Към съдържанието

Снимка

бактерия в гърлото

• Влезте в профила си за да пишете
8 отговора на тази тема

#1 tini4ka

tini4ka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 47 Мнения:

Публикувано 09 April 2010 - 01:55 PM

Здравейте! Детенцето ми е на 2 г. и половина. Често боледуваме напоследък. За 2 месеца, за четвърти път сме с кашлица и хрема. Откриха ни бактерия в гърлото. Според вас какво лечение може да се приложи?
Благодаря предварително за отговора !

#2 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 09 April 2010 - 03:51 PM

Здравейте! Детенцето ми е на 2 г. и половина. Често боледуваме напоследък. За 2 месеца, за четвърти път сме с кашлица и хрема. Откриха ни бактерия в гърлото. Според вас какво лечение може да се приложи?
Благодаря предварително за отговора !

А каква е бактерията?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#3 Elina_Rosena

Elina_Rosena

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 39 Мнения:

Публикувано 10 April 2010 - 11:52 AM

Здравейте, да се включа и аз тук - въпросът ми е може ли да се излекува гнойна ангина без антибиотик, тъй като знам, че когато е гнойна ангината задължително има бактерия. Малката вдигна температура в сряда вечерта, в четвъртък се установи, че има гнойна ангина - само на преглед, не сме правили изследвания, но аз белите налепи ги видях. В момента давам мед и сода да смуче, страх ме е да й бъркам в гърлото да я мажа, пие Меркуриус 15 СН през три часа, тонзилотрен 3х1,чай от лайка с мед,лимон и прясно мляко, сребърна вода, клеева тинктура. За температурата давам нурофен, но от вчера до момента не е вдигала и не съм давала нищо. Вчера вдигна 39,5, свалихме я с 10 капки хексалгин. Доктората ми каза, че е нормално да има температура, докато има налепи. Два пъти слагахме изварен компрес за 6-7 часа, два пъти компрес с ракия и счукани с костилката маслини /казаха ми, че също бил много ефикасен/. Вчера на прегледа нямаше промяна - нито повече, нито по-малко. Педиатъра ми изписа Аугментин, като ми каза да преценя днес състоянието и да решавам какво да правя. Лошото е, че сливиците са много навътре и аз не мога да видя дали има налепи. Страх ме е, защото всички около мен само ме плашат - моля Ви помагайте.
Малко ме успокоява това, че вече дълго време не е вдигала температура, което ме кара да мисля, че може би налепите вече са по-малко. А и друго, в групата ни в яслата има 3-4 деца с ангина, та се чудя сега вирус ли е или не е.

#4 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 10 April 2010 - 06:37 PM

Здравейте, да се включа и аз тук - въпросът ми е може ли да се излекува гнойна ангина без антибиотик, тъй като знам, че когато е гнойна ангината задължително има бактерия. Малката вдигна температура в сряда вечерта, в четвъртък се установи, че има гнойна ангина - само на преглед, не сме правили изследвания, но аз белите налепи ги видях. В момента давам мед и сода да смуче, страх ме е да й бъркам в гърлото да я мажа, пие Меркуриус 15 СН през три часа, тонзилотрен 3х1,чай от лайка с мед,лимон и прясно мляко, сребърна вода, клеева тинктура. За температурата давам нурофен, но от вчера до момента не е вдигала и не съм давала нищо. Вчера вдигна 39,5, свалихме я с 10 капки хексалгин. Доктората ми каза, че е нормално да има температура, докато има налепи. Два пъти слагахме изварен компрес за 6-7 часа, два пъти компрес с ракия и счукани с костилката маслини /казаха ми, че също бил много ефикасен/. Вчера на прегледа нямаше промяна - нито повече, нито по-малко. Педиатъра ми изписа Аугментин, като ми каза да преценя днес състоянието и да решавам какво да правя. Лошото е, че сливиците са много навътре и аз не мога да видя дали има налепи. Страх ме е, защото всички около мен само ме плашат - моля Ви помагайте.
Малко ме успокоява това, че вече дълго време не е вдигала температура, което ме кара да мисля, че може би налепите вече са по-малко. А и друго, в групата ни в яслата има 3-4 деца с ангина, та се чудя сега вирус ли е или не е.

Да, възможно е да се излекува без АБ, тук има майки, които са го правили. Използвай Hepar sulphur или комбиниран препарат, който го съдържа (Тонзилотрен например, но 3х1 е малко, това е профилактична доза, давай на всеки час), той е важен при всички случаи на нагнояване.
Успех!
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.

#5 Elina_Rosena

Elina_Rosena

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 39 Мнения:

Публикувано 10 April 2010 - 07:35 PM

Благодаря ти, Нели, надявам се да успея, въпреки че всички около мен ми казват, че страшно много рискувам - това ме притеснява много. А и доста попрочетох и ме е страх определено. Даже ми казаха, че ако не се лекува с АБ, след това ще я повтори и ще се наложи да пие.
Сега да споделя състоянието от днес - температура вдигна към обяд около 38 градуса /последния прием на Нурофен беше снощи в 20 часа/, но бързо я свали и цял ден е добре. Определено се храни доста повече от вчера - вчера изкарахме цял ден на кисело мляко - днес си хапна доста други неща - и супичка, и плодове... Налепите не мога да ги видя - страх ме е да й бъркам в гърлото. Цял ден днес е с компреса с маслини - сега обмислям варианта да й сложа през нощта извара - проблема е, че не може изобщо да спи с компрес - много мрънка. Хепар сулфур не можах да набавя, въпреки че прочетох за него, но ще гледам утре или най-късно в понеделник да намеря. А за меркуриуса какво ще кажеш - да го давам ли?
Общо взето се опитвам да съм по-спокойна - надявам се нещата да вървят към по-добре.

#6 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 10 April 2010 - 08:10 PM

Хепар сулфур не можах да набавя, въпреки че прочетох за него, но ще гледам утре или най-късно в понеделник да намеря. А за меркуриуса какво ще кажеш - да го давам ли?
Общо взето се опитвам да съм по-спокойна - надявам се нещата да вървят към по-добре.

Тонзилотрена си съдържа хепар сулфур, няма нужда да го търсиш отделно, само 3х1 ми се вижда малко. Меркуриуса не ми е много ясен, но май съм чела някъде, че помага точно за подобни състояния, но не смея да се изказвам много смело, защото не съм сигурна. Малко търпение, тези неща, които правиш, ми звучат добре.
За теориите за повтарянето и АБ не съм много съгласна, но знае ли човек. Стискам палци да се оправите сега без АБ, а после давай още 1-2 седмици Тонзолотрен в профилактична доза, за да не ви повтори.
Успех!

#7 Elina_Rosena

Elina_Rosena

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 39 Мнения:

Публикувано 13 April 2010 - 02:34 PM

Здравейте, пак се включвам да споделя докъде стигнахме - значи вчера бяхме на преглед - от налепите няма и следа, гърлото не е червено, изобщо детенце е добре. Благодарение на д-р Михайлов и съветите му отново се справихме. Сега обаче веднага се появи друг проблем - от неделя малката започна леко да прокашля, струва ми се суха кашлица, /вчера на слушалка докторката каза, че е чисто всичко, въпреки че тези неща толкова бързо се развиват при децата/. Тази нощ се събуди към 1,30 часа, кашля около 10-15 минути и заспа, сутрина пак прокашля няколко пъти. По съвет на педиатърката ни й дадох вчера два пъти сироп Ен Ти Тус /в интерес на истината забелязах, че и предния път като й го давах много ми се разкашля от него/, сутринта реших да не й го давам, за да видя дали е реакция от сиропа. Сега е на ясла, звънях, казаха ми, че е добре, не е кашляла. Дали е възможно да е някаква реакция към този сироп - мисля, че имаше евкалипт в него, нещо пък той да я дразни? Тази кашлица ни тормози вече доста време, та и аз се притеснявам дали няма някоя бактерия в гърлото, и оттам да е всичко това. Сега се чудя колко време след прекараната гнойна ангина да направя изследване на гърлен секрет, за да видя какво е състоянието?

#8 p_73

p_73

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 307 Мнения:

Публикувано 14 April 2010 - 01:56 PM

Чудесно е това, че си успяла да се пребориш без антибиотик. Поздравления! Аз също правя в момента подобни опити. Нещо друго обаче не е добре, лекарката не ти ли каза, че не е добре да пускаш детето толкова скоро на ясла? По това, което пишеш, няма и една седмица, откакто е започнала да вдига температура. Така наистина може да се повтори заболяването и то няма да е защото не си лекувала с антибиотик, а заради някоя нова инфекция, която изтощения организъм ще лепне веднага при първа среща.

#9 valrus

valrus

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 215 Мнения:

Публикувано 14 April 2010 - 02:29 PM

Здравейте и от мен,една препатила мама.Ние миналата седмица бяхме същата картинка-подути,червени и уголемени сливици с налепи.Чела съм за изварения компрес,с таткото бяхме ужасно упорити,но малкия пищеше,ревеше,мяташе се,свиваше се и не даде да сложим компреса.Ядосвах се,ядосвах се.....та опитах отначало-отново пълен неуспех.Какво да го правя,имам чувството,че от малък изпитва ужас от това да има нещо по врата,не че компресът е неприятен......но той дори поло не дава да му сложа.Кажете ми,моля,как да се справя с този проблем.Опитахме всичко останало без компреса...но ..уви не помогна.Държа 3 дена висока т и накрая се принудих да дам АБ-то,като се има предвид,че никога преди това не бе пил АБ.А синът ми е на 4 г.Моля ви ,кажете ми,може ли без компрес гнойна ангина да мине.Благодаря предварително.
http://t0.gstatic.co...x6UUoe60vADo8bZ
Истински щастлив е онзи,който повярва в щастието!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни