Към съдържанието

Снимка

Помощ!!! Силно зачервено гърло с температура

• Влезте в профила си за да пишете
9 отговора на тази тема

#1 mamalili

mamalili

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 227 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 15 October 2009 - 12:47 PM

Здравейте Д-р Михайлов,
имам детенце на 1г. и 1 м. , което за последните два месеца боледува двапъти.
Сега е с температура, силно зачервено гърло и доктора който го прегледа, каза че в момента нямало такъв вирус и най вероятно ще се наложи да пием антибиотик, защото няма да мине от самосебе си.
Та въпроса ми е мога ли да му дам нещо за да облекча състоянието му и ако може да се разминем без антибиоток, и можете ли да препоръчате нещо за засилване на имунната система.
Незнам какви ли не диагнози ни поставяха и съм се видяла в чудо, наистина ли няма такъв вирус? :cry:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#2 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 15 October 2009 - 01:36 PM

Здравей, хайде пак да се обадя вместо д-р Михайлов, а той, ако има време и сметне за нужно, ще допълва.
Вируси по всяко време има всякакви, просто понякога някои от тях се разпространяват по-масово. По логиката на този лекар, всяка година първите за нова епидемия случаи няма да са вируси, защото в момента няма такъв вирус. Ако утре дойдат още три деца с оплаквания като твоето, за четвъртото вече ще каже, че има такъв вирус. Дали инфекцията е вирусна или бактериална се определя по друг начин, като лекар трябва да знае това.
Сега да се опитаме да спестим антибиотика на детето. Отваряш библиотеката и четеш там, има описания и подробности много. Според мен трябва да се насочиш към:
компреси с извара 2-3 нощи;
клеева тинктура - 3 пъти по 2-3 капки;
Енгистол - 3х1
Belladonna 9 или 15 СН - по 3-5 гранулки на 1-2 часа, докато поспадне температурата, после разреждаш до към 3 пъти на ден
чай листа малина, липа, цвят бъз - по отделно или в комбинация, каквото имаш
Може спокойно да се добавя още, например Вит. С няколко дена, сребърна вода 3-4 пъти по 1 с.л., Септилин, но опитай засега с това, дай на детето време.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#3 marchy

marchy

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 573 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 15 October 2009 - 01:54 PM

За температурата може също да се добави чай от сминдух. В 200мл. вода се слага 1 чаена лъж. сминдух и се вари 5 мин..Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 супена лъжица. На моите деца много им помага това и Belladonna 9CH. Дано да успеете да се справие без аб. Успех.

#4 bebi8010

bebi8010

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1304 Мнения:
  • Мястогр.Сливен

Публикувано 15 October 2009 - 02:15 PM

За гърлото препоръчвам Mercurius 9CH и Hepar sulfuris calcareum 9CH,редуват се през два часа.Може с тях да даваш Беладоната и да правиш компреси с извара,и Септилин или клеева тинктура, а също и чайовете(както препоръчват мамите преди мен).Ще се справите,аз така лекувам дори гнойна ангина и не стигаме до АБ.УСПЕХ!

#5 pepina

pepina

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 15 October 2009 - 02:47 PM

За гърлото препоръчвам Mercurius 9CH и Hepar sulfuris calcareum 9CH,редуват се през два часа.Може с тях да даваш Беладоната и да правиш компреси с извара,и Септилин или клеева тинктура, а също и чайовете(както препоръчват мамите преди мен).Ще се справите,аз така лекувам дори гнойна ангина и не стигаме до АБ.УСПЕХ!

Mercurius 9CH и Hepar sulfuris calcareum 9CH по колко гранулки?И може ли да са 15CH?
Благодаря!
Публикувано изображение

#6 bebi8010

bebi8010

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1304 Мнения:
  • Мястогр.Сливен

Публикувано 15 October 2009 - 08:44 PM

Ами на нас лекарката ни предписа 9СН,при 15СН разреждането е друго и не знам по-колко зрънца и на колко време се дават.За 9СН-по 5 зрънца,като в момента в който усетиш подобрение започваш да разреждаш приемите(обикновенно към 3-я ден).Пиши как сте :) .

#7 mamalili

mamalili

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 227 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 16 October 2009 - 07:05 AM

Здравейте, от вчера следобяд нямаме температура, пу-пу, та се чудя какво да правя днес пак ще го водя, така каза да видим, май било херп ангина, незнам.
Чудех се какво давате профилактично за през зимата.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#8 bebi8010

bebi8010

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1304 Мнения:
  • Мястогр.Сливен

Публикувано 16 October 2009 - 07:27 AM

Аз обикновенно давам клеева тинктура,една туба доза седично осцилококцинум,а за гърлото веднъж направих осемседмичен курс с Тонзилотрен.Много се радвам,че сте по-добре,но не спирай Меркуриуса и Хепара,за да се оправи напълно и да не го повтори.

#9 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 16 October 2009 - 09:06 AM

Здравейте, от вчера следобяд нямаме температура, пу-пу, та се чудя какво да правя днес пак ще го водя, така каза да видим, май било херп ангина, незнам.

Ако става въпрос за профилактика на ангина - Тонзилотрен.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#10 marchy

marchy

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 573 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 16 October 2009 - 10:59 AM

Ако е херпангина, може да дадете "Енгистол", по предписанията в опаковката. Много е добър, голямата ми дъшеря преди правеше гнойни ангини, но сега с Тонзилотрена и Енгистола, нещата се оправиха. :D
Също така давам и "Септилин", За него пише хубави неща.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни