Към съдържанието

Снимка

Ларингит

• Влезте в профила си за да пишете
38 отговора на тази тема

#1 mamito

mamito

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 07 February 2008 - 12:27 PM

Моля ви кажете нещо повече за ларингита и сухата ларингитна кашлица?Как се справяте с този проблем и как се лекувате?Благодаря предварително!

#2 venera

venera

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 287 Мнения:
  • МястоПерник

Публикувано 07 February 2008 - 12:53 PM

Синът ми беше на 3м , когато направи ларингит, бяхме в болница на антиб. и орбазон и правехме инхалации. След 10 дни го направи пак същото но си бяхме в къщи , взех си инхалатор. Оказа се че прави алергия, това беше есеннта,сега когато наближава пролетта ме е мн. страх , но ще видим как ще е...ако се наложи ще го водя на Сандански.

#3 liota

liota

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 17 Мнения:

Публикувано 07 February 2008 - 12:53 PM

Здравей Мамито.
На първо място много ще помогнеш на детето с ларингит,ако поддържаш един по -влажен въздух в стаята ,в която играе и спи.Защото сухият въздух може да спомогне за правенето на така нареченият "псевдо круп"(лаеща кашлица)който много ,често съпътства ларингита.Освен АБ,който най-вероятно са ти изписали,аз бих ти препоръчала да правиш и инхалации с физиологичен разтвор,те също много помагат за оздравяването на детето.Ако нямаш специален инхалатор за тези инхалации,ще свърши работа и това да влезнете в банята да затворите вратата и да пуснеш горещата вода да тече,за да може хубаво да се запари и детето да вдишва тази пара.Поне 3пъти на дена правете тази манипулация.Успех и скорошно оздравяване.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 desi_jul

desi_jul

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 57 Мнения:
  • МястоRuse

Публикувано 07 February 2008 - 01:13 PM

Преди 2 месеца бяхме с ларинго-трахеит, денем и нощем с лаеща кашлица. Изписаха ни метилпреднизолон на таблетки по схема. Правехме инхалации с физ. р-р през 2 часа и пиехме сироп Демефан(за суха кашлица). Когато стана по-влажна минахме на димекс, а след това на Мукоплант. Общо взето месец се борихме с това заболяване.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#5 mamito

mamito

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 07 February 2008 - 05:21 PM

Благодаря ви много!Моето дете е на 2г 6мес.И аз ги правя същите неща,с изключение на сиропа Демефан(мога ли да си го купя без да са ми го предписали,да си го имам за всеки случай)и тожа АБ,какво е?Давала съм също и Вентолин и Метилпреднизолон и инхалации и винаги се е стигало до Урбазон...Кога ще се свърши вече,казват че около пубертета?Вие знаете ли нещо повече кога се израства например?А за Сандански какво ще кажете?чувала съм добри отзиви,че уж помагал там въздуха?

#6 desi_jul

desi_jul

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 57 Мнения:
  • МястоRuse

Публикувано 07 February 2008 - 05:34 PM

Сиропът демефан е за деца над 2 години, подходящ е за вас. Не те съветвам, обаче да го ползваш без предписание на лекар, не е на билкова основа. За Сандански може да си сигурна ,че ще има полза, много доволни майки познавам.Лошото е ,че след като се върнат децата в големия град, нещата започват наново. Но това не пречи да им дадем глътка чист въздух за седмица:)
Не знам дали това се израства с възрастта, може и да се задълбочи, доколкото съм чувала. А никак не е добре ,че стигате често до урбазон, това си го знаеш предполагам. Ние също сме били няколко пъти за по 2-3 дни. Костната ни възраст изостава малко и ми казаха ,че е следствие на урбазона.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#7 Madonna

Madonna

Кулинар с Великденски традиции

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5609 Мнения:
  • Мястоsofia

Публикувано 12 February 2008 - 07:08 PM

Здравейте. Синът ми е на 4 години, а беше на 10 месеца , когато направи за 1 път пристъп на субхордален ларингит.Беше ужасно,имах чувството че умира в ръцете ми.Последва вливане на урбазон и инхалации в ИСУЛ.Оказа се ,че той реагира така и на най- малката настинка и на всеки вирус.Досега не съм го лекувала с антибиотик.Давам само антихистаминов сироп.Като беше по- малък - Фенистил капки, сега пием Ериус.Не сме имали много сериозни пристъпи след 1-я, щом усетя че гласчето му спада или започне да киха по - често, започвам антихистамина и така предотвратявам пристъп.Влажния въздух е задължителен за деца с този проблем.Чела съм, а и съм чувала от други майки с по- големи деца , че около пубертета го "израстват", но дотогава винаги нащрек.

#8 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 12 February 2008 - 07:37 PM

Боже, боже - с тия метилпреднизолони, вентолини и урбазони - жал ми става като чета. Някой от вас опитвал ли е нестандартно лечение и профилактика?
В никакъв случай не искам да прозвучи, все едно правя забележка, че ползвате такива средства - напротив. Особено като се налага. Просто техните странични действия са ужасно сериозни и вредят за години напред. А и реално не лекуват - т.е. не премахват причината за състоянието.

#9 desi_jul

desi_jul

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 57 Мнения:
  • МястоRuse

Публикувано 13 February 2008 - 09:12 AM

Sedna, и аз съм на това мнение за кортикостероидите, но досега никой не ми е предложил алтернатива. Дъщеря ми е с един бял дроб и всеки път ,когато се разболее сериозно прави обструкция. От Русе сме и знам, че има само двама хомеопати, при това не са класически. И аз мога да и давам сама имунокинд и осцилококцинум, но досега ефект не съм видяла. Ако знаеш и имаш някакъв съвет различен от" намерете си добър хомеопат", пиши моля те.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#10 Tanichka76

Tanichka76

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 95 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 13 February 2008 - 10:22 AM

Дъщерята на три години направи ларингитен пристъп за първи път. Вече го израсна. В началото давах сиропът демефан, но като навърши 6 години, когато започваше да се кашля и давах по един алергозан сутрин. Така не правише ларингитни пристъпи.

Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни