Към съдържанието

Снимка

Права на бащата

• Влезте в профила си за да пишете
12 отговора на тази тема

#11 juk1

juk1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 08 May 2012 - 07:16 PM

zdraveite imam i az edin vapros sas bivshata mi priqtelka sme razdeleni ot 6-7 godini parvo tq me sadi za idrajka a posle az za kontakti sas deteto imame sadebno reshenie ot sada brak ne sme sklu4vali sada opredeli da si vijdam deteto 1 va 2 ra i 3 ta nedelq ot meseca ot 10 do 6 4asa ve4erta i 3 sedmici deteto da bade pri men v godinata iskam da popitam imam li pravo da poiskam ot sada da prispiva pone 2 pati v meseca pri men pone za 1 den naprimer ot sabota do nedelq ve4erta ili nqmam tova pravo tai kato deteto mnogo mi se radva i se natajava 4esto kogato si tragva ot nas

#12 rosi68

rosi68

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 24 November 2012 - 10:52 PM

Здравейте г-жо Онцова!
Казвам се Росица.
Осмелих се да Ви напиша тези редове с вяра,че ще ми дадете съвет.
Болката ми е следната:
Брат ми е в процес на развод,но не това е болката ми.Зная,че всичко което ще Ви напиша няма как да повярвате,защото не ме познавате.Редно е да си помислите,че искам най-доброто за брат си и се стремя да очерня съпругата му и е нормално да си го помислите,защото ще сте чули само едната страна.Моля само за пояснение на някой въпроси,които останаха без отговор за мен.
Брат ми е семеен от 18години.Имат 2 деца-едното-момиче на 10години,другото момче на 17години,което е с ДЦП. Преди 2 години брат ми разбра,че жена му има извънбрачна връзка с друг човек.Не подаде молба за развод,остана да живее в семейното им жилище,работеше и се грижеше за децата си.Съпругата му се изнесе при приятеля си и контактуваше с тях по телефона.През миналата година съпругата му претърпя онкологична операция и въпреки,че тя не живееше в семейното им жилище,той не я изоставии и и помагаше безрезервно.Дори се примири с нейната изневяра в името на нейното здраве.Не искаще и развод.Единственото което искаше брат ми е да работи и да си гледа децата,но това му желание се осуети след като съпругата му подаде жалба за домашно насилие и после молба за развод.Тъй като и беше издадена Заповед за незабавна защита,брат ми беше принуден да напусне семейното им жилище и да преустанови работата си,тъй като фирмата се намира на същия адрес на който е и семейното жилище и там той упражняваше професията си. Последва дело за доказване дали е имало домашно насилие или не.Всички доказателства потвърдиха, че такова не е имало и Районния съд отхвърли искането на съпругата му за издаване Заповед за защита като неоснователно и недоказано.Междувременно по бракоразводното дело бяха определени привременни мерки,като съда взе предвид отказа за издаване заповед за защита. Определи за брат ми режим на виждане с децата си,издръжка и къде ще живее в семейното жилице. От тук започна кашата според мен.Аз не съм юрист.Прочетох Закона за Домашно насилие,СК,Статия в сп."Правен свят" от м.март 2008г. и много други статии и закони. В Закона за домащно насилие пише, че ЗАПОВЕДТА ЗА НЕЗАБАВНА ЗАШИТА има действие до издаване на заповед или на отказ от съда. Забравих да спомена,че брат ми има адвокат. Тъй като възникна спор между адвокатите по тълкуването,поискахме писменно пояснение на този текст от закона,но такова не бе дадено.Адвокатите на съпругата на брат ми твърдяха,че това решение на Районния съд не е влязло в сила,то ще бъде обжалвано,както и стана и Заповедта за Незабавна зашита е в сила.В списанието което цитирах по-горе има пояснение точно за това и то е,че с издаването на заповед или отказ се приключва действието на Заповедта за незабавна защита,независимо от процедурата по обжалването и. Делото мина и на втора инстанция и сега чакаме решението. По бракоразводното дело брат ми спазва само решението за издръжка и всеки месец я внася.Беше принуден да прекрати врененно дейността на фирмата си.Стана безработен принудително.Не може да вижда децата си вече 9 месеца.Момичето проявява синдром на родителско отчуждение-това не го трърдя аз,а се споменава в социалния доклад,който беше предоставен и по двете дела.Другото му дете- син на 17години е с детска церебрална парализа. За него съпругата на брат ми е завела дело за запрещение,без да уведоми брат ми.Вместо да се разведат цивилизовано и да не страдат децата,тази жена иска да отнеме родителските права на брат ми,да го изгони от семейното им жилище,което е придобито по време на брака,като се позовава на това,че той няма жилищна нужда/брат ми има наследствен дял от жилището на баща ни,които е починал./ Наясно съм,че родителските права в повечето случай се присъждат на майката и това си има своето обяснение. Но аз искам да Ви попитам: Какво става с бащата,който не е извърва домашно насилие,иска да си гледа децата и да им даде любов и възпитание?.
Какво е наказанието за човек,който недобросъвестно използува Закона за домашно насилие за лично облага?
Как може да се докаже вината на жена,която знаеики,че закона винаги дава родителските права на майката,независимо от нейното поведение.Дори и изневярата в съда е трудно доказуема,дори и да има един куп доказателства.
Как да се бори брат ми да запази родителските си права и да продължи да се грижи за децата си?
Ще спра до тук.
Надявам се да ми дадете съвет.
Този съвет би бил полезен не само на брат ми,а и на всички бащи които искат да се грижат за децата си и да бъдат отговорни родители.

С уважение: Росица

#13 liliav

liliav

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 21 December 2012 - 12:10 PM

Imam dete na 7 god. s maikata na deteto ne sam imal brak.V momenta i dvamata rabotim v 4ujbina,az rabotq s dogovor kam firmata v koqto sam,a tq ne.Deteto go gledat neinite roditeli i az redovno izpra6tam pari.Iskam da zaveda delo za pope4itelstvo,no neznam tova,4e rabotq v 4ujbina pre4ka li e ili ne.Az ne mislq da jiveq tuk zavinagi,no iskam da znam kakvo trqbva da napravi ba6tata,za da moje da polu4i pope4itelstvo nad deteto si.Molq vi gospojo Oncova,daite mi savet!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни