Към съдържанието

Снимка

начини за сваляне на температура

• Влезте в профила си за да пишете
52 отговора на тази тема

#31 elitca_ss

elitca_ss

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • Мястогр.Варна

Публикувано 12 December 2008 - 02:15 PM

Педиатър ми каза че правенето на компреси с оцет можело да доведе до бронхоспазъм.Така че по добре само с вода.
Публикувано изображение

#32 *ina*

*ina*

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 58 Мнения:

Публикувано 16 December 2008 - 01:39 AM

за температура над 38,5 хексалгина е най-добре..
за крачетата...намокряте добре чифт чорапки и ги натривате хубаво със сапун,слагате ги на крачетата няколко пъти докато Т спадне..това го знам от лекар..по-добро е от оцета с вода :wink:

#33 BLqH

BLqH

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 117 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 17 December 2008 - 04:42 AM

Сминдух - 1ч.л. се вари 5 мин. в 200 мл. вода.Отварата се прецежда и се дава през 15 мин х 1 с.л.

Рецепта на д-р Михайлов за бързо сваляне на температура! :)
Публикувано изображение
Не е важно дали хората хвърлят камъни по теб, важното е ти какво градиш с тях - стени или мостове.
Публикувано изображение

#34 aleks

aleks

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 160 Мнения:
  • МястоVratza,Bulgaria

Публикувано 21 December 2008 - 08:50 PM

Не ми се е налагало, но от други опитни майки знам - комбинация от примерно сироп Нурофен и анални свещички Ефералган. Или ако сиропът е Панадол, свещичките да са Нурофен или Ефералган. Свещичките са прилагат за температура над 39 градуса. А медикамент за сваляне на температурата се дава когато тя е над 38 градуса .
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#35 tinkaa50

tinkaa50

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 225 Мнения:

Публикувано 28 December 2008 - 03:42 PM

Сминдух - 1ч.л. се вари 5 мин. в 200 мл. вода.Отварата се прецежда и се дава през 15 мин х 1 с.л.

Блях, отговорете ми колко време се дава от отварата, докато се изпият тези 200 мл или докато детето вдига температура - се дава от сминдух-а
Малкият ми син 1г 3мес от петък е с 38,5 - 39,5 градуса
свалям с нурофен сиропче, и пак вдига
Питам: ако сте давали от сминдух-а, доволни ли сте
И аз четох , че д-р Михайлов го препоръчва
Тук в нашите аптеки не мога да намеря, но поръчах
Затова търся информация за лечебните му свойства от по-опитни и ползвали го майки
Благодаря предварително
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#36 BLqH

BLqH

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 117 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 29 December 2008 - 06:44 AM

Блях, отговорете ми колко време се дава от отварата, докато се изпият тези 200 мл или докато детето вдига температура - се дава от сминдух-а
Малкият ми син 1г 3мес от петък е с 38,5 - 39,5 градуса
свалям с нурофен сиропче, и пак вдига
Питам: ако сте давали от сминдух-а, доволни ли сте
И аз четох , че д-р Михайлов го препоръчва
Тук в нашите аптеки не мога да намеря, но поръчах
Затова търся информация за лечебните му свойства от по-опитни и ползвали го майки
Благодаря предварително

Не съм лекар, но аз лично като майка бих го давала докато детето свали температурата.(през 15 мин х 1с.л.) Предполагам най-много 2-3 часа бих изчакала. Все пак ако това не помогне със сигурност няма да навреди на здравето на детето. До 2-3 часа ако няма резултат (траен) бих се обърнала веднага към истински специалист.

Иначе като цяло сминдуха се използва за различнии неща например: Стимулира обмяната на веществата, снижава нивото на кръвната захар. Подобрява апетита. Възстановява силите на организма;има противопърхотно действие и антихолестериново действие. Някои казват, че е мощно средство за увеличаване на кърмата (не съм го изпробвала в тази насока и не мога да го твърдя със сигурност).
Публикувано изображение
Не е важно дали хората хвърлят камъни по теб, важното е ти какво градиш с тях - стени или мостове.
Публикувано изображение

#37 *~{Kiddy}~*

*~{Kiddy}~*

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 632 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 31 December 2008 - 03:31 PM

Здравейте, моята дъщеря до преди два дена също беше с висока температура, която нищо не я сваляше. Редувахме през три часа панадол бебе и нурофен, давахме витамин це. Но два дена нямаше никакъв резултат подържаше си я между 38,4 и 38,8. Намокрих чорапките и й ги сложих мокрички направих и компресче на ръчичките, обаче след като и примерих температура след тази процедура тя беше 39,4. Два пъти я водехме на лекар /двама различни педиатри/ единият каза че е от зъбите понеже в момента се опитва да й пробие горния преден зъб и й е толкова подут венеца и кървясал че просто милата незнам как търпи тази болка. Другата педиатърка ни изписа антибиотик Азатрил, след като взе антибиотика получи разтройство, няма апетит и каквото хапне го повръща, получи обрив на гърба и гърдичките и е старшно крива, но вече няма температура. Според вас възможно ли толкова висока температура да е от зъб?

#38 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 31 December 2008 - 07:19 PM

Напълно възможно е да е от зъби, на нас сега ни пробиват вторите кътници и е ад. А и всъщност Т до 39 градуса не е толкова притеснителна. Над 39 трябва да се следи и сваля. Според мен първият лекар е бил прав, а изписаният от втория антибиотик е бил излишен, да не кажа вреден, щом се е и обринала от него. Аз бих прибягнала към антибиотици само и единствено след направени изследвания, които да показват ясно нуждата от такъв, защото антибиотиците лекуват бактериални инфекции, а вирусните не се влияят от тях, така че всичко е много строго индивидуално и изписването на такива силни лекарства без изследване си е стреляне на сляпо.

Ако искаш, пусни търсачката на форума и ще ти излезе доста писано по въпросите, които поставяш.

#39 *~{Kiddy}~*

*~{Kiddy}~*

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 632 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 31 December 2008 - 09:38 PM

da_ra благодаря за отговора! За жалост всичко това се случи точно през почивните дни и просто нямаше как да отреагирам тъй като всички почиваха, нашата педиатърка си беше пренасочила телефона да дава заето и заведохме малката в спешното и от там педиатърката ни каза че е зъб и само витамин це да даваме и нурофен и панадол да редуваме. Но след като вдигна Т до 39,4 в понеделник веднага тръгнахме към педиатърката и тя каза че червено гърло се лекува само с антибиотик, и че толкова висока температура не може да е от зъб, от зъб Т била до 38,2 някъде. Въпреки това ние не го купихме а изчакахме още 5-6часа но като видяхме че нищо не помага просто нямахме избор.

#40 tinkaa50

tinkaa50

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 225 Мнения:

Публикувано 04 January 2009 - 01:04 AM

Кидди, и ние бяхме с доста висока температура. Малкия ми син на 1г3мес, в продължение на три дни поддържаше 38,4 - 39,4 градуса. И ние улучихме почивките. Разбирам притеснението Ви.
Някой казват - от зъби, други - такава температура не може да е от зъби. Човек не знае на кого да вярва.
При нас просто на четвъртия ден детето вече нямаше температура. Аз давах нурофен сиропче - 5мл. през 8 часа. сваляше и пак вдигне. и така
Пращам ти този линк, за да прочетеш, ако още не си го видяла , какво препоръчва д-р Михайлов. Не ги пробвах аз тези неща, още повече , че тук , където живеем не можаха и да ни ги доставят в аптеките, та се наложи да поръчам на човек да ни ги донесе от друг град.
Но вече като ги получих, детето нямаше температура и не съм давала аз. Нямам опит.
И при нас педиатъра ни каза , че детето няма нищо, просто малко му било зачервено гърлото. Каза, ако вдига температура и не я сваля- антибиотик СЕС - това ни предписа. Не го взимах. Ех, как лесно се предписват тези антибиотици на децата , ей! Не съм го взимала, нали вече нямаше температура. А и бях доста скептична.
И аз мисля , че вашия антибиотик е бил излишен, да не кажа вреден като една майка , писала по-горе от мен.
Но, били сте много притеснени.
Е, малко се отплеснах. Пускам линка
http://mama.btv.bg/f... ... highlight=
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни