Към съдържанието

Снимка

Антистрептолизинов титър 1633 ?

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

#1 Helen-mama

Helen-mama

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Мястогр.Раковски

Публикувано 18 June 2009 - 09:45 PM

Дъщеря ми изкара три скарлатини за една година,като последната беше преди месец.Сега е добре, гърления секрет е отрицателен, с-реактивен протеин е 1 при норма до 6,но АСТ е 1633 при норма до 200.Направихме консултация с УНГ и тя предложи махане на сливиците в най-кратки срокове.Изпрати ни и на детски кардиолог и там откриха лек пролапс на митералната клапа, който не изисква според думите на лекаря лечение.Не можах да разбера този пролапс от стрептококите ли е предизвикан или си е по рождение, как мислите?
Толкова се бях ошашкала, че не разбрах, пък и не попитах нищо.
Притеснява ме тази стойност на АСТ, която вчера беше 1700, а днес в същата лаболатория отчете 1633.Фактът, че спада и всички други изследвания са в норма означава ли , че това завишаване е следствие само на антителата, а не се развива болестен процес в организма, като ревматизъм например?Макар , че я изследвах и за ревматизъм-ревматоидния фактор е 0.42 при норма до 30.
Налага ли се да я лекувам с Оспен както ни препоръча кардиолога при положение, че няма находка в гърления секрет, няма температура и никакви други оплаквания освен това АСТ?
Какво да правя? Незнам? Не искам да махам сливиците, но ме е страх да не стане нещо по-лошо.
Посъветвайте ме моля ВИ, какво да предприема.
С хомеопатия сваля ли се АСТ ?
Имам си една красива принцеса на име Теодора.

#2 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 19 June 2009 - 08:49 AM

Здравей, Хелън - и моят син е от скарлатинчетата. Вече 4 пъти я кара. И за разлика от дъщеря ти АСТ-то му е отрицателно - 2 проби в рамките на месец и половина. Ти колко време след изкараната скарлатина го прави това АСТ? Чудя се как да ти отговоря - това, което знам за АСТ-то е, че то отчита единствено наличието на антитела срещу стрептокока в тялото, а не дали има болестотворен процес. Това дали има някаква инфекция може да се разбере по стойностите на показатели като бр. левкоцити, С-реактивен протеин, гърлен секрет, наличие на белтък и седимент в урината, както и този ревматоиден фактор, за който аз не бях чувала досега, но явно е показател, свързан с ревматоизъм.

Искам да ти кажа, че понякога стават и лабораторни грешки, защото моят син 10 дена след края на приема на АБ заради тазгодишната му скарлатина, направи изследвания и на фона всички показатели като левкоцити, белътък, гърлен и АСТ, които бяха отрицателни, С-реактивния му беше 15.2, т.е. 3 пъти по-висок от нормата (в нашата лаборатория горната граница за С-реактивния е 5). Което си беше несъвместима картина и личната, както и инфекционистката казаха, че или се дължи на отшумяващия инфекциозен процес или по-вероятно е лабораторна грешка. Повторихе го след месец и вече беше 2.5.

Аз си мисля, че ако гърленият на дъщеря ти е отрицателен, то тогава няма смисъл да се махат сливиците, но пък не съм и лекар. Междудругото аз нямам сливици не ми е било проблем това. Ако лекар ме посъветва да махна сливиците на сина ми, сигурно ще го направя само и само да не прави скарлатини повече. Според мен е добре да идите на детски ревматолог с всичките изследвания. Стискам палци да ти се разсеят всички съмнения и моля да постнеш инфо какво е станало - ще е от полза както на мен, така и на всички други, които са се видял в чудо с тая инфекция.

#3 Helen-mama

Helen-mama

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Мястогр.Раковски

Публикувано 24 June 2009 - 10:12 PM

Взехме решение -ще вадим сливиците.Дано не сгрешим, но с 7 лекари сме се консултирали и всички са единодушно за операция.

#4 Helen-mama

Helen-mama

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Мястогр.Раковски

Публикувано 01 July 2009 - 06:46 PM

Отказохме се от операцията на трите сливици.Ден преди насрочената дата повторихме АСТ и беше 400.От 1600 за една седмица е паднал на 400, което ми даде кураж, че ще се оправим и без тонзилектомия.Дано не съм сбъркала, но мисля да изчакам.В момента пие Оспен за 12 дни и се надявам, че ще преодолеем инфекцията,после мисля да продължа с хомеопатия.

#5 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 02 July 2009 - 08:44 AM

Отказохме се от операцията на трите сливици.Ден преди насрочената дата повторихме АСТ и беше 400.От 1600 за една седмица е паднал на 400, което ми даде кураж, че ще се оправим и без тонзилектомия.Дано не съм сбъркала, но мисля да изчакам.В момента пие Оспен за 12 дни и се надявам, че ще преодолеем инфекцията,после мисля да продължа с хомеопатия.

Много се радвам, че изследванията ви вече са толкова близо до хубавите. Непременно продължи с хомеопатия борбата със стрептите.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни