Към съдържанието

Снимка

Много упорита ларингитна кашлица

• Влезте в профила си за да пишете
82 отговора на тази тема

#21 maia4444

maia4444

Папарак с мерак,Макро мадама

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 25 November 2010 - 09:38 PM

ИСкам да попитам могат ли Дросера и Апис да се комбинират, редуват ли се и по какво се различава действието им?
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#22 Титка

Титка

Смехуранка,Вечно в джаза

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8467 Мнения:
  • МястоВ съндъчето!

Публикувано 29 November 2010 - 03:21 PM

Майче ние не сме ползвали досега Дросера, така че по твоя въпрос нищо не мога да кажа.
Апис ползвахме и ще ползваме занапред, но в комбинация с Пумон Хистамине.
Пумона съм давала сутрин и вечер по 5 зрънца, а Апис само ако се усложнят нещата и вървят към пристъп.
По 5 зрънца през 15 минути първия час поне, после разреждах.

Моя син в четвъртък си го прибрах от градина с променен глас и съвсем леко зачервени гърло.
Т.к ми прави често ларингити, веднага започнах Спонгиа, Фитолор, Хомеовокс, Енгистол и Клеевата.
Вече е добре, днес си е на градина.
От днес същата процедура и на малката започвам, че и при нея се появиха симптомите :(
Чери :bighug:
Публикувано изображение

#23 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 30 November 2010 - 10:58 AM

ИСкам да попитам могат ли Дросера и Апис да се комбинират, редуват ли се и по какво се различава действието им?

Мая, ето какво пише в моята книга:

При дрезгава кашлица, която се появява на пристъпи през нощта се дават: Дрозера ротундифолиа 15 СН или 9 СН, Кокус какти 5 СН (препоръчвам Дрозера и Кокус във високи разреждания при деца) - затова аз в предния пост съм ти написала и двата монопрепарата в разреждане 15 СН. Тези 2 лекарства се дават при всяко събуждане от сън, поради кашлицата - по 5 зрънца.

Апис Мелифика 9 СН е едно от средствата, които се препоръчват при сенна хрема и алергични състояния на горните дихателни пътища както е ларингита. Има свойството да отбъбва лигавицата и по този начин да намалява нейната оточност. Затова при пристъп е много подходящ. Лично аз давам аписа, ако чуя, че дъщеря ми е пресипнала вечер. По 5 гранулки. Иначе как могат да се дават - Титка ти е дала един много добър вариянт, който ми се наложи да приложа вчера сутринта - дъщеря ми се събуди с "тенекиена" кашлица. Само след 2 приема от по 5 гранулки, кашлицата вече се беше променила на откъртваща - явно отокът намаля. За съжаление ми свърши аписа, та продължих с Поумон Хистамин 15 СН.

Иначе целиятден вчера съм действала така - видях, че детето е с червени сливици с налепи:

1. Фитолака Декандра 9 СН - 3 пъти по 5 гр.
2. Грип Хийл (поради липса на Ангин Хийл :) ) - първите 2 часа по 1 таблетка на 15 минути, днес ще са 4 таблетки за целия ден.
3. Гаргара със сребърна вода през 2 часа.
4. Прием на слабо разредена клеева тинктура отново на 2 часа - идеята да е слабо разредена е за да може клеят да полепне по сливиците и да лекува налепите.
5. Изварен компрес - тази нощ спа около 6 часа с него - легна си с Т, събуди се без :D .

Гласът на детето тази сутрин е слабо пресипнал, кашлицата отново е отхрачваща и текнаха и сополите вече. Така че мисля, че почва процеса на излекуване. Дано да съм помогнала.

#24 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 30 November 2010 - 07:13 PM

Много благодаря, че сте толкова отзивчиви!
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#25 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 07 December 2010 - 04:00 PM

Могат ли да се съчетават двата сиропа Ердомед и Димекс?
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#26 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 07 December 2010 - 07:17 PM

Аз лично те съветвам да не съчетаваш двата медикамента-тъй като според мен употребата им заедно е противопоказна-Ердомед втечнява секрета и той трябва да бъде отделен, а Димекса подтиска кашлицата. Ако употреяваш втечняващи и подтискащи кашлицата медикаменти заедно рискуваш да се задържат секрети в белия дроб и това да доведе до усложнения.

#27 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 07 December 2010 - 07:39 PM

Аз лично те съветвам да не съчетаваш двата медикамента-тъй като според мен употребата им заедно е противопоказна-Ердомед втечнява секрета и той трябва да бъде отделен, а Димекса подтиска кашлицата. Ако употреяваш втечняващи и подтискащи кашлицата медикаменти заедно рискуваш да се задържат секрети в белия дроб и това да доведе до усложнения.

Благодаря, не бих ги дала на своя глава. Не ми беше ясно действието на димекса именно като подтискащ, а иначе знам че втечняващ и подтискащ не може.
Благодаря, KNG!
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#28 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 07 December 2010 - 07:55 PM

Ми аз знам че Димекса е подтискащ, поне на нас като такъв ни е бил изписван от лекар за кашлица без храчки, която е сякаш на всяка секунда. Още на втория ден кашлицата значително намаля, а секрета се втечни.

#29 maia4444

maia4444

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 07 December 2010 - 08:09 PM

Ми аз знам че Димекса е подтискащ, поне на нас като такъв ни е бил изписван от лекар за кашлица без храчки, която е сякаш на всяка секунда. Още на втория ден кашлицата значително намаля, а секрета се втечни.

такава е и нашата, но ни изписа Ердомед за една седмица, другия път ще искам Димекс, да се знам в главата глупава!
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#30 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 07 December 2010 - 10:17 PM

такава е и нашата, но ни изписа Ердомед за една седмица, другия път ще искам Димекс, да се знам в главата глупава!

Е щом лекар е прегледал детето явно е преценил че това е по-подходящия сироп. Да ви кажа на мен и двете ми деца бяха с еднакви симптоми и очевидно бяха лепнали еднакъв вирус, въпреки това личната изписа на двамата съвършенно различни сиропи за на пръв поглед еднаква кашлица.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни