Към съдържанието

Снимка

Ходи на пръсти

• Влезте в профила си за да пишете
17 отговора на тази тема

#1 muzolina

muzolina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 133 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 28 June 2009 - 09:15 PM

Синът ми ходи на пръсти,по-точно тича(незнам как да го накарам да ходи спокойно,проходи на 1г. и 2м.-оттогава все тича).Тичането съчетано с ходенето на пръсти е причина за чести падания и то все по лице,вече започнах да се притеснявам доколко това е нормално и дали е период,който ще отмине.
Ако има мами,чийто деца са ходили или ходят така( с подобен проблем) нека споделят!
detstvo.ru/schitalka/]Публикувано изображениеПубликувано изображение[/url]

#2 еli_to_80

еli_to_80

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1098 Мнения:
  • Мястогр.Пловдив

Публикувано 28 June 2009 - 09:38 PM

Доста деца ходят на пръсти в началото и след време си ходят нормално

#3 janica

janica

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2891 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 28 June 2009 - 10:27 PM

По -вечето ходят на пръсти и ако това не се коригира до 2години -2,6м се прави консулт с детски ортопед и евентуално се изписват ортопедични обувчици .
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 galina75

galina75

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 53 Мнения:
  • Мястогорна оряховица

Публикувано 29 June 2009 - 07:52 AM

Здравейте и от мен,моят син е на година и седем месеца и също като твоят бяга и ходи на пръсти но това мен не ме притеснява защото повечето деца са така майка каза че и аз като съм била колкото него така съм ходела но ако теб това те притеснява направи консултация с ортопед така ще си по-спокойна :babydust3

#5 nelsi

nelsi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 905 Мнения:
  • МястоГаброво

Публикувано 30 June 2009 - 10:49 AM

Да аз много пъти съм обръщала внимание,че детето ми ходи на пръсти и така му е удобно.Но като се загледам и в другите деца и те така си ходят.И после като попораснат си се оправят.Значи тава не е нещо което е ненормално и трябва да ни притеснява.Комай всички дечица в началото така ходят.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#6 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 30 June 2009 - 02:36 PM

Дъщеря ми е на 3 години и още се повдига на пръсти мен това не ме притуснява аз самата ми е по удобно на високи обувки и танцувам само напръсти например, даже хоро така играя, това е навик ще се отучи, поне ще си спокойна че детето няма да има дюстабан :D

#7 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 02 July 2009 - 01:39 AM

Нормално е някои деца да ходят на пръсти известно време след прохождането, особено ако са слагани в проходилка. По принцип се коригира от самосебе си, но все пак може да се направи една консултация с ортопед след втората годинка. Понеже една такава ситуция си е доста опасна поради честите падания, аз бих препоръчала да си създадете една игра с детето като леко го подхвърляте да пада по корем на спалнята и така да си изгради добри рефлекси за падане на ръце, за да предпазва главичката от удари. Никакво придържане, докато ходи и изпозлване на помощи средства като каишки и прочие, защото това само ще попречи на детето да си намери центъра на тежестта и да пази равновесие достатъчно добре. Късмет и всичко добро.

#8 nikola2401

nikola2401

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4374 Мнения:

Публикувано 02 July 2009 - 07:07 AM

Нормално е някои деца да ходят на пръсти известно време след прохождането, особено ако са слагани в проходилка. По принцип се коригира от самосебе си, но все пак може да се направи една консултация с ортопед след втората годинка. Понеже една такава ситуция си е доста опасна поради честите падания, аз бих препоръчала да си създадете една игра с детето като леко го подхвърляте да пада по корем на спалнята и така да си изгради добри рефлекси за падане на ръце, за да предпазва главичката от удари. Никакво придържане, докато ходи и изпозлване на помощи средства като каишки и прочие, защото това само ще попречи на детето да си намери центъра на тежестта и да пази равновесие достатъчно добре. Късмет и всичко добро.

Съгласна съм с Дара скоро имаше мамче което беше писало във януарската тема 2008 която се беше консултирала с ортопед и той беше казал че помощните средства за прохождане на децата не спомагат за развитието на сухужилие на глезените не помня как точно се казваше :oops: и затова много от тези деца ходят на пръсти
Публикувано изображение

#9 Maggie

Maggie

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1929 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 04 July 2009 - 12:57 PM

Подкрепям Дара. Деца прохождали с проходилка дълго време след това ходят на пръсти - до към 2 години. Това са моите наблюрения, защото масово дечицата в България проходжат с помощта на проходилките. Моето пищеше от проходилка, водех го за ръка и не е ходил никога на пръсти.

#10 ALI

ALI

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1104 Мнения:

Публикувано 13 July 2009 - 09:46 PM

И аз мисля че до втората година не бива да се притесняваш, с моята дъщеря съм ползвала проходилка и тя ходи на пръсти в момента, но тя не ходи, а тича :lol: и все се чудих защо, а отговора е един: Просто проходи късно, също на 1г.и 2мес. и сега иска да си навакса. Няма да забравя когато направи първите си крачки сама колко се радваше и пляскаше с ръце. Иначе и ние имахме проблем с падането, тя падаше назад на главата си, но след около 3 седмици след прохождането беше по стабилна и сама се научи да сяда по дупе.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни