Към съдържанието

Снимка

кашлица при дете на 1 г. 7 м.

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

#1 vesi_nn

vesi_nn

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 26 September 2009 - 12:41 PM

Здравейте д-р Михайлов,
моля ви за съвет имам дъщеря на 1 г. и 7 месеца от една седмица вдига температура 39.3 , започна да говори дрезгаво и от 2-3 дни е със силна кашлица. Борим се с панадол и нурофен не ми се ще антибиотик. Т. вече няма от два дни, но тази кашлища си остана. Педиатъра казва, че гърдите са чисти, но ако продължава да дам антибиотика.
Какво ще ме посъветвате има ли нещо подходящо против кашлица за нейната възраст?
Благодаря Ви предварително!
П.П. От 07,09,2009 г. тръгна на ясли, ходи две седмици, аз започнах да и давам клеева тинктура за която чух от вас, има ли нещо друго с което мога да я предпазя от вирусите в яслите и да засиля имунната й система?

#2 kris2005

kris2005

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 110 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 26 September 2009 - 05:10 PM

Здравей vesi_nn,Д-ра не винаги има време да се включи веднага затова ще ти кажа какво знам аз и съм го прилага ефективно.За кашлица без Т и чисти дробове е абсурдно да се дава АБ.Чай за кашлица : 3 ореха с черупките се варят 5-10мин в 500 мл вода,изключва се и се добавя босилек и индрише по 1 ч.л. и се запарва,прецежда се.Можеш да даваш и сребърна вода,също промивка ноочите сутрин и вечер като ходи на ясла.За имунната освен клеева има много препарати в другите теми.Аз съм много доволна от Имунокинд и Ехинацея.Бързо оздравяване и дано съм била полезна!

#3 маца73

маца73

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 632 Мнения:
  • МястоБУРГАС

Публикувано 27 September 2009 - 09:05 PM

http://mama.btv.bg/f...php?f=8&t=11426

Това е темата за хрема и кашлица. В нея има огромно количество информация. Съвет от мен. Почнете от първата страница и търсете отговорите на Доктора. Ако въпроса е далеч от това което ви интересува подминете. Ама покрай другото ще научите страшно много полезни неща. Стараем се да не пускаме нови теми а да си задаваме въпросите във вече създадени такива. Вашия проблем е един от най-често срещаните затова и има много мнения по него.
Сиропи много. И Мукоплант ще ви помогне та дори и Стодал на Боарон не е за пренебрегване. Ако е зачервено гърлото Тонзилотрен и АнгинХиил ама недейте да давате антибиотик за нещо толкова банално. Разгледайте и библиотеката, там също има доста теми по вашия въпрос.
Успех и скорошно оздравяване!

#4 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 28 September 2009 - 09:59 AM

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=11426

Това е темата за хрема и кашлица. В нея има огромно количество информация. Съвет от мен. Почнете от първата страница и търсете отговорите на Доктора. Ако въпроса е далеч от това което ви интересува подминете. Ама покрай другото ще научите страшно много полезни неща. Стараем се да не пускаме нови теми а да си задаваме въпросите във вече създадени такива. Вашия проблем е един от най-често срещаните затова и има много мнения по него.
Сиропи много. И Мукоплант ще ви помогне та дори и Стодал на Боарон не е за пренебрегване. Ако е зачервено гърлото Тонзилотрен и АнгинХиил ама недейте да давате антибиотик за нещо толкова банално. Разгледайте и библиотеката, там също има доста теми по вашия въпрос.
Успех и скорошно оздравяване!

Абсолютно подкрепям маца - чети в по-старите темички - инфото е актуално. А и тествано, т.е. ще видиш отзвук от майки вече минали по твоя път. Мога само да добавя - при много упорита кашлица сироп Димекс има страхотен ефект. Макар да пише, че не е за толкова малки деца, аз съм го давала и на дъщеря ми, и на сина ми, когато са били на тази възраст - при това е бил изписан от педиатъра ми. Въпреки това е добре да се посъветваш с педиатъра си преди да посегнеш към Димекса, защото това е все пак и-нет форум, не лечебно заведение. Но преди него можеш да пробваш със сиропа от черна ряпа и мед/пудра захар. Издълбаваш дупка в средата на черната ряпа и пълниш със захар (по-добре от мед, защото е малка дъщеря ти). След около 2-3 часа захарта се е превърнала в сиропче и даваш от сиропчето по 1 чаена лъжичка през час-два. Разреждаш при подобряване на симптомите. За имунната система преди малко пуснах един пост с няколко идеи - ето ти линк към него, дано си харесаш нещо.
Успех!

#5 vesi_nn

vesi_nn

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 30 September 2009 - 10:12 PM

Много ви благодаря момичета и се извинявам, ако съм допуснала грешка с пускането на тема. :oops:
Ще се постарая да прочета старите мнения. Отново ви благодаря :10lb.gif:

#6 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 01 October 2009 - 10:19 AM

Много ви благодаря момичета и се извинявам, ако съм допуснала грешка с пускането на тема. :oops:
Ще се постарая да прочета старите мнения. Отново ви благодаря :10lb.gif:

Няма за какво да се извиняваш :). Напротив - чети си спокойно и те моля за обратна връзка, т.е. какво си избрала за лечението и как е подействало - д-р Михайлов винаги е настоявал за нея. :) Приятен ден!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни