Към съдържанието

Снимка

Сливици

• Влезте в профила си за да пишете
63 отговора на тази тема

#51 esos

esos

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 15 April 2010 - 10:23 AM

Доктор Михайлов, с меркуриус солубилис махнахме налепите още преди седмица. НО ДНЕС МАЛКИЯ СЕ СЪБУДИ С КАШЛИЦА И ПЛЮЕШЕ КРЪВ, МНОГО КРЪВ, НА СЪСИРЕЦИ И ТЕЧАЩА. Много се уплашихме, заведохме го веднага на педиатър, диагнозата бе херпангина и изписаха Панцеф. От януари се влачим с ангините, ту гнойни след 10 дена стават херп ангини. Давам клеева т-ра и витамини. Какво още да го укрепим това дете, много боледува Докторе. МОЛЯ ВИ, МОЛЯ ВИ, МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ СЪВЕТ

#52 esos

esos

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 17 April 2010 - 09:15 AM

Докторе, вчера бяхме отново на преглед при УНГ специалист. Обяснихме му че постоянно прави ангина след ангина, а в четвъртък и това с кръвта. В неделя ни вика на изследване с което се издърпва езика и се гледа 3-тата сливица. Моля, ако на някого са правили това изследване сподели, стресиращо ли е за едно дете, какво се установява с него, благодаря...

#53 dika79

dika79

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 18 April 2010 - 01:22 PM

Здравейте докторе!Синът ми доста боледува през последните месеци,имаме една ангина миналата година и сега януари пак гнойна ангина с кръвни изследвания и резултат инфекциозна мунонуклеоза след това след няколко дни бронхит,два дни след бронхита пневмония,докторката казва че е с големи сливици и много често със зачервено гърло-проблемни са ни кажете ми какво мога да ме давам нещо като профилактика за тези сливици че много ме е страх да не го повторят тези болести?Дори сега има нещо като пъпчици на ореола на сливиците му и докторката каза че при често боледуване се появяват и минава от самасебе си!Благодаря предварително!

#54 Мар

Мар

Фиркенщайн

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9820 Мнения:

Публикувано 30 September 2010 - 10:47 PM

Въпросът ми е следния,дъщеря ми боледува само от гнойна ангина,взехме посявка,излезе,че е бактериална,не е станала хронична.Гледам й гърлото редовно и винаги има едни като "топчета" да ги нарека на сливиците,приличат на пъпчици,незнам точно как да го обясня,дано ме разбирате.Не е гной,а просто самите сливици са на "топчета".
Тези "топчета" дали са в следвствие на много ангини,които е правила или просто самите сливици са й такива и могат ли да се третират с нещо,за да се премахнат?
Предварително благодаря!

Няма бели топчета,няма налепи.Топчетата,за които говоря са цвета на сливиците и са по тях само.Все едно за израстъци,незнам как точно да го обясня.Като брадавици както са по ръцете,така тя има по сливиците..
Мазах е с Дактарин по препоръка на лекарката,но не изчезват напълно,намаляват до 1-2 топчета на сливица,но като спра Дактарина и пак се увеличават на 3-4 топчета.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

#55 Мар

Мар

Фиркенщайн

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9820 Мнения:

Публикувано 06 October 2010 - 02:08 PM

Въпросът ми е следния,дъщеря ми боледува само от гнойна ангина,взехме посявка,излезе,че е бактериална,не е станала хронична.Гледам й гърлото редовно и винаги има едни като "топчета" да ги нарека на сливиците,приличат на пъпчици,незнам точно как да го обясня,дано ме разбирате.Не е гной,а просто самите сливици са на "топчета".
Тези "топчета" дали са в следвствие на много ангини,които е правила или просто самите сливици са й такива и могат ли да се третират с нещо,за да се премахнат?
Предварително благодаря!

Няма бели топчета,няма налепи.Топчетата,за които говоря са цвета на сливиците и са по тях само.Все едно за израстъци,незнам как точно да го обясня.Като брадавици както са по ръцете,така тя има по сливиците..
Мазах е с Дактарин по препоръка на лекарката,но не изчезват напълно,намаляват до 1-2 топчета на сливица,но като спра Дактарина и пак се увеличават на 3-4 топчета.

Докторката ни каза,че не е притеснително,но не ми каза нищо повече.
Ако някой знае нещо... :roll:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#56 stori

stori

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 06 October 2010 - 05:36 PM

Здравейте,искам да попитам доктор Михайлов или някоя мама която е давала Тонзилотрен,може ли да го давам на дъщеря си,която е на 1год. и 10месеца и по колко.Само да уточня,че не е болна,само гърлото й е леко зачервено.

#57 слава пеевска

слава пеевска

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4819 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 06 October 2010 - 09:17 PM

Здравейте,искам да попитам доктор Михайлов или някоя мама която е давала Тонзилотрен,може ли да го давам на дъщеря си,която е на 1год. и 10месеца и по колко.Само да уточня,че не е болна,само гърлото й е леко зачервено.

Доволна съм от Тонзилотрен, спазваш дозировката според листовката.
Щом като гърлото е зачервено не е и здрава!
Давай и витамин С.
Публикувано изображение

#58 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 07 October 2010 - 06:46 AM

Може, 2 х 1 за профилактика.

#59 stori

stori

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 07 October 2010 - 09:08 AM

Много ви благодаря,докторе.Да сте жив и здрав.И на теб благодаря,Слава.Но попитах,защото в листовката пише,че на деца до 3 год. се дава само по лекарско предписание и нямаше дозировка за тях.Лек ден ви желая.

#60 mixilena

mixilena

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МястоБотевград

Публикувано 17 December 2010 - 08:46 AM

Здравейте Докторе!
Този месец отново малкият който е на 3 години е болен.За 2 месеца изкара 3 ангини.Последната се наложи да взема клацид.
Накратко вече 7 ден кашля много силно но гърдите му са чисти според педи,хремата е с гъсти секрети,които ту са зелени ту бистри.Температура не е вдигал.
Сливиците са огромни ,безформени и ярко червени.От там идват и постоянните ни проблеми.Сега гной няма но детето едвам диша от уголемени сливици.
7 дена лечението което прилагам е:
За кашлицата сиропът с орехите и Хустагил на 3 часа по 2.5 мл. +Бронхалис хиил 3 по 1 таблетка
За гърлото 2 пъти на ден компре със извата,мазане с грануфорин + туширане с клеева тинктура.Ангин хиилс 3 по 1,освен това Тонзилотрен.
За хремата капвам черните капки приготвени в аптека.
Не знам къде бъркам ,но няма управия.Отчайвам се вече!
Моля ви помогнете ,само преди 10 дни мина курса с Клацида!
Чакам отговор,за да приложа адекватно лечение.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни