Към съдържанието

Снимка

Много упорита ларингитна кашлица

• Влезте в профила си за да пишете
82 отговора на тази тема

#41 евка

евка

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 14 December 2010 - 08:41 PM

Благодаря ти,Денизара! Имам и Тартефедрил и Поумон хистамин,ще дам.Мисля да давам и Тусавита.А капките дето ни предписаха са Назик кидс,на тях още им се чудя дали да ги давам. Много сме трудни на капки и май ще купя утре перличките дето пишеш.
Мерси за отговора!
Публикувано изображение

#42 denizara

denizara

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2417 Мнения:
  • МястоСофия запад

Публикувано 14 December 2010 - 10:38 PM

Бях забравила да ти пиша за Септилин сироп - по 1/4-1/2 ч.л. два пъти дневно. Това е противоалергичен сироп. Тази схема ми е изписана от доктора и помага, гарантирам! Малкият не е бил с хрипове, но аз бях с бронхит и присъщо за мен не бях изобщо сериозна в приемането на лекарствата, но се оправих за около седмица. Детето също!
Назик кидс са с Ксилометазолин и ти препоръчвам да не го слагаш, то е основно за отпушване и се привиква към него. Еуфорбиумът е за промиване или Стеримар, а Меркуриусът първите два дни можеш и около 5 пъти да го дадеш и после разреждаш, сополите ще се избистрят.
Успех и пиши, как сте! :bighug:
Posted Image

#43 евка

евка

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 14 December 2010 - 10:53 PM

Ами да ти кажа само веднъж пръснах от това Назик кидс и после порових старателно в шкафа с лекарствата и си открих Еуфорбиума и си почнах с него....странно,но след един прием на Назик и един на Еуфорбиум и сополите избистриха :shock: ,ама се радвам де! Направих и ряпата,имам си винаги под ръка.Само Меркуриус го нямам,ама сега е късно да го взема и давам сиропа Тусавит,че и Стодал :D ,аз съм си доволна от него по принцип. Ами това е.Дано да отървем АБ-то! Мерси пак!!!
Публикувано изображение

#44 евка

евка

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 14 December 2010 - 10:56 PM

Аааа,забравих да кажа,че и изварка сложих на гърдичките,съгласи се да не повярваш! :D
Публикувано изображение

#45 denizara

denizara

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2417 Мнения:
  • МястоСофия запад

Публикувано 14 December 2010 - 11:13 PM

Назик-ът си е силен и бързо действа, по принцип. И аз съм доволна от Стодал-а.
Радвам се, че младежът дава изварата, 2-3 нощи и се оправят нещата. :D
Posted Image

#46 dora_semerdjieva

dora_semerdjieva

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • МястоЯмбол

Публикувано 14 December 2010 - 11:31 PM

Запис и от мен.

#47 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 15 December 2010 - 08:57 AM

евка, а Homeovox?
Терапевтични показания
Хомеопатичен лекарствен продукт, традиционно използван при умора на гласните струни, загуба на глас, пресипналост, ларингиги.
Дозировка и начин на приложение
Перорално приложение.
Възрастни и деца :
-Профилактично: 2 таблетки 5 пъти дневно
-За лечение: 2 таблетки приблизително на всеки час. Приемите се разреждат при подобрение.

Септилин - сироп за деца също е добър избор.

#48 евка

евка

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 15 December 2010 - 09:22 AM

евка, а Homeovox?
Терапевтични показания
Хомеопатичен лекарствен продукт, традиционно използван при умора на гласните струни, загуба на глас, пресипналост, ларингиги.
Дозировка и начин на приложение
Перорално приложение.
Възрастни и деца :
-Профилактично: 2 таблетки 5 пъти дневно
-За лечение: 2 таблетки приблизително на всеки час. Приемите се разреждат при подобрение.

Септилин - сироп за деца също е добър избор.

Докторе,много много ви благодаря за включването! Ако знаете колко пъти само сме отървавали АБ благодарение на вашите съвети.Сърдечно ви благодаря!!!
Значи,за Хомеовокса писах,че той отказва да го пие и приема само перличките,затова изпи цяла опаковка Спонжа тоста 5сн. Дали да купя още една или да давам Хомеовокса,ама разтворен във водичка?
Преди малко повече от месец пи антибиотик,защото му откриха стафилококова инфекция в гърлото.Пи Аугментин.Аз след това дадох опашката след АБ + СТАФИЛОКОКЦИНУМ,както сте описали схемата.Точно я изпихме и започна тази кашлица. Когато докторката потвърди ларингита,аз давах спонжата,стодала,хомеовокс от време на време.Кашлицата намаля,но не изчезна и докторката му реши да даде АБ :shock: ,аз отказах и затова сега пием Тусавит. Значи,сега пием следното:
1,Сутрин по 1 ч.л. Самбукус сироп за деца
2.Тусавит 3х1 ч.л.
3.Еуфорбиум
4.Изварен компрес,докато спи
5. Черната ряпа днес я започва
Въпрос: Да заменя ли Тусавит със Септилин? Да дам ли още спонжа? Или Хомеовокс?
Извинявам се за дългия пост,дано не ви обърках още повече с него,просто исках да питам за всичко в един пост и да не ви губя от ценното време! Много много ви благодаря!!!
Публикувано изображение

#49 didkaaa

didkaaa

четирикратен кулинар с традиции

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2718 Мнения:

Публикувано 15 December 2010 - 09:47 AM

Много се радвам че доктор Михайлов се включи
Бих искала и аз една консултация ако има време
Остър ларингит -диагноза след прекарани 2 пристъпа със задушаване,без температура,без признаци преди пристъпите
в момента-променен глас,кашлица влажна,обилна жълтозелена хрема ,на моменти запушен нос.
болнично лечение-урбазон,инхалации,ампицилин и още някакви други лекарства
извън болнично лечение-димекс,симптоми същите,аз давам фитолор,хомеожен,коризалия,меркуриус,моля за съвет,детето ми е от година и няколко месеца със хрема,приема в момента фликсоназе и ксизал но ефекта беше първите 4 дена
Posted Image
ЩАСТЛИВА МАЙКА НА ГАЛЯ И МАРИН

#50 евка

евка

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 15 December 2010 - 10:01 AM

Дидка,аз за пристъпите,имаше ги в първия ден от появата на ларингита,дадох Поумон хистамин 15сн,5 зрънца вечер и когато получи пристъпа дадох Апис 9сн, по 3 зрънца на 5,10,15,30 мин и беше ок (Аписа 4 приема му стигаха).За зелените сополи писах,че вчера ги имахме и след започването на Еуфорбиум,днес вече ги няма! :D Надявам се,доктор Михайлов да отговори на публикациите ни,дечковците да се оправят бързичко и после да споделим как сме се справили.Смятам,че обратната връзка е много важна в тези форуми,защото аз от година и половина само чета и винаги ми е помагало написаното тук.Чак сега се наложи да пиша.Ако всеки дава обратна връзка,ще помогне на много майки и ще спести от времето на доктор Михайлов! :D
Публикувано изображение

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни