Към съдържанието

Снимка

кондиломи-въпрос към д-р Генадиева

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

#1 SHAPKA

SHAPKA

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 91 Мнения:

Публикувано 25 February 2010 - 03:20 PM

Предварително искам да се извиня ако има такава тема и не успях да я намеря.Въпросът ми е свързан относно кондиломите.След като ми откриха кондиломи,започнах да се ровя в нета за да се информирам допълнително.Това което ме притеснява е че на едни места се казва че след това трябва да се лекуват и могат да се излекуват,така че да не се появяват отново,а на други места пише че не се лекуват,но не е и задалгително да се появят отново.От тук идва и първият ми въпрос:могат ли да се появят отново след изгаряне.Трябва ли да се проведе лечение някакво след изгаряне,за да не се появят отново и като цяло трябва ли да се спазва нещо за да се предпазя от повторно появяване.
Много се надявам да ми отговорите,защото наистина този въпрос ме притеснява и бих искала ако има начин да се предпазя от следваща поява.Предварително Ви благодаря и Ви желая приятен ден!

#2 freaky

freaky

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 04 March 2010 - 08:36 PM

Здравейте! Моето мнение не е на специалист, но все пак да споделя. Лично при мен, след изгарянето ми изписаха Изопринозин (имуностимулант), тъй като доколкото разбрах кондиломите са причинени от HPV вирус. Изпих 3 опаковки и го спрях, малко е скъпичък. Надявам се никога повече да не се появят, но аз също четох че в един момент може пак да ме изненадат :(

#3 SHAPKA

SHAPKA

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 91 Мнения:

Публикувано 05 March 2010 - 06:12 PM

Първо да ти благодаря,че все пак даваш твоето мнение всяко едно мнение и опит е от полза.Аз още не съм ходила на преглед след изгарянето но така разбрах и аз че трябва да пия имуностимуланти,ами тези имуностимуланти колко им е цена ако си спомняш колко време се пият?

#4 freaky

freaky

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 06 March 2010 - 03:42 PM

Около 45лв е цената (в някои аптеки и повече), миналата година по това време ги пих, предполагам все още са толкова. Аз изпих 3 опаковки, като мисля че една опаковка стигаше за 20 дена (не съм много сигурна). По 3 пъти на ден се пият. По принцип не ми беше казала колко точно опаковки да изпия, но поне 2-3 месеца ми препоръча. Аз тогава и други лекарства си купувах и доста соленичко ми излезе, за това само 3... Но като се има предвид, че този имуностимулант се дава и на деца, т.е. не е специално за кондиломите, а и за защита от различни вируси, предполагам че всякакъв вид имунна защита би ти повлияла добре. За Изопринозина незнам дали трябва рецепта, но е хубаво да не отлагаш и да отидеш на преглед. Аз след изгарянето ходих, за да види дали всичко е изчезнало, защото е възможно да е останало нещо и тогава ми ги изписа. Успех!

#5 SHAPKA

SHAPKA

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 91 Мнения:

Публикувано 06 March 2010 - 06:25 PM

Да,аз ще отида на преглед,доктора ми каза след като ми свърши да отида ме погледне.Тогава ще поискам да ми изпише лекарства.Много ти благодаря,че ми даде повече информация,дано и при мен да се оправят нещата!

#6 freaky

freaky

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 06 March 2010 - 07:14 PM

Дано! И да не се повтарят най- вече! И аз това си пожелавам

#7 Toninceto

Toninceto

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 May 2011 - 06:13 PM

Искам да попитам нещо по темата! Когато за първи път правих секс с приятеля ми всичко беше наред, но 1 сед. след това той разбра,че са му излезли кондиломи!Веднага взе мерки и лекарката му е казала какви имуностимуланти да пия и аз, за да предотвратя появата на кондиломи. Та въпросът ми е каква е вероятността да съм ги прихванала, при положение,че на него не му бяха излезли, когато правехме секс и като се има предвид,че веднага почнах ди пия хапчетата???

#8 Хубавата Елена

Хубавата Елена

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 05 October 2011 - 12:51 PM

A за последствията след горенето знаете ли нещо?
Аз разбрах, че пак се появяват :( гадинките
Колкото повече, толкова повече

#9 SHAPKA

SHAPKA

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 91 Мнения:

Публикувано 18 October 2011 - 11:05 AM

ами,всичко зависи от организъма.При мен беше много дълъг периода на горене и...какво ли още не.Горене отново излизане пак горене и пак излиза УЖАС беше много голям!

#10 Хубавата Елена

Хубавата Елена

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 01 November 2011 - 02:46 PM

и как се отърва?
има и това, че при полов контакт се пренася самия вирус и партьорът ти може да няма излезли гадинчета, но да е преносител. Тогава какво правим?
Колкото повече, толкова повече

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни