Към съдържанието

Снимка

Дете с умствено изоставане

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

#1 lora-r

lora-r

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Мястоroman

Публикувано 05 February 2008 - 10:15 PM

Д-р Михайлов,детето ми е с умствено изоставане и е на 9 години.Пиехме Ноотропил ,но от неговия прием полу4ихме главоболие и го спряхме.В момента не сме на никакви лекарства.Може ли хомеопати4ен продукт да помогне на детето ми?Синът ми неговори,трудно задържа внимание,ина4е в къщи е спокоен.Предстои ни записване в дневен ценър за деца с увреждания.препоръ4аите ми какво да давам за добра концентрация,и къде да намеря хомеопати4ни продукти?

#2 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 05 February 2008 - 10:30 PM

Д-р Михайлов,детето ми е с умствено изоставане и е на 9 години.Пиехме Ноотропил ,но от неговия прием полу4ихме главоболие и го спряхме.В момента не сме на никакви лекарства.Може ли хомеопати4ен продукт да помогне на детето ми?Синът ми неговори,трудно задържа внимание,ина4е в къщи е спокоен.Предстои ни записване в дневен ценър за деца с увреждания.препоръ4аите ми какво да давам за добра концентрация,и къде да намеря хомеопати4ни продукти?

Здравейте,
Да, Baryta carbonica 15 CH, 5 зрънца всеки ден;
Фитин- има в орехите и покълналите зърна;
Гинкго блоба опитахте ли?
Д- р Михайлов

#3 tedka*

tedka*

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 40 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 26 December 2008 - 07:52 PM

Baryta carbonica 15 CH помага за ли деца с епилепсия. Моята щерка е почти на 4г и е с роландова епилепсия. Забелязвам, че напоследък е доста разсеяна. Няма изоставяне, но се притеснявам лекарствата, които пие за епилепсията... (Кепра и Конвулекс) да не навредят на мозъчето й :roll: Мога ли да й давам от това лекарство и същата доза ли?
Благодаря :!:

#4 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 30 December 2008 - 10:29 AM

Baryta carbonica 15 CH помага за ли деца с епилепсия. Моята щерка е почти на 4г и е с роландова епилепсия. Забелязвам, че напоследък е доста разсеяна. Няма изоставяне, но се притеснявам лекарствата, които пие за епилепсията... (Кепра и Конвулекс) да не навредят на мозъчето й :roll: Мога ли да й давам от това лекарство и същата доза ли?
Благодаря :!:

Не е за това Baryta carbonica. Невролептиците потискат кората на главния мозък. От това е разсеяна!
Опиум 15 СН- по 5 зрънца дневно.
Чай от върбинка + мащерка да пие- по 1- 2 чаени лъж. в 300- 400 г вряла вода запаренни половин час. На 3- 4- 5 порции през деня.

#5 rosiiveto

rosiiveto

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 423 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 05 February 2009 - 06:41 AM

Здравейте дрМихайлов,
вчера ви писах но темата ми беше заключена и за това пиша тук макар,че не виждам връзката,но както и да е
Синът ми е на 2,5 г и казва няколко думи мама,тати,баба,деди,да не,ало ела
Много се притесних след вчерашния преглед на невроложката защото ми исписа ноотропил,като ми каза че е за подпомагане на говора,каза,че главата му била голяма :shock: ,което ме втрещи,защото при толкова лекари го водих,но никой до сега не е го споменавал
Много ви моля ако има заместител да ми го напишите
Детето разбира абсолютно всичко,играе си с другите деца,внимама на заниманията в градината ,но и аз не знам вече какво да правя :cry:
Благодаря ви предварително
Публикувано изображение

#6 rosiiveto

rosiiveto

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 423 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 08 February 2009 - 01:49 PM

МОлЯ ВИ Др МИХАЙлОВ ОТГОВОрЕТЕ мИ
Публикувано изображение

#7 rosiiveto

rosiiveto

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 423 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 11 February 2009 - 09:36 PM

:? :cry:
Публикувано изображение

#8 маца73

маца73

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 632 Мнения:
  • МястоБУРГАС

Публикувано 11 February 2009 - 11:54 PM

Здравейте! Имам племенник вече доста пораснал, но като беше малък до 3 години не каза нищо разбираемо. Плямпаше само бебешки небивалици от които абсолютно нищо не се разбираше. На 3 години изведнъш проговори толкова правилно и казваше всичко и не млъкваше, че го молехме да спре, ама не. Качваше се на един стол и в несвяст повтаряше всички научени стихчета. Незнам как ще коментира доктора ама си мисля, че ви е рано да се паникьосвате. Пък за този неотропил .............. Аз бих изчакала... Ама вие си знаете....

#9 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 12 February 2009 - 11:02 AM

Baryta carbonica 15 CH- по 5 зрънца всеки ден за начало.
Орехи, примерно 30 г дневно,
Покълнали зърна 50- 100 г дневно.
Може и друго да прибавя по- натам.

#10 rosiiveto

rosiiveto

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 423 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 13 February 2009 - 06:39 AM

Докторе,моля ви отговорете и на мен