Към съдържанието

Снимка

На д-р Михайлов Детокса ни събра за нова и безкрайна веселба

• Влезте в профила си за да пишете
982 отговора на тази тема

#751 asiatano

asiatano

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 481 Мнения:

Публикувано 11 February 2010 - 08:49 AM

Добро утро и от мен ... re=related
Публикувано изображение
Ричард Бах: "Ние привличаме като с магнит в живота си всичко, което е в мислите ни".

#752 ver

ver

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 923 Мнения:

Публикувано 11 February 2010 - 09:20 AM

Здравейте момичета,
аз на една въртележка, децата пак са болни...ама така като чета май здрави не останаха :roll:
и някакви други простотии....
Чери, душко нямам време да погледна горния линк, наминавам за малко, пък и нещо не мога си събера мисълта напоследък.
Пожелавам на всички да оздравяват бързо!!!!! и във форума да почнем да пишем за по-хубави неща :)
Публикувано изображение
Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с броя на моментите спиращи дъха!

#753 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 11 February 2010 - 09:55 AM

Ох, и ние май се нареждаме при разболяващите се. Малката упорито се мъчи да се разболее... Е, какво пък, да не ни е за първи път, и това ще мине.
Ей, Емироси, ти си вече в пролетта!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#754 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 11 February 2010 - 09:59 AM

И още нещо любопитно: аграрните страсти във Фейсбук! :D :D

Чери, ние сме на друга вълна - всеки ден "губим" време не в пасане на крави, а в нашето форумче :wink: .
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#755 emirosi

emirosi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 466 Мнения:

Публикувано 11 February 2010 - 10:17 AM

Ох, и ние май се нареждаме при разболяващите се. Малката упорито се мъчи да се разболее... Е, какво пък, да не ни е за първи път, и това ще мине.
Ей, Емироси, ти си вече в пролетта!

Това ми дава сили :bighug: :bfly:

#756 viki1023

viki1023

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 333 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 11 February 2010 - 10:17 AM

Чери, ние сме на друга вълна - всеки ден "губим" време не в пасане на крави, а в нашето форумче :wink: .

Съгласна съм и аз имам регистрация във фейса,но е за да подържам контакти и се намерих с отдавна загубени съученици.Просто се изумявам как толкова много хора си губят времето в тези силно казано игри.И научих нещо,което ме изненада още повече,има толкова зарибени,че дори и с истински пари си купуват горива за виртуалните трактори. :D :D :D
А иначе да пожелая на всички приятен ден и скорошно оздравяване на болните.Май има някъкво вирусче,защото има много болни. :babydust3
Posted Image

#757 Gergu4a

Gergu4a

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 143 Мнения:
  • МястоPlovdiv

Публикувано 11 February 2010 - 10:21 AM

Здравейте, момичета! И аз за бързичко минавам, но виждам, че има много болнички! Бързо да оздравяват дечицата ви!
Еми, за кашлицата на нас много ни помогна черната ряпа /даваш по една лъчица по-начестичко - през 15 мин., а ако се закашля - отново/, мазането с пулмекс, бронхалис хил и го оставих един ден само на сокове и чай /през това време давах и черната ряпа/, което много помогна за втечняването и отхрачването на секретите. За 4 дни всичко премина, но тези неща ги давах по-дълго време.
Джули, на малкия много му бяха възпалени и двете ушички и това много ни помогна: Kalium muriaticum 9 CH - 5 зрънца сутрин, Ferrum phosphoricum 9 CH и Belladonna 9 CH - 3-4 пъти по 5 зрънца за повечко време - 7-10 дни и повече, после е добре да заведеш детенцето си на УНГ за контрола.
Хомеопатията на всички действа, просто трябва да е добър хомеопата. Аз съм много против оперативна намеса при положение, че има много по-щаящ тялото начин. И така за третата сливица направих всичко възможно, за да се прибере. Тя се активира към октомври, та чак някъде, по мои наблюдения, до началото на март. Така сме всяка зима от 6-тия му месец - с ужасно хъркане, спане с отворена уста, а сутрин с тъмни кръгове под очите. Миналата година ни помогна Sulfur jodatum 9 ch - 5 гр. напр. вечер, а Calcarea carbonica 9 ch - 5 гранулки напр. сутрин, Tuberculinum 15 ch - на 1-во и 15-то число по 10 гранулки. Тази зима пробвах нещата от минала, но без успех. Продължих с Baryta carbonica 9 ch и Thuya 9 ch - редуват се по 5 гранули /отново при нас без успех/. Продължих с Baryta carbonica 9 ch и Silicea 9 ch - редуват се по 5 гранули /отново същото/. След което - Dulcamara Homaccord - 3x5 капки /отново без успех/, сега сме на Sanguinaria 5 ch - по 5 гранулки сутри - ами резултатът е поразяващ. Лимфомиозотът само малко ни помагаше. Давала съм и пумон хистамин, защото мислех, че е на алергична основа, но не е :D Всичко това са препоръки на д-р Михайлов тук във форума. Сигурно ти се струва много, но се бях заинатила и трябваше да намеря друг начин /без отстраняване/. Ами успех, каквото и да решиш! Бързо оздравяване!
А пък Чери съм я признала, откъде тази енергия :D Но не се учудвам - овенска му работа /естествено в добрия смисъл/
Чао, момичета! Хубав ден! :babydust3

#758 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 11 February 2010 - 10:49 AM

Е, с тази разлика, че ако аз не вляза ден тука, вие няма да умрете без мене и нищо няма да изгубите/ изгубя ....... освен общуването, но то си остава за другия ден :) . А доколкото разбирам тези игри във Фейса и не само са точно на този принцип - не си ли напасеш кравата и тя се гътва, а ти губиш там нещо си........

Алоха и от мене!! Еми, не се притеснявай..... не знам защо, но не мисля, че имаш основание. Трябва наистина да изградите стабилен имунитет, а с АБ няма да се получи :( :( ....

Верче, когато можеш пиши.....

#759 emirosi

emirosi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 466 Мнения:

Публикувано 11 February 2010 - 11:31 AM

Да Чери зная за АБ-то, просто не съм много наясно с кашлиците, не зная как върви,нормално ли е дакашля толкоз много след всичко което правя,не съм наясно но ще се науча,а иначе съм оптимист,някак си силно си вярвам че ще успея без АБ :D този път

#760 grigorovi

grigorovi

Детокси-първенец

• Потребител
  • PipPip
  • 424 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 11 February 2010 - 02:14 PM

Ехоооо - най - сетне съм тук!
Емироси, как сте? Калина вече почти не кашля. РАзбих го това дете. През час - два най - много капките с клеева и ехинацея, постоянно чая с орехите (просто й го сложих в чашката, от която си пие) и сиропа с меддя на 2-3- часа. + всичките хомеопатии и взе, че се вдигна. Вчера чак не можах да я позная - играе, весела е... И аз накрая се успокоих и вечерта се тръшнах с Т и болки в гърлото. Веднага си натопих краката в гореееееща вода, Цецо ме разтри с камфор и ...ето ме вече свежарка. Само дето гърлото още ме боли, а носът ми е запушен, но продължавам с нейните илачи и съм почти на крака. А тя по едно време беше започнала да ми отказва каквото и да е - нито пиеше водя, нито ядеше та взех една голяма спринцофка (абе от Панадол дето е мерителния "уред" - ето поне за това го използвах Панадола ха ха ха ) и й отмервам всичко с него и в устата. Голям инат, голям рев....
Благодаря ви на всички най - сърдечно за загрижеността и подкрепата! Обичам ви много!!! :bighug: :bighug: :bighug:
Джули, не знам какво да те посъветвам! Аз също се изплаших много като видях, че Кали първите два дена не поддаде и трябваше да ходим на лекар, та се опитаха да ми напълнят главата с бръмбари.... Изписаха сироп на Кали, който е с такива странични ефекти (по-скоро дефекти) като задух, ускоряване на сърдечния ритъм... ортикарии и какво ли още не. Не съм се и замисляла дали да й го давам. То е същото като да й дам антибиотик (който беше предписан на гърба на рецептата, за да не ходя пак на лекар и ако не спре кашлицата да й го дам). Измъчих се да я пробвам с какви ли не варени сиропи и компреси, но в крайна сметка с малко рев и стряскане, но пък и упоритост реших, че няма да й го дам. Обещах на всички, които ме хулеха и ми се обаждаха за да ме мъмрят, че ако не й мине до четвъртък (днес) ще дам и АБ щом се налага. НО - ето я - вече отхрачва, рядко кашля...пу пу пу ама се оправя.
Знам, че всеки от нас е минавал през дилемата дали в крайна сметка трябва да мъчи детето си с хомеопатия, при положение че може да мине по-бързо с АБ, но аз за себе си взех решение, че предпочитам да науча организма й сам да се бори без последствия (каквито един АБ би докарал). Признавам, че ако нищо не помага бих дала, но се радвам, че удържах.
А щях да забравя. Докато лекарката ми предписваше лекарствата ми изреди поне 6-7 неща, към които Калина може да е алергична и като й казах, че тя до сега не е пила никога хапче или каквото и да е лекарство се опули. Толкова беше удивена, че при ваксинации не съм давала панадол, чееее като че не знам какво. Накрая ми предписа и калциев глюконат, за да не прояви някакви алергични реакции. Е как да дам тоя сироп като му прочетох листовката?!?
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни