Към съдържанието

Снимка

Кога проговориха вашите деца???

• Влезте в профила си за да пишете
22 отговора на тази тема

#1 alexandra3

alexandra3

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 975 Мнения:

Публикувано 02 September 2009 - 05:59 PM

Моите тризнаци са вече на 1 година и три месеца и все още немогат да говорят.Едната казва само "ДА" и то само когато прави някоя беля и аз и казвам"Не" а тя веднага ми отговаря с "ДА".А другата казва само "АМ" когато е гладна,а сина ми нищо не казва все още.А Мелани проговори още на 11-12 месеца като първата и дума беше "Йески"-Левси,понеже баща и постоянно и говореше за Левски и и казваше айде тате викай само Левки и т.н и така продължи да казва нови думички на около 2 години вече подреждаше смислено 2-3 думи.Незнам тризнаците защо все още не казват нищо,а вашите деца кога проговориха?
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#2 vikzl

vikzl

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 99 Мнения:

Публикувано 02 September 2009 - 09:27 PM

Дъщеря ми е на годинка и 4 месеца и казва някъде около 15-20 думички.Такива, които най-често чува около себе си - мама, баба, ам, тати, дай, айде ...Иска ми се вече да започне да говори всичко и също се чудя кога ли ще е това?!

#3 Дочка Ангелова

Дочка Ангелова

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1613 Мнения:
  • МястоGode4

Публикувано 02 September 2009 - 09:45 PM

моята е на1,7 и вече казва по няколко думи визречение
Публикувано изображение

#4 adriana

adriana

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1758 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 03 September 2009 - 09:49 AM

Сина ми е на 1г.и 2 месеца и казва някъде около 6-7 думички.Всички деца на нашата възраст казват доста думички...Но май не сме само ние така...
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#5 alexandra3

alexandra3

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 975 Мнения:

Публикувано 03 September 2009 - 11:07 AM

Аз да ви помоля за помощ едното от момиченцата ми днес каза нова дума "Ляди" въобще неможах да разбера какво се опитва да ми каже..15 пъти я питах какво,а тя ме гледа,гледа и пак казва "Ляди" какво може да означава това...изобщо дума ли е :lol:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#6 svetlita

svetlita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 67 Мнения:
  • Мястопод тепетата

Публикувано 05 September 2009 - 09:38 PM

Моят Алекс е на 2 годинки и казава около 20- 25 думи, не прави изречения, иначе напоследък чак взе да си говори на маймунски- нищо не се разбира, не е език, а се лигави нещо от сорта: чаби, бамба, мамада и т.н, всички ме успокояват че бил момче и имало време до 3 год,иначе разбира всичко и изпълнява също, а нашите другарчета момиченцата говорят като баби вече, но и при тях активно се почна след година и половина :)
Публикувано изображение

#7 alexandra3

alexandra3

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 975 Мнения:

Публикувано 05 September 2009 - 10:23 PM

да...те и моите разбират всичко ама не говорят...
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#8 Радослава

Радослава

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 218 Мнения:
  • Мястосандански

Публикувано 06 September 2009 - 10:50 AM

Ники не говореше много до 1 г и пол и след това изведнаж като се почна ,сега не му се затваря устата.Така че спокоино при всяко детенце е различно.Даже всеки ден ни очудва с нови думички които даже не предполагаме че знае :bighug:
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#9 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 06 September 2009 - 01:26 PM

моя син скоро ще направи 1,5 години и още не говори, бръщолеви си някакви негови, казва баба, ам, деде, мама и отскоро опа и това е а иначе и той разбира всичко и изпълнява, но неиска да повтаря след мен думите които му казвам само вика аааа, ъъъъ и сочи нещо като го иска но не го назовава а знае името му защото като му кажа дай си водата и си намира шишето и ми я носи и т.н с другите предмети, а иначе щерката на неговата възраст вече изречения правеше, но явно наистина всяко дете се развива различно

#10 nelsi

nelsi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 905 Мнения:
  • МястоГаброво

Публикувано 09 September 2009 - 03:47 PM

Ние сме на 1.5 и все още не говори нищо смислено.Устата и не млъква,ама само нейни си неразбрани за мен думички.Аз много се притеснявах в началото,но после видях че и други има като моето и се успокоих.Казва само НЕ,ТАТА,ОПА,ЧАО,ДАй.Иначе общо взето ме разбира какво и говоря,като я накарам да донесе зайчето,кучето или водата си ги носи-знае за какво говоря.Но всяко си е различно ,някои проговарят по-рано,други по-късно.Алекс,и представа си нямам каква е тази дума.Тя за детето ще значи нещо,ама като не можем да го разберем.Трябва може би да следиш какво ти показва,незнам и аз .Моята голямата казваше ГИДИ.Аз се чудех ,а то било да я нося на ръце,ама тя в началото не ми показваше какво иска,като например да протегне ръце нагоре,само тропаше и викаше ГИДИ.
Posted ImagePosted Image

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни