Към съдържанието

Снимка

Чай от шипка на малко бебе.

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

#1 vanina2212

vanina2212

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 49 Мнения:
  • Мястопловдив

Публикувано 12 December 2009 - 02:59 PM

Здравейте мами искам да ви питам давалилисте на вашите бебета чай от шипка?Ние сме на 2 месеца и половина и рачичките и крачетата са ни почти винаги студени и влажни,и нашта педиатърка ми каза да и давам всеки ден по 100мл чай от шипка, но се претиснявам да не би да я запека с тоя чай независимо че е само на кърма.И се чудя да започнали да и давам или не.Търсих да прочета нещо в нета, но ненамерих нищо да пише дали може чай от шипка на двумесечно бебе.Ако някой знае нека ми каже дали може и дали е давал че не смея да дам преди да се уверя че и на други бебета са им давали.Извинявайте ако въпроса ми ви се струва малко тъп но аз съм от доста прееснителните майки и от най малкото се паникьосвам.

#2 vikzl

vikzl

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 99 Мнения:

Публикувано 12 December 2009 - 03:14 PM

На нас също ни бяха препоръчали да давам на малката чай от шипки, горе-долу на същата възраст/ даже малко по-рано, след 40 дни/. Понеже шипките съдържат много Вит. С, а дъщеря ми имаше много пъпчици - някаква вътреболнична инфекция още от родилното. Та, мислълта ми е че като почнах да и го давам /и тя беше изключително и само на кърма/ започна да се запича. По принцип шипките запичат - така че може да пробваш и ако забележиш че детето започне да се запича да го спреш! Дано нямате проблеми!

#3 kaia

kaia

Консултант по кърмене

• Консултанти по кърмене
  • PipPipPip
  • 1703 Мнения:
  • МястоХасково

Публикувано 13 December 2009 - 06:28 PM

Чаят от шипки е наистина полезна напитка, особено при настинки, заради високото съдържание на вит. С в него, обаче принципно на малките бебета, хранени с кърма не се препоръчва предлагане на допълнително течности. Чрез кърмата се осигуряват всички необходими хранителни и имунологични вещества, нужни на бебето, а при добра организация на кърменето кърмата е достатъчна, за да задоволи потребностите от течности и храна. Така, че кърмейки на бебето се предават достатъчно антитела и защита срещу болести, а чай има да пие след време...
Публикувано изображение

#4 Снежана Любенова

Снежана Любенова

Специалист

• Специалисти
  • PipPip
  • 360 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 14 December 2009 - 10:27 AM

Сигурно вече правите гимнастика и масаж на бебето. С тях ще подобрите неговото кръвообръщение и постепенно ръчичките и крачетата ще се затоплят. Може да погледнете и тази статия Масаж и гимнастика за деца до 1 годинка

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни