Към съдържанието

Снимка

Тръгване на ясла- за яслите в Плевен

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

#1 vili5555

vili5555

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 26 January 2010 - 12:25 PM

Здравейте! Има ли мами от Плевен? Моля, дайте мнения за ясли в Плевен, знаете ли кои са хубави, от кои сте доволни. Мисля да пусна дъщеря си през пролетта или есента, но не знам къде. Кои са хубави, къде най-вече гледат добре децата. Близо до нас има ясла "Асен Халачев", но слушам различни мнения за тазя ясла. Ще съм ви много благодарна! Предполагам, че и други майки се интересуват и се чудят къде да дадат децата си.

P.S. А, случайно някой да знае как е в ясла "Щастливо детство" ? Благодаря!!!

#2 Virginiq

Virginiq

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 14 Мнения:
  • Мястоpleven

Публикувано 29 January 2010 - 06:25 PM

Здравей Вили аз също съм от Плевен и искам да запиша малкия на ясла на пролет или на есен и се чудя коя ли ясла ще е най подходяща надявам се че някоя мама която вече е записала детето си на ясла и е доволна да ни пише :10lb.gif:

#3 dizo

dizo

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 12 Мнения:

Публикувано 11 February 2010 - 04:22 PM

Здравейте, и аз съм от Плевен и синът ми ще тръгва на ясла от април месец. Първоначално мислех да го запиша в "Щастливо детство" или "Дружба" защото са на центъра и ще ми е удобно да го взимам след работа. Но установих че доста родители са се насочили към тези ясли и приемането става трудно, а най-големия минус според мен е че са много големи групите и е по-трудно да се обръща внимание на децата. Аз съм се насочила към ясла "Гергана" в 9-ти квартал. Желая успех с избора :)

#4 vili5555

vili5555

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 22 February 2010 - 01:53 PM

Здравейте пак. Наскоро ходих да подам молба в "Щастливо детство", останах очарована от персонала, но ми казаха, че има много подадени молби и приемането е трудно. Май месец ще излязат списъците с приетите деца. Утре ще ходя да я запиша в "Дружба" на центъра и в "Гергана" в 9-ти квартал. Dizo ти записа ли детето си в тази ясла. Има ли много желаещи, какво ти е впечатлението? Ще съм благодарна ако отговориш. Може би тея дни ще я запиша в "Трети март", но ми направи впечатление, че там е много мръсно и в първия момент не ми обърнах много внимание. Там има места. И в "Асен Халачев" има доста места, но нещо не ми се иска да я пускам там. Успех!

#5 vili5555

vili5555

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 23 February 2010 - 02:17 PM

Днес ходих до ясла "Гергана" в 9-ти квартал да подам молба, но там дори никой не се показа. А пък като видях мястото, окончателно се отказах. Много гадни улици, там зимата не искам да мисля как ще си взимам детето. Така че отпадна. В четвъртък ще я запиша я ясла "Дружба" към старата главна.

#6 dizo

dizo

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 12 Мнения:

Публикувано 26 February 2010 - 10:56 AM

Днес ходих до ясла "Гергана" в 9-ти квартал да подам молба, но там дори никой не се показа. А пък като видях мястото, окончателно се отказах. Много гадни улици, там зимата не искам да мисля как ще си взимам детето. Така че отпадна. В четвъртък ще я запиша я ясла "Дружба" към старата главна.

Здравей vili на мен ясла Гергана ми е много удобна защото живеем близо и мога да ходя пеш до там. Харесва ми и че е близо до Скобелевия парк и въздухът е чист. Аз като отидох беше заключено навсякъде но звъннах на една врата и една леличка от персонала ме заведе при директорката която беше супер любезна и ми обясни всичко което исках да знам. А и за мен важното беше че приема е по всяко време на годината и мога да го пусна от април а не да чакам до юни като при повечето ясли. Но съм сигурна че където и да са дечицата ще бъдат добре гледани и много ще се забавляват с другите деца :) Успех на теб и на детенцето!

#7 vili5555

vili5555

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 26 February 2010 - 11:50 AM

Така е, щом си близо ще ти е по-удобно, права си че където и да ги пуснем, ще ги гледат, просто аз съм по-страхлива, както всяка майка естествено, най-вече ме е страх от това да не ги бият децата, както съм слушала. Аз живея на бул. Русе и ми е малко далече, но няма значение. Детето вече е записано в няколко ясли, пък ще реша юни къде да го пускам и в зависимот от това къде го приемат. Аз я пускам от юни, защото на 22 май ми изтича миайчинството. Успех и на теб и на твоето детенце. Дано да се адаптират лесно.

#8 Violeta

Violeta

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 634 Мнения:
  • МястоГандия/Плевен

Публикувано 28 February 2010 - 01:28 AM

Здравейте мами, мога да ви споделя като детска учителка (макар и да не работя от доста време,а пък и не живея в БГ) когато завършвах учителския институт много се хвалеше детската ясла/ градина "Юнско въстание" (на ул. 10ти декември). Беше нова и все млад персонал.
Имам приятелка дет. учителка в една градина на Сторгозия (тази която е до бившият пазар, сега мисля че има търговски комплекс на това място), и там имат ясла. Ходих това лято и видях че е много добре вътре, а и персоналът ми се стори приятен.
Не се бутайте в много прехвалени ясли(тип "Щастливо детство"), има много наплив на деца а това води до надценяване на самият персонал, база и т.н
Аз като вас мислех че колкото по-реномирано име има една ясла, толкова е по добра за детето ми, но уви, децата са доволни от малко човешка ласка и блага дума.А имайки в предвид че децата в яслата са си бебета...искат много обич и търпение...
Мисля че трябва да започнете с тези два фактора и да ги търсите в контактас персонала на детското заведение. Не се делете от майчиният инстинкт... :mama:
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни