Към съдържанието

Снимка

ДАЛЕКОГЛЕДСТВО

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

#1 iskra76

iskra76

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 15 September 2009 - 07:38 AM

Здравейте д-р Ганчева. Моята дъщеря е родена преждевременно, в следствие на което има увреждане на очите - далекогледство и изкривяване на лявото око. В момента е на 2 години и носи очила от три месеца. Преди това не ги търпеше, беше много малка. Преглеждана е на три места и са и изписани очила с диоптри - на лявото око - 4 диоптъра, а на дясното - 2. Закриваме дясното око по няколко часа на ден. Въпросът ми е според вас по колко часа на ден да закриваме здравото око, тъй като ми казаха различно при различните лекари, което малко ме обърква. На колко месеца е добре да се посещава офталмолог - на три или на шест месеца? Благодаря ви предварително за отговора.

#2 Д-р Ганчева

Д-р Ганчева

Специалист

• Специалисти
  • Pip
  • 60 Мнения:

Публикувано 03 October 2009 - 09:24 AM

здравейте, радвам се че имате хубаво и здраво дете,което вече е и пораснало. проблемите с кривогледството и далекогледството се наблюдават при много деца,независимо че са доносени и подлежат на лечение и израстване. нека детето да носи очилата колкото се може повече часове през деня, диоптрите които съобщавате не са много тревожни. има различни схеми на закриване на здравото око, във вашия случай по-дългото като часове закриване е за предпочитане- постарайте се детето да не надзърта извън закритата част. поздрави и успех!

#3 iskra76

iskra76

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 05 October 2009 - 07:44 AM

Благодаря за отговора.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни