Към съдържанието

Снимка

Глисти- как да се справим без лекарства?

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

#1 Mayap

Mayap

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 16 July 2010 - 11:02 AM

Здравейте д-р Михайлов,

Разгледах бибилиотеката и не видях тема за глистите, а това е тема, която сигурна съм вълнува всички мами. Аз самата съм на 37г и тази сутрин след изпиване на англ.сол /днес ми е плодов ден/ открих в изпражненията си глисти. Малко е да се каже, че съм притеснена- майка съм на две деца.

Последните ми кръвни изследвания показаха желязодефицитна анемия и си мисля, че причината най-вероятно е в глистите. Моля за съвет Вас и всички мами- не мисля,че има смисъл да прибягвам до хапчета-разчитам на хомеопатия и бабани рецепти.

#2 mamadesi

mamadesi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 54 Мнения:

Публикувано 17 October 2010 - 03:18 PM

Здравей Mayap! Моля те ако някой ти е дал отговор някъде другаде пиши какво си направила. Голямата ми дъщеря има глисти и давам Вермокс но..... не знам скептична съм. Края на Юни пак имаше... и сега пак.... не знам действа ли й! А да не казвам пък че изследванията излязоха отрицателни - но аз ги виждам....

#3 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5592 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 17 October 2010 - 07:59 PM

миналата година голямата ми дъщеря имаше глисти.
Д-р Михайлов ми даде тези указания :
Най-добре да се счукат 1 кафяна чашка сурови тиквени семки и се разбъркат с малко. Вода. Да се вземат сутрин на гладно. След 1/2 час 1 суп лъж. рициново масло + чаша хладка вода.
Пийте по чаша мрковен сок.Също има противоглистно действие.
Хомеопатичен препарат Cina 5 (9) CH - 5 зрънца вечер преди лягане.

Освен това се спазват определени изисквания!
1. Ниско изрязани нокти
2. Сутрин задължително се прави тоалет със сапун
3. Бельото мръсно и чисто се глади! Мръсното бельо се глади от вътлешната страна с някаква непотребна кърпа ,която ще хвърлите. Горещата ютия се задържа на парчето на бельото
4. чаршафите, на които се спи всяка сутрин се гладят на възможно най-високата Т
Изтръскване на постелните покривки.
5. Често миене на ръцете със сапун
6. Никакво гризане на нокти и смукане на пръсти.
7.Плодовете и зеленчуците също трябва добре да се мият.
Честно казано тогава когато дъщеря ми имаше бях се побъркала от притеснение и тези неща ми се виждаха малко....бях в 7 мия месец бременна.
Дадох и Вермокс таблетки през две седмици.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#4 mamadesi

mamadesi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 54 Мнения:

Публикувано 18 October 2010 - 04:43 PM

Благодаря за бързия отговор!
Честно казано съммного притеснена - не че няма да измрът гадовете но ....... това е втори път в рамките на 4-5 месеца въпреки че предния път резултатите от РИОКОЗ бяха отрицателни ама аз видях едно глистче. Сега пак видях едно глистче при срамните й устнив петък вечерта. Дадох Вермокс без да правим проби в събота. Вчера в акото й имаше доста измрели гадове включително едни по-дълги. А предния път нищо не изака. И тревожа се да не би да са някъв друг вид дето това не им действа.... или пък няколко гада..... Не я мия сутрин и не й гладя бельото но никога не ми се е оплаквала от парене или сърбеж отзад на дупето. А и аз самата не съм забелязала.Тя е оперирана преди две години от хидронефроза и сме много наблюдателни в това отношение. И държим страшно много на хигиената - няма навик да лапа нищо неизмито. Сама се бърше след тоалетна но си мие ръцете постоянно. А урината и акото следим редовно заради операцията. От къде дойдоха направо не знам!!! Оня ден рече че в леглото й в детската градина имало друга нощничка.... Възможно ли е нещо...? Вече ще я мия и сутрин но направо съм притеснена..... много!

#5 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5592 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 18 October 2010 - 07:42 PM

Яйцата на глистите са много устойчиви на външни влияния и даже и да сте изчистили...... просто едно яйце останало по чаршафа и попаднало в устата е достатъчно. Възможно е като е играла в пясъка,от животно около вас, от недобре измити плодове и зеленчуци.
Не се обвинявайте. Не можете да ги видите и просто око за да я предпазите. Просто хигиената трябва да се следи. Дъщеря ми хем е на 13 години и пак ги имаше,какво да мислим за едно лазещо или ходещо малко дете.
Щом казвате,че има и по големи е възможно да не са само острици ами и друг вид глисти а те се лекуват с друго дозировка на лекарството. Предполагам сте прочели листовката на Вермокса.
Остриците имат 21 ден цикъл на живот и затова се правят две контроли в ХЕИ през 20 и 10 дни за да се види резултата .
Това,което ви писах в първия пост е напътствието на лекаря в ХЕИ,не са мои измишльотини.
Те глистите излизат да снаесат яйца нощно време и затова трудно можете да забележите дали се чеше.

Ето тук има и една статия за прочистване: http://www.zemianaza...om/archives/162
Успех!
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#6 mamadesi

mamadesi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 54 Мнения:

Публикувано 19 October 2010 - 10:47 AM

feia6911 благодаря ти още веднъж!
Не съм си и помисляла че това което си писала са измишльотини от теб защото съм ги срещала в редица статии които съм изчела - тях а и други дори. А за по-дългите - в някои статии пише че глистите достигат дължина 15-20 см. Но пък на други това го пише за кръглия червей??? И честно съм объркана. Личната лекарка каза че няма проблеми и че ще се изчисти. Щом съм ги видяла че са умрели значи Вермокса действал. Да ама за кръглия червей дозировката и начина на даване са други и аз съвсем съм притеснена вече..... Чудя се дали да не я водим на паразитолог. Ние сме от област Стара Загора и до колкото помня детски такъв предния път като координати намерих само на един. Съответно не работи със здравна каса съответно....... едно 30 лв не мърдат. Нямам представа какво прави той но ще има и изследвания така че....... и изобщо........ :gaah.gif :gaah.gif :gaah.gif :gaah.gif :gaah.gif

#7 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5592 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 19 October 2010 - 11:09 AM

Здравната каса не поема паразитологията.
В хЕИ имат лаборатория и поне тук в Русе цената е 5 лева за глисти.

#8 mamadesi

mamadesi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 54 Мнения:

Публикувано 19 October 2010 - 04:41 PM

Юни месец като ходехме в РИОКОЗ цената беше 2,5 но може и да се е вдигнала. Но това беше само за глисти - не знам има ли изследване и колко струва за други паразити. А и не искам да ми плаща здравната каса но защо пък да няма направления или пътеки или както там им казват за паразитолог... не съм наясно :roll:

#9 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5592 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 19 October 2010 - 08:00 PM

Юни месец като ходехме в РИОКОЗ цената беше 2,5 но може и да се е вдигнала. Но това беше само за глисти - не знам има ли изследване и колко струва за други паразити. А и не искам да ми плаща здравната каса но защо пък да няма направления или пътеки или както там им казват за паразитолог... не съм наясно :roll:

Когато големите ми деца ходеха на градина беше безплатно,после сестра ми казваше,че ги е поемала ЗК,но май от 1 година са спрели да поемат.
Честно казано за 5 лева няма да ходя и да вися по опашки пред JP ,после в другия край на града за изследване. По евтино и по малко нерви ми струва да си платя услугата.

#10 mamadesi

mamadesi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 54 Мнения:

Публикувано 20 October 2010 - 09:47 AM

Във връзка с чакането и парите и т.н. - Първо ще кажа че сме от гр. Раднево и тук при нас РИОКОЗ няма - имаме в областния град Стара Загора и той е на около 30-35 км от нас. В нашата болница иначе има една сестра която всяка сряда приема изследвания за градина - ако и онова с тиксото на стъкълце. Носиш ги сряда сутрин и следващата сряда са готови - защото пътуват до Стара Загора и т.н. Струвяше 31 или 33 лв не помня точно. При първото съмнение JP-то каза да дадем изследване /това с тиксото/ тук при тази сестра и честно казано не питах колко ще струва и изобщо може ли само това изследване защото не ми се чакаше една седмица - щях да се побъркам. Просто отидохме да занесем пробата, платихме 2,5 и тръгнахме а на другия ден ги взехме. Бяха отрицателни и за това казаха че няма нужда от второ изследване но аз реших преди дам Вермокс да съм сигурна /нали бях видяла едно глистче/ и пуснахме още едни. И те отриц. Питах жената там може ли да съм видяла един глист а в същност детето да няма - а тя каза че щом има един значи има още и че няма начин как ако има да не се хване с това изследване.... За това дадох Вермокс като се върнахме след втория отрицателен резултат и две седмици след това пак. Но явно не се е изчистила или и аз не знам какво е станало. И другото което ме притеснява е че първия път не намерих нито други живи глисти в акото й преди Вермокса нито пък измрели след него....... А този път измрели си имаше и то още на другия ден. Сега съм решила да питам в РИОКОЗ направо какво трябва да направя за изледване за всички паразити или там за които правят и две или три седмици след третия Вермокс ще ги направим.
Извинявам се за дългия пост.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни