се закашля, заспа, съответно кашлянето започна отново.

Последно пи урбазон на таблети-кашлицата спира на 100 %, като спряхме урбазона-на 4я ден отново започва да кашля.
Почти една година се борим, не спираме да ходим по лекари и изследвания и не намираме решение!
Отчаяна съм!

Детето е с алергия към млечни продукти, не и е правен тест до сега. Външно няма сълзене, зачервяване и др.симптоми на алергия, сух и е носа, само кашля-сухо, продължително....
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#2 pink

pink

Модератор

• Модератор
  • 3633 Мнения:

Публикувано 26 August 2010 - 12:01 PM

Записвам се . :(
И при нас е така.
То не чистихме Стрептокок,то не беше ларингоспазъм,Урбазон,Ксизал,Зиртек ,абе научих и изкупих всички противоалергични лекарства.
Ето,и сега кашля,а 3 дни беше спряла.
Опитах с Тусавит,а сега е на Амброксол.
Прави реакция от Вентолина и в краен случай давам Димекс защото при обостряне става сташно.
Перитола не й действа.
Чисти гърди,няма уж секрет да се стича назад ,а вече цяло лято е така.
Зимата пък сме с бонус от жълто-зелени сополки. :evil:
Публикувано изображение

Същестувам само за тези ,за които съществувам!

#3 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 26 August 2010 - 01:01 PM

Пинк, а можеш ли да опишеш кашлицата?
Характерното при нашата е, че легне ли да спи - по закон започва да кашля....
-до сега не е спирала от самосебе си

Вече се замислям за изследване за коклюш-това е само по попрочитане от нета-
Иначе се спукваме да ходим на прехвалени лекари в Плевен-скъпи, частни, че по-добри! :gaah.gif
Пинк, от колко време детето е така?
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#4 janica

janica

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2891 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 26 August 2010 - 02:59 PM

Ами май и аз ще следя темата . И моята дъщеря кашля като легне и то сякаш се мъчи да махне нещо но не е постоянно . От една седмица давам Умкалор и определено има ефект .При нас обаче проблема не е толкова сериозен .Имаме си и екстра трета сливица.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#5 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 27 August 2010 - 08:05 AM

от ровене в нета, намерих един случай който много прилича на нашия-този на пепчето, от първия пост в темата

http://forum.all.bg/... ... &fpart=all
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#6 babble

babble

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 27 August 2010 - 06:22 PM

maia4444, нашият случай е абсолютно същия! Одисеята ни започна през ноември 2009г., също след като започна да ходи на ясла. /"Ходи на ясла " е много силно казано, защото от тогава не е посещавала това заведение заради кашлицата/. Тогава пипна нещо в яслата - кашлица , температура, хрема.. Откриха ни мораксела в носа, пи антибиотик за нея и уж я преборихме, следващите изследвания бяха чисти. Но седмица след като свърши антибиотика, започна тази ужасно мъчителна кашлица, която все още продължава. Кашля основно като легне да спи - и вечер и на обяд. Понякога повръща като се закашля силно. Кашлицата е суха, но се чува накрая нещо като храчка което не може да изкара. През деня не кашля, освен ако не се измори - ако се затича повече , пак кашля.. Ето какво сме опитвали ние - първо диагнозата ни беше алергичен ринит - ксизал, ериус, фликсоназе - ефект 0. В продължение на година ще пием кетотифен, за сега не виждам за нещо да е помогнал и той. След това /и в момента сме на тази диагноза уж/ ни казаха секретираща трета сливица. Препоръчват ни операция възможно най скоро. В началото на пролетта, когато за първи път ми казаха това, отказахме категорично и направихме един курс физиотерапия , но и от това нямаше никакъв ефект. Пила е почти всички познати сиропчета за кашлица, без никакъв ефект, някои даже я дразнят още повече. И при хомеопат сме ходили, пак нищо. Опитала съм доста неща от алтернативната медицина - чайчета, хомеопатични.. Почти сме взели решение за операция на третата сливица, като си мислех че вече този кошмар ще свърши, но твоят пост ме хвърли отново в смут../казваш че сте я махнали, а продължава кашлицата?/
А да, и винаги при преглед от УНГ или Л.Л. казват, ами здрава е, гърдите са чисти, не е алергична кашлица, просто някакъв секрет... Да, но никой и нищо не може да го излекува май! Извинявам се дълго и объркано стана, но съм вече в шок, не знам какво да правим! :cry:

#7 pink

pink

Модератор

• Модератор
  • 3633 Мнения:

Публикувано 28 August 2010 - 04:59 PM

При дъщеря ми също има съмнение за 3та сливица,но един потвърди,друг УНГ отрече. :shock:
Кашлицата не е непрекъсната,но като се пробужда ,т.е в просъница започва и преди да заспи.
Аз забелязвам нещо много странно-това става от влажното време,но не това ме смущава,а че се случва и вечерта след като се е плацикала в басейна.През зимата пък е още по-сложно.
Аз съм избрала една схема и си я ползвам нея.
Еуфорбиум спрей за нослето си имам винаги.
Аз давах и Тусавит сироп защото е на билкова основа,а и от него изкарва секрети и се овлажнява кашлицата.
Когато през деня започне да покашля задължително вечер 5к Ксизал или Зиртек-противоалергични,но понякога нощем давам Димекс защото чак сълзи й потичат от кашлица.
От 1 седмица не е имала сериозни моменти за да неможе да заспи,но задължително си прокашля за норматив. :roll:
Убедена съм,че тази ,,екстра,, е от антибиотиците,които са изпили децата ни.
Публикувано изображение

Същестувам само за тези ,за които съществувам!

#8 babble

babble

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 29 August 2010 - 07:15 AM

И аз съм забелязала, че при по-влажно време кашля повече, но това сякаш се отнася повече за есенно-зимния сезон. През лятото пък от студено - сладолед, студен сок и също ако се плацика повече в морето. Всъщност като се постопли времето -юни и юли и спря да кашля от само себе си. Но скоро изстина нещо на морето и пак започна.. В момента давам Цинабсин, Лимфомиозот и промивам нослето с Куикс. За сега няма ефект, но ако има подобрение ще пиша. :roll:

#9 dimitriq76

dimitriq76

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 73 Мнения:

Публикувано 29 August 2010 - 10:18 AM

Здравейте отчаяна съм !Имам момченце на 5 г миналия месец се разболя висока температура кашлица .Отидохме на лекар предписаха ни Синекод Цевзил и се оправи .Само след 3 седмици пак е с кашлица неспира лекуваха го с дихидрокортизон и Кларитин сега вклучиха и Зинат антибиотик и неспира да кашля .Незнам как ще се оправи и съм много претиснена моляви дайте ми съвет .Кашлицата е силна спастична казват .Правехме и ренгенова снимка и казаха че има бронхит за това и исписаха Зината .

#10 tanni_73

tanni_73

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 211 Мнения:

Публикувано 29 August 2010 - 02:57 PM

Здравейте отчаяна съм !Имам момченце на 5 г миналия месец се разболя висока температура кашлица .Отидохме на лекар предписаха ни Синекод Цевзил и се оправи .Само след 3 седмици пак е с кашлица неспира лекуваха го с дихидрокортизон и Кларитин сега вклучиха и Зинат антибиотик и неспира да кашля .Незнам как ще се оправи и съм много претиснена моляви дайте ми съвет .Кашлицата е силна спастична казват .Правехме и ренгенова снимка и казаха че има бронхит за това и исписаха Зината .

Колкото повече пиете антибиотици толкова повече ще кашляте....Ами ако е алергична кашлица??Отворете библиотека на стр.1 от форума и ще прочетете всичко за кашлицата било то и на алергична основа.Прилагайте смело без притеснения!!Успех!! :10lb.gif:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни