Към съдържанието

Снимка

Лазерна корекция на зрението

• Влезте в профила си за да пишете
126 отговора на тази тема

#1 zuzum

zuzum

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 130 Мнения:
  • МястоSOFIA

Публикувано 15 February 2008 - 05:03 PM

Здравейте!

Има ли тук някой който си е правил лазерна корекция на зрението.Аз имам голямо желание да се отърва от очилата, и за това ми трябва малко инфо. Ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели (дори и само да изкаже мнение)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#2 RUMINNA

RUMINNA

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 391 Мнения:

Публикувано 15 February 2008 - 06:13 PM

Здравей! Аз си правих лазерна корекция юни месец 2007г. Имах -7 диоптъра късогледство и астигматизъм и то с мързеливо око, което възстановява зрението си до 70%. Оперирах се в очна клиника Ден - София. Много съм доволна - няма болка по време и след операцията. Само малко дискомфорт. Зрението ми се възстанови, виждам перфектно - не нося вече лещи. Самата корекция беше 40 секунди с местна опойка - капки в окото. Клиника Ден има сайт и там е изложена цялата информация и всичко онова, което ще ви се случи преди, по време и след лазерната корекция. Ще трябва обаче да ви направят разширен преглед - около 3 часа, за да се установи дали окото ви може да се подложи на корекцията. Този преглед струваше 120лв, самата корекция 500 евро - в тази цена бяха включени прегледите след операцията - на първи ден, първа седмица, месец и т.н, както и капки за очи. Може да се върнете на работа още на 2-ри ден, 1 седмица без грим, без чешмяна вода за лицето. Иска малко пазене - но това беше първата седмица. И най-важното - БЕЗ БОЛКА!!!

#3 zuzum

zuzum

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 130 Мнения:
  • МястоSOFIA

Публикувано 16 February 2008 - 10:06 AM

RUMINNA благодаря за инфото! Ще проверя в сайта им. Само да попитам болеше ли?
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 RUMINNA

RUMINNA

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 391 Мнения:

Публикувано 16 February 2008 - 02:41 PM

Слагат ти местна опойка - капки в окото. Не се усеща нищо по време на лазера, пък и то беше 40 секунди. Само малко дискомфорт. След операцията също нямах никакви болки. При мен беше така. Наистина няма болка - лекарите също ме увериха в това, после се уверих и сама.

#5 pavletutka

pavletutka

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 262 Мнения:
  • МястоДобрич

Публикувано 16 February 2008 - 03:01 PM

RUMINNA а напълно ли ти се възвърна зрението?
И дават ли ти някаква гаранция ,че след време няма да имаш нужда пак от очила?
Емануил 14.04.2005 г. Даниел 28.12.2007 г.

#6 RUMINNA

RUMINNA

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 391 Мнения:

Публикувано 16 February 2008 - 06:03 PM

По принцип преди да направя корекцията чаках да навърша 27 години и диоптърът да не се увеличава поне 1 година - това е много важно. Напълно се възвърна зрението, като пак казвам че имам Мързеливо око, което вижда до 70%. Дадоха гаранции за корекция до 0.5 диоптъра, което е нищо, моите в момента са о.3 - заради мързеливото око. Ако корекцията не е успешна - ако е над 1 диоптър ми казаха, че ще ми направят втора безплатна. Посъветваха ме да не забременявам 3 месеца занапред и ме увериха, че няма да имам бъдещи проблеми - увеличаване на диоптър и други. Оперираха ме на 1 юни 2007 - ходих на 6 контролни прегледа досега - абсолютно същия диоптър е 1 минута след операцията. Но при мен се получи така - за други случаи не знам. Ако имате други въпроси с радост ще ви отговоря.

#7 pavletutka

pavletutka

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 262 Мнения:
  • МястоДобрич

Публикувано 16 February 2008 - 07:15 PM

RUMINNA много ти благодаря :smilie=mylove.gif
Емануил 14.04.2005 г. Даниел 28.12.2007 г.

#8 sea_world

sea_world

Академик-най-велик

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 12663 Мнения:

Публикувано 17 February 2008 - 01:04 AM

Много полезна информация!
Аз също искам да се оперирам,но не мога да се реша. Ще им разгледам сайта, за повече информация!
И аз благодаря!

Публикувано изображение

#9 Galina78

Galina78

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • МястоRuse

Публикувано 21 February 2008 - 11:45 AM

Ruminna би ли казала тази цена от 500 евро за двете очи ли е? Защото аз съм чувала, че е толкова цената за едното око.

#10 RUMINNA

RUMINNA

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 391 Мнения:

Публикувано 21 February 2008 - 06:20 PM

ТОва е цена само за едно око. Май съм пропуснала да го кажа. :oops:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни