Към съдържанието

Снимка

Запек при кърмени бебета

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

#1 Karina...

Karina...

Фея на цветята и росата

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3863 Мнения:

Публикувано 05 February 2008 - 01:42 PM

Мили мами.Моя приятелка има бебче на 2 месеца.Кърми го.Милото обаче е много запечено.по няколко дена не ака.Дава му овесена вода но никакъв резултат.Моля помогнете.

#2 dani popova

dani popova

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1776 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 05 February 2008 - 01:55 PM

Ние имахме същия проблем. Започна към 40-тия ден, помня, защото беше след погачата. Първоначално педиатърката ми каза, че единя вариант е да не й достига кърма, но аз бях сигурна, че се наяжда добре, защото си спеше непробудно по 2-3 часа. Тогава ме посъветва да й сложа термометър в дупето, намазан с олио, но пак нямаше ефект. Затова ми предписа Дуфалак - 5мл. сутрин в продължение на няколко дни. Аз й дадох само веднъж и имаше страхотен ефект.
След известно време пак се запичаше и пак й давах по 1 доза. От самосебе си премина към 3-4 месец напълно. Като се започнат и плодовите сокчета - гаранция ще се оправи.
Но аз препоръчвам Дуфалак, вместо да се мъчи детенцето! :)
Публикувано изображение

#3 silmar

silmar

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 111 Мнения:
  • МястоВИДИН

Публикувано 05 February 2008 - 01:58 PM

url=http://lines.akusherstvo.ru/]Публикувано изображение[/url]
Аз също кърмех малкото ни мишле. Имах същия проблем - детето беше много често със запек. Питах и исках съвети от кого ли не (от педиатъра до продавачката в бебешкия магазин). Помогна ни Дуфалак. Давах го само когато се наложи. Проблемът ни изчезна когато започнах да давам плодови пюрета.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 kiki2kiki

kiki2kiki

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 66 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 05 February 2008 - 02:21 PM

За запек при малки бебета, педито ни посъветва да си вземем Лактулоза - сироп. Много ни помагаше а и безвреден за бебетата.
Публикувано изображение

#5 Ана2

Ана2

Консултант по кърмене

• Консултанти по кърмене
  • PipPipPipPip
  • 2759 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 05 February 2008 - 02:46 PM

Запекът при кърмени бебета се случва често, особено в моменти на усилен растеж, защото организмът обработва цялата кърма. Не се притеснявайте за това толкова. Моля Ви, не давайте овесена вода - тя съдържа глутен. Не пробвайте толкова често и с термометър - така червата стават още по-лениви. Аз съм от дългокърмещите майки и моят опит показва, че най-добре действа масаж на коремчето - цяла длан се завърта по посока на часовниковата стрелка. Ако не - може Дуфалак, но в краен случай. Не си правете експерименти с детето, моля Ви!
Публикувано изображение
Румен се роди на 7.11.2006
http://bg-mamma.com/ticker/69166

#6 Ягодка

Ягодка

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 104 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 05 February 2008 - 02:55 PM

Напълно съм съгласна с Ана2!Овесените ядки съдържат глутен, а той е препоръчително да се въведе след 6 месец.А това с термортъра е вид клизма.Майката може да наблегне на разхлабващите храни-тиква, тиквички, овесени ядки, мюсли, сини сливи, круши...

#7 roxi_slavi

roxi_slavi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 423 Мнения:
  • МястоРоман

Публикувано 05 February 2008 - 03:00 PM

Дуфалак.Много помага.Ние бяхме в същото положение,даже имахме и газове.Веднага след като и дадох 1чаена лъж. се изака.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#8 Pola

Pola

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 570 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 05 February 2008 - 05:20 PM

Първо, какви са изпражненията на бебето?Ако са меки, кашави и не са твърди, сухи или на топчета за никакъв запек не може да става дума, съотвено няма нужда от клизми, термометри, сапунчета, мушката, овесени води или медикаменти.При кърмените бебета интервалът на изхождане варира в големи граници и това се смята за нормално.Ще ти цитирам част от "Книга за кърменето", която засяга точно изхождането на кърменото дете.Авторката на книгата е консултант по кърмене към Ла Лече Лига(организация за взаимопомощ).
"Някои деца пълнят пелените на всяко хранене и дори между храненията, други оползотворяват майчиното мляко така добре, че се изхождат веднъж на няколко дни.При кърменото бебе всичко е възможно"
Ако толкова много се безпокои, майката може да пробва да хапва храни с разхлабващо действие.По такъв, естествен начин може да въздейства върху честотата на изхожданията на бебето.Може да прави и масажи на коремчето, както беше предложено, и да прави гимнастика на бебечо, като свива крачетата му към гърдичките и ги отпуска.Но всичко това за нейно успокоение, че върши нещо.Принципно може и без тези неща.Ако става дума за действителен запек(твърди изпражнения), тогава е добре да се посъветва с лекар.
Батко Ото е на 9г.
Публикувано изображение
Публикувано изображениеСапфир в кърменето

#9 gia_fire

gia_fire

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 05 February 2008 - 05:27 PM

Първо, какви са изпражненията на бебето?Ако са меки, кашави и не са твърди, сухи или на топчета за никакъв запек не може да става дума, съотвено няма нужда от клизми, термометри, сапунчета, мушката, овесени води или медикаменти.При кърмените бебета интервалът на изхождане варира в големи граници и това се смята за нормално.

:idea: :idea: :idea:

Подкрепям с 2 ръце! Ако все пак се притеснявате - Дуфалак дава отличен резултат.
Публикувано изображение

#10 zuzum

zuzum

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 130 Мнения:
  • МястоSOFIA

Публикувано 05 February 2008 - 05:53 PM

Присъединявам се към всичко казано до сега. Няма място за притеснение. Всичко се оправя след време.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни