Към съдържанието

Снимка

деца с асматични пристъпи

• Влезте в профила си за да пишете
1 отговор на тази тема

#1 petra_g

petra_g

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 22 February 2010 - 11:54 AM

Здравейте Д-р Михайлов
Прегледах съветите който давате на майките и се надявам ако е възможно да ме посъветвате какаво да правя и аз.Случаят ни е такъв-момченцето ми е на 2г и 10 м-от както е станал на годинка доста често започна да боледува-първо от ангини-4 през месец-съответно с АБ,следтова започна с бронхити и миналото лято и пневмония след нея и чревно разстроиство след това бронхит-инхалации с вентолин,след това пак след месец същото,следваше два месеца почивка и сега Януари месец бронхит пак с АБ+вентолин инхалации и след две седмици пак кашлици и пак инхалации с вентолин,но този път реших да не послушам педиатърката и вместо да дам АБ му дадох Инфлуцид и мисля че за сега се стабилизира.Въпросът ми е свързан с това че след тези толково много постоянни инхалации педиатърката иска да приемаме Сингулер-аз се постарах до колкото мога да проуча този препарат и никък не искам да го давам на детето си и може ли по някъкъв начин с алтернативно лечение да избегнем тези бронхити и спазми-уморих се от стандартните лечения от които мисля че детето ми се уврежда все повече!!!Благодаря Ви предварително и искренно се надявам да Ни помогнете!!! :roll:

#2 краси_мира

краси_мира

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 681 Мнения:
  • Мястософия

Публикувано 22 February 2010 - 01:36 PM

Дано съм от помощ

краси_мира написа:Темата за астмата при деца май се оказа маловажна.

А доктор Михайлов ме нахока :lol: :

Мили мои, пишете едно и също нещо на няколко места, не четете в Библиотека. Как да смогвам?
Ако имате зор защо не четете книгата?

18-февр-10
ДИЕТА - 2- 4 седмици без житни и млечни храни. Хлябът се заменя с ориз, картофи, качамак и пр.Образец на този стил на хранене е китайската кухня.
Житни растения са: ръж, пшеница, ечемик (затова спираме бирата и берената мая за този период), овесени ядки.
Заменител на хляба: Царевично брашно + яйце + вода (може да се добови и соево). Питки в тигана. Картофи може във всякакъв вид. (1)
ПРОПОЛИС- 30 г прополис ( пчелен клей ) се разтваря в 100 мл 90 - 95% етилов спирт след предварително нарязване или натрошаване. Приема се 3 Х дневно по 30 - 40 капки в супена лъжица вода или друга течност. Дозировката за деца : 1 - 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 3 Х 5 -10 капки дневно. (2)
ЧАЙ - смесват се в равни части, например по 50 г корени от коприва,натрошени шипки, къпинови листа, петопръстник 3 супени лъжици от сместа се запарват 15 мин. в 1 л вряла вода. Пие се като вода.(3)

СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер, 1 лимон - добре измит, слян или настърган с корите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня. Прецежда се. Добавят се 3 суп. лъж. мастика. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30, 60 мин..., в зависимост от силата на кашлицата.( 4)
СИНАПЕНА ЛАПА: от 1 част смлян синап, 5-10 части брашно и малко вода се приготвя гъсто тесто. Загръща се в марля или тензух и се налага върху горната част на гърдите на пласт с дебелина около 1 см. Държи се до зачервяване на кожата - средно 30 мин.( през 5 - 10 мин. се проверява).(5 )

КРОМИД ЛУК (настърган) и мед в отношение 1:2. Взема се 5 - 10 Х дневно по 1 чаена лъж. при суха кашлица.(6) МНОГО ВАЖНА ПРОФИЛАКТИКА
ВИНО- 200 г кромид лук стърган + 100 г мед + 750 мл бяло вино; кисне 4- 5 дни, цеди се и се доизтисква в тензух. За един курс 4- 6 бутилки. 3 х 50 мл.
РЯПА (черна)- издълбава се, насипва се пудра захар, пренощува и сутринта се пие сиропа. Зарежда сe, вечерта се пие сиропа и т.н.

ЧАЙ ПРИ КАШЛИЦА: 2 - 3 натрошени ореха се варят с черупките 10 мин. в 0,5 л вода. След сваляне от огъня се добавят по 1 чаена лъж. босилек и индрише. Запарва се още 10 мин. Подслажда се с небет шекер или мед.( 7 )
ТОПЛО - ВЛАЖНИ ИНХАЛАЦИИ: в чайник се кипват 50 - 100 г вода, добавят се щипка сода и щипка сол. Чучурът на чайника се удължава с хартиена или гумена тръба, дълга 25 - 30 см. Вдишва се бавно и дълбоко 15 мин. След това не бива да се излиза на студено 2 часа.( 8)
ЛЕНЕНО СЕМЕ: Лененото семе се смила в електрическа кафемелачка или се счуква в хаван. Две супени лъжици от лененото брашно се разбъркват с вода, нектар, компот или друга течност. Изяжда се след обед или вечер. Може и да се вари- 2 суп. лъжици ( несмляно ) ленено семе се вари 15 - 20 минути в 1/2 л вода. Отварата се разпределя на 3 - 4 порции, пие се преди хранене.(9)
ВАНА - С ПОКАЧВАЩА ТЕМПЕРАТУРА ( цяла, седяща, или за краката): Приготвя се вода с t 37 градуса по С. Долива се бавно гореща вода, така че за 15 минути се достигат 40 - 43 градуса по С ( търпимо гореща ). Тази вана успокоява, премахва спазмите и така помага на дишането.(10) Добре е да се прави 10- 15 дни;

ЕЛЕЧЕ-отпред и отзад се пришиват по 4 джоба, общо 8. В тях се разпределят 3 лъжици готварска сол ( по - добре - морска, смляна в ел. кафемелачка)и 1супена лъжица сяра.Облича се вечер и с него се спи.(12)

Коментар кое за какво е:
1- 3 задължителни, 6- за втечняване на секрети, 12 при нощни пристъпи, 10 при пристъпи и в началото, 8- при суха,дразнеща и мъчителна кашлица, 5- добро симптоматично средство за профилактика на очакван астматичен пристъп.

Най- важна е диетата. След първото дву- четириседмично провеждане при активиране на пристъпите може да се правят и вече по- кратки курсове от по 3- 5 дни.

Да се има предвид, че са възможни краткотрайни влошавания при банални простуди и тогава може по изключение да се включват бета миметици като Вентолин и локални кортикостероиди.

За безпроблемно изключване на кортикостероидите, вкл. локални добре е да свлючва пчелно млечице
- натурално
- Апитонин

-1 опаковка Tartephedreel
-след нея 1 оп.- Bronchalis Heel
-1 месец- сутрин и вечер по 3 зрънца Blatta 5 CH
-и всяка вечер по 5 зрънца - Poumon histamine 15 CH
-Dulcamara 5 CH или Dulcamara Homaccord- при влошаване от влага и студ

Добре е да има под ръка един инхалатор, примерно „Омрон”
-сребърна вода
-физиологичен р- р
-настойка от пресен невен

0 потребител(и) четат тази тема