Към съдържанието

Снимка

Седакс???

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

#1 RUMITO

RUMITO

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 319 Мнения:
  • МястоВАРНА

Публикувано 29 January 2010 - 01:38 PM

Д-р Михайлов,обртщам се към вас за мнение и съвет.Малката/3г.4м./ вече трета седмица кашля.Отначало кашлицата беше суха и една седмица беше на Биокс-Тими,след като кашлицата се засили една седмица пихме Ен Ти Тус и 4 пъти на ден пръскахме Тантум верде.Днес след поредното посещение при педиатърката ни казаха че е получила спазъм/при предишните ни посещения гърдичките и бяха чисти и нямаше хрема/ и ни изписаха Флудитек/за отхрачване/2по 5мл,Вентолин 3по 5мл и Седакс 1по 4мл.За пръв път се сблъсквам с този антибиотик.Търсих отзиви из нета за него,но нищо не открих,а личната каза ,че бил хубав.Въпроса ми е какво мислите за този антибиотик и изобщо за предписаното лечение.Защо от чисти гъди изведнъж стигнахме до силен антибиотик и вентолин.И искам да отбележа,че преди да стигнем до педиатърката варя чайове,сиропчета и каквото още прочета тук в темата.

#2 cveteto

cveteto

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 49 Мнения:

Публикувано 29 January 2010 - 06:37 PM

Здрявей,на моята дъщеричка също онзи ден и изписаха този АБ аз също съм от Варна обиколих няколко аптеки и навсякъде ми казваха ,че го нямало на склад.За първи път ни го изписват,но нали аз така и не го купих си се лекуваме със съветите от форума.Днес ходихме на контролен преглед(а се предполага че пием АБ-то от понеделник)и педито се бръща към дъщера ми с думите етоо мойто момиче вече нямяш хрипчета,това е защото АБ е много хубав и бързо действа.Дъщеря ми е на 2 години и половина и до сега всеки месец пиеше АБ,но този път ще успеем без тях.Нямам никакви впечатления от този седакс,но според мен май само го хвалят!

#3 Hrisko

Hrisko

Детокси-първенец

• Потребител
  • PipPip
  • 543 Мнения:

Публикувано 29 January 2010 - 06:52 PM

Здравейте мами!При всички положения мнението на д-р.Михайлов е негативно относно АБ.Хубав АБ няма.Както всички знаем и както не веднъж доктора е казвал в повечето случай, изписването на АБ е застраховка.Така или иначе го пиете вече, но на всяка цена направете опашката след АБ.Знаем добре, че след него(АБ) има добра среда за развитие на всякакъв вид гъбички.Надявам се д-р.Михайлов да се включи и да чуете(видите)неговото мнение.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 RUMITO

RUMITO

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 319 Мнения:
  • МястоВАРНА

Публикувано 29 January 2010 - 06:58 PM

Моят мъж след обикаляне по аптеките ми го донесе/не го питах в коя го е открил/.Лошото е ,че като почна да ги лекувам с рецепти от форума/с чайчета и сиропчета,приготвени от мен/ ми се задава въпроса децата за опитни зайчета ли ще ги ползвам и след като не съм единственият родител правя само каквото каже педито.Хубаво е че не бърза да изписва антибиотик-откакто я сменихме сякаш разредихме приемите им.А колко плодове и зеленчуци изаждат само аз си знам и пак боледуват.

#5 martiiiii

martiiiii

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 30 January 2010 - 11:13 AM

Здравейте мами и аз съм от Варна и също ни изписаха този АБ.Откриха ни вирусна пневмония.Намерих го бързо в Санита.Нямам и представа колко е добър защото два дена след изпиването бяхме с температура.На контролния преглед казаха че не сме излекувани и ни изписаха Цек Форте.Но когато отидох имах съмнения за ангина защото малкия много гъгнеше но уви личната каза пневмонията е.Още вечерта забелязах че на малкия са му подути венците обадих се на личната а те ми отговори "спокойно АБ е по малкото зло".На втория ден малчо се събуди и цялата му устичка беше в кръв,просто нещо ужасно.Отново звъня на личната а тя "спокойно мажеш с мед и продължаваш АБ".Е направо изпаднах в кошмар заведох го при възрастна докторка вече пенсионерка и женицата си го прегледа и ми заяви"Спираш всички антибиотици и тем подобни".Вместо не излекуваната пневмония излезе че сме със соматит.Сега сме на билки и вече втори ден малкия се чувства значително по добре.Дано това не се случи на никой от вас :bighug:

#6 RUMITO

RUMITO

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 319 Мнения:
  • МястоВАРНА

Публикувано 31 January 2010 - 12:34 PM

Не че досега не съм преглеждала всичко писано по темата,но сега сериозно препрочитам всичко с тетрадка и химикал в ръка.Решила съм да се заредя с всичко препоръчано от доктор Михайлов което открия в аптеките за лечение на хреми,кашлици и за профилактика и постепенно да изхвърля всички сиропи от хладилника.До сега на два пъти срещнах следното изписано лечение Rp./ Тhuya 15 CH
D.S. вт- четв- съб по 5 зр
#
Rp./ Monilia albicans 15 CH
D.S. пон- ср- петък по 5 зр
#
Rp./ Enterosan 1 sc (Биостим, Лацтофлор)
D.S. 2 х 1

Клеева т- ра - 2- 3 х 8- 15 капки. Като захване, може и до догодина да приема, вреда няма.
но доколкото разбрах то е за лечение на вече болно дете или при спиране на АБ за да се опитаме да поправим нанесените от досегашното лечение щети.Мога ли да давам от предписаните неща на дете на 3г 4м и трябва ли първо да спре предписаното вече от личната лекарка лечение.Не знам дали си зададох въпроса разбираемо,но много се надявам някой да ми отговори-може и по запозната с този начин на лечение мама .

#7 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2490 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 31 January 2010 - 01:17 PM

Не че досега не съм преглеждала всичко писано по темата,но сега сериозно препрочитам всичко с тетрадка и химикал в ръка.Решила съм да се заредя с всичко препоръчано от доктор Михайлов което открия в аптеките за лечение на хреми,кашлици и за профилактика и постепенно да изхвърля всички сиропи от хладилника.До сега на два пъти срещнах следното изписано лечение Rp./ Тhuya 15 CH
D.S. вт- четв- съб по 5 зр
#
Rp./ Monilia albicans 15 CH
D.S. пон- ср- петък по 5 зр
#
Rp./ Enterosan 1 sc (Биостим, Лацтофлор)
D.S. 2 х 1

Клеева т- ра - 2- 3 х 8- 15 капки. Като захване, може и до догодина да приема, вреда няма.
но доколкото разбрах то е за лечение на вече болно дете или при спиране на АБ за да се опитаме да поправим нанесените от досегашното лечение щети.Мога ли да давам от предписаните неща на дете на 3г 4м и трябва ли първо да спре предписаното вече от личната лекарка лечение.Не знам дали си зададох въпроса разбираемо,но много се надявам някой да ми отговори-може и по запозната с този начин на лечение мама .

Клеевата тинктура от горното предписание я даваш веднъж на ден, ако сте здрави, за профилактика. Ако сте болни, независимо от това с какво друго се лекувате - 2 или 3 пъти на ден.
Туя, монилия и ентеросан са т.нар. "опашка след АБ", т.е. дават се тогава, когато е имало лечение с АБ (независимо дали е било успешно или не), за да не неутрализират вредните ефекти от АБ.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни