Към съдържанието

Снимка

Обърната матка

• Влезте в профила си за да пишете
78 отговора на тази тема

#41 vilism

vilism

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 28 May 2008 - 08:58 AM

прочетох темата, всички постове и след това си споделих болката. Стискам палци на нас, на всички които искат да си гушнат бебешока и дано да е по-скоро :roll:

#42 galinkaaa

galinkaaa

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 324 Мнения:
  • МястоВарна,Аксаково

Публикувано 28 May 2008 - 09:13 AM

Моята матка също е обърната и гинеколога ми каза,че ще забременея много трудно.Искам само да ти кажа,че хич не беше трудно за един месец "работа" се получи. :oops:

#43 donince

donince

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 26 July 2008 - 10:24 PM

несмятам че е проблем просто малко по различни пози и това е
Публикувано изображение

#44 Мар

Мар

Фиркенщайн

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9820 Мнения:

Публикувано 27 July 2008 - 01:11 AM

На мен също ми дадоха тази диагноза,че съм с обърната матка,но да ви кажа чесно,даже и незнам каква е разликата.Засега да чукам на дърво,карам нормална бременност,но докторът който ме гледа всеки месец не ми е казал нищо такова :roll: та и аз незнам обърната ли е или не :roll:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#45 ivetod

ivetod

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 27 July 2008 - 04:31 PM

Тук прочетох, че било добре след секс да се сложи възглавница под дупето, а аз съм чувала, че позата трябва да е колянно-лакътна и после жената да постои по-дълго по корем с възглавничка под горната част на бедрата. Е кое е вярното? От две години се опитваме да забременеем. Няма органична причина-изследванията на мен и мъжа ми са ок. По колем или по гръб да лежа след това :)

#46 nati_mz

nati_mz

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 42 Мнения:
  • Мястоmezdra

Публикувано 12 September 2008 - 01:26 PM

zdravei te i az imam obarnata matka.i si misleh 4e ot tova nemoga da zabremeneq,no ve4e znam 4e nee ot tova,za6toto s priqtelqt mi ve4e 4-5 pati probvame i nestava.6a mojeli nqkoi da mi kaje kakvi to4no pozi da izpolzvame?i kade se slagat vazglavnicata pod dupeto ili pod garba???

[/цолор]здравей те и аз имам обърната матка.и си мислех че от това немога да забременея,но вече знам че нее от това,защото с приятелят ми вече 4-5 пъти пробваме и нестава.6а можели някой да ми каже какви точно пози да използваме?и къде се слагат възглавницата под дупето или под гърба???

[color=red]Мнението е редактирано от Модератор.
Моля, пишете на кирилица - точка 1 от Правилата!

#47 Rozali

Rozali

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1216 Мнения:
  • Мястов страната на мечтите!

Публикувано 12 September 2008 - 04:21 PM

И аз съм с обърната матка.След половия контакт не ставам веднага ,вдигам краката на свещ или слагам възглавничка под дупето,но когато имам време.

#48 faith *

faith *

ТРИКРАТНА ПРИНЦЕСА

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8359 Мнения:

Публикувано 30 September 2008 - 09:04 AM

Обърнатата матка - проблем или не при забременяването.
Аз лично разбрах, че имам обърната матка едва когато отидох на преглед за установяване на бременността си. После попрочетох това онова и се оказва, че ако не знаеш някой работи е по- добре. Оказва се, че нито е необходимо да се чака с месеци или години опити за зачеване или пък странни пози, за да се забременее с обърната матка. При мен това стана от първия път, но незнаех, че имам такъв "проблем".
За тези които знаят- не го мислете много. :D

Aбсолютно същото е и с мен,с тази разлика,че го разбрах след 2-3г.,откакто родих :lol: При един стандартен преглед-Имате обърната матка :shock: "Ама,как се е обърнала?" :lol: Така съм си била просто....Не съм имала проблем-вече второто родих-ДА СА МИ ЖИВИ И ЗДРАВИ

#49 mecholana

mecholana

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 01 October 2008 - 10:06 AM

Момичета, преди години се е смятало, че жени с обърната матка забременяват по-трудно. Което само по себе си е адски относително понятие... Това е физиологична особеност при доста жени, но е все едно носа ви да е чип. По време на бременност си променя положението, след раждане пак се връща в първоначалното.
И майка ми и аз сме с обърнати матки. Тя е забременяла на 36 г. (не е пробвала по-рано), на 3 месец след започване на опитите. Честно казано и аз не съм ставала веднага след акт и съм си слагала възглавница. Но когато решите да имате бебе и не става от първия път (което статистически е доста рядко срещано), започвате да се интересувате от всякакви такива неща - пози, лежане, вдигане на крака и т.н. Не мисля, че имат значение, но то и психологическата нагласа помага, нали?
Всеки гинеколог, още при първи преглед вижда ако матката е обърната и го констатира. Но повярвайте, това не е повод за притеснение и няма нищо общо с оплодителната способност на сперматозоидите, с тяхната преживяемост, подвижност и т.н.
Успех!
Публикувано изображение

#50 Алекса

Алекса

Фея на цветята и росата

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5938 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 01 October 2008 - 10:54 AM

И аз както майките преди мен съм
с "обърната матка" и забременях на
втория месец/макар,че ми беше
казала една лекарка,че трудно се
забременява/.
Това,което аз знам е,че просто
се удължава пътя на сперматозоидите
до матката и трябва след полов акт
да не ставаш и ако можеш даже да
поспиш!
Posted Image
Знам,не съм слънце да огрея навсякъде, но това не ми пречи да светя!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни