Към съдържанието

Снимка

майки-студентки-2880лв. еднократна помощ

• Влезте в профила си за да пишете
374 отговора на тази тема

#301 ani...

ani...

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 29 October 2011 - 06:14 PM

Zdraveyte i ot men! I az kato mnogo mayki bremenni sishto imam vipros? Znaci redovna studentka sim v 4 kurs, bremennasim v 6 mesec.Ne posestavam lekcii nito uprajneniq zashtoto vsicko tova minah minalata godina kogato vsistnost trqbashe da zavirsha, no nesim zavirshila poradi 2 nevzeti izpida! No vsistnost vsicko v studentskite mi prava e napilno normalno. Ta , kogato popitah universiteta dali imam pravo na tazi ednokratna pomost mi kazaha , ce moga da gi polucha. Obirnahse i kim "Direkciq Socqlno Podpomagane" i kato im obyasnih polojenieto i te kazaha ,ce nqma nikakiv problem, ce sim zaslujavala tezi pari. No moq vipros e nay veche e tova ,ce iskam da se samoosigurqvam kato se zapisha kato zemedelski proizvoditel za maycenstvo za 2 godini, imam i neobhodimiq trudov staj nad 12 meseca. Terminat mi e na 1.03,2012god., i sega mi e vremeto da se registriram kato zemedelski proizvoditel. Ta dali ako sim i zemedelsi proizvoditel i sishtevremenno moga da polucha tazi ednokratna pomost? Ot "Socqlni griji" kazaha, ce za tqh nqma nikakiv problem!
Molya za otgovor! Za koeto predvaritelno VI blagodarq!...

#302 Golden girl

Golden girl

Дружинната

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9443 Мнения:
  • МястоМалката Виена

Публикувано 29 October 2011 - 08:31 PM

Първо тук се пише на кирилица!
Имаш отговор на въпросите ти от съответните институции.
Никой не знае какво ще се промени за 2012г. все още.

Нямам време да мразя хората , които мразят мен ,
защото съм заета да обичам хората,които ме обичат ♥ ;-)

7265190Q.jpg

#303 petq_spandeva

petq_spandeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 04 November 2011 - 07:56 PM

А някой знае ли след колко време след подаване на документите се изплаща тази еднократна помощ?

#304 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 04 November 2011 - 08:14 PM

По принцип е около 30-40 дни след подаване,но при това лошо финансово състояние на общинските бюджети може и да закъсняват.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#305 petq_spandeva

petq_spandeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 05 November 2011 - 04:04 PM

И още един въпрос имам,който може би вече сте разисквали,но не мога да намеря отговор...та...вярно ли е,че след като получавам майчинство(в момента се водя на работа) нямам право на тази еднократна помощ като студентка???

#306 Golden girl

Golden girl

Дружинната

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9443 Мнения:
  • МястоМалката Виена

Публикувано 20 November 2011 - 10:34 AM

мисля, че може да си получиш помощта като студентка, ако си редовна студентка и да си получаваш майчинство....

7265190Q.jpg

#307 bosatakotka

bosatakotka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 27 December 2011 - 06:54 PM

Здравейте! Аз искам да попитам дали ако вече един път съм се възползвала от тази помощ, след раждането на първо дете, мога да се възползвам и при второ дете? Ако мога, сумата същата ли е или по-различна?
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#308 mnogo_sladka

mnogo_sladka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 28 December 2011 - 11:09 PM

Здравейте! Бих искала да попитам дали мога и аз да се възползвам от тази помощ, защото в момента съм 4 курс редовно обучение и преди дни разбрах, че съм бременна, което означава, че ще родя края на август началото на септември. Тогава ще имам ли все още студентски права? А ако стане така, че не мога да си взема държавния изпит?

#309 tonercheto

tonercheto

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 February 2012 - 05:43 PM

Здравейте мили майки имам въпрос относно помоща за майки-студентки.Тази помощ,която е за майки студентки(2800 лв.)влияе ли се от това дали майката е женена т.е ако е женена,заплатата на съпруга взима ли се под внимание?Защото от общината ми казаха ,че заради високата заплата на мъжа ми няма да я получа.Сега не знам ще получа ли помоща или не.Освен това ако може да ми кажете ,какъв е редът при подаване на документите за тази помощ?

#310 Golden girl

Golden girl

Дружинната

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9443 Мнения:
  • МястоМалката Виена

Публикувано 11 February 2012 - 02:19 AM

ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА
В сила от 01.04.2002 г.
Чл. 8в. (Нов - ДВ, бр. 110 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 23 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) (1) Майка (осиновителка) студентка, учаща в редовна форма на обучение, има право на еднократна помощ за отглеждане на дете до навършване на една година, независимо от доходите на семейството, когато детето не е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца.

(2) Размерът на помощта по ал. 1 се определя ежегодно със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година.

(3) Помощта по ал. 1 се изплаща на майката (осиновителката), а при невъзможност да я получи - на друг законен представител на детето.

(4) При условията на ал. 1 еднократна помощ за отглеждане на дете се предоставя в пари и на самотния баща (осиновител).

За реда се пита в Социално подпомагане -не в общината.

7265190Q.jpg

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни