Към съдържанието

Снимка

С какво трябва да се храни кърмачката?

• Влезте в профила си за да пишете
44 отговора на тази тема

#1 dineli

dineli

Мама на художник

• Потребител
  • PipPip
  • 863 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 03 February 2008 - 11:25 PM

Здравейте,моят въпрос е към майките които са кърмили и бебчетата не са имали колики.Каква храна трябва да се яде и каква не ,за да не получава колики новороденото!?Ако има майки с опит нека споделят :smilie=kiss of love.gif
Публикувано изображение

#2 radostka

radostka

Студентче с авторитетче

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7381 Мнения:
  • МястоВАРНА

Публикувано 03 February 2008 - 11:30 PM

На мен ми казаха да ям супа, за да имам кърма.
Публикувано изображение

#3 dari7507

dari7507

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 201 Мнения:
  • МястоBURGAS

Публикувано 04 February 2008 - 12:04 AM

много хубава тема.моето педи(педиатърката) ми даде съвет за някои храни които е желателно да се избягват:боб;грах;прясно зеле;чесън;люта храна;пикантна храна;боза;шоколад;кафе;пастет;солени храни;кисели храни;ягоди;алкохол и цигари;круши;грозде;.може да се увеличи консумацията на млечните храни заради калция.повече плодове и зеленчуци да се хапват.мсичко което яде и пие мама отива при бебо.така че ти сама ще решиш кое ...да и кое не.... :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: и още http://www.biberonbg...rmene_index.htm :idea:
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 gabigabi 3399

gabigabi 3399

Мама на художник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1177 Мнения:
  • Мястов света на една приказка

Публикувано 04 February 2008 - 08:20 AM

:roll: Наблягайте на млечните продукти,натуралните сокове ,шареното месо,пшеничните храни и все пак помислете и за себе си :lol:

#5 mitrusa

mitrusa

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1350 Мнения:
  • МястоСОФИЯ запад

Публикувано 04 February 2008 - 11:27 AM

Не трябва да ядеш цитросови плодове банани пържено люто бобови зеле кисело шоколад боза.Можеш да си хапваш повече супички месо каптофи ориз задължително пр. и кис. мляко сирене кашкавал.Пии чай от шипки има мн.вит.С и отива директно при бебо.

#6 Ана2

Ана2

Консултант по кърмене

• Консултанти по кърмене
  • PipPipPipPip
  • 2759 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 04 February 2008 - 11:33 AM

Избягвай това, което пречи на собствения ти стомах - люто, пържено, бобови. Макар че аз ядях всичко, а нямахме почти никакви колики...И пий течности.
Публикувано изображение
Румен се роди на 7.11.2006
http://bg-mamma.com/ticker/69166

#7 Виделина

Виделина

Модератор

• Модератор
  • 9079 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 04 February 2008 - 11:41 AM

Аз също бях много затруднена в началото, докато си направя режима. Сложното беше, че навсякъде четях какво НЕ трябва да ям. Оказа се, че ям повече ориз, супи най различни-пилешка, топчета, доматена, ябълки, моркови, варени картофи, айрян /с малко сол/, бадеми, чат пат биричка пийвам, мюсли, корнфлейкс, кисело мляко, прясно мляко...обичам много сладкото, но сега спрях всякакъв шоколад и си правя мляко с ориз, грис, крем карамел, макарони на фурна....
Публикувано изображение

#8 incendio

incendio

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 05 February 2008 - 01:35 AM

много хубава тема.моето педи(педиатърката) ми даде съвет за някои храни които е желателно да се избягват:боб;грах;прясно зеле;чесън;люта храна;пикантна храна;боза;шоколад;кафе;пастет;солени храни;кисели храни;ягоди;алкохол и цигари;круши;грозде;.може да се увеличи консумацията на млечните храни заради калция.повече плодове и зеленчуци да се хапват.мсичко което яде и пие мама отива при бебо.така че ти сама ще решиш кое ...да и кое не.... :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: и още http://www.biberonbg...rmene_index.htm :idea:

съгласна съм... към списъка на нежелателните добавям всичко консервирано (мет. консерва, буркан, сокове в кутия), портокали и мандарини...

това да избягваш, не означава да гладуваш или изобщо да не ядеш - яж, но в много умерени количества...

а за повече кърма - една биричка на вечеря прави чудеса :wink:

#9 cveti555

cveti555

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 237 Мнения:
  • МястоVarna

Публикувано 05 February 2008 - 09:15 AM

Скьпа яж вси4ко но не прекаляваи с коли4ествата! В слу4ая коли4еството не озна4ава ка4ество. Важни са разнообразието и баланса. Успех. Забравих да спомена и голяяяяяямо спокоиствие.
Публикувано изображение

#10 dineli

dineli

Мама на художник

• Потребител
  • PipPip
  • 863 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 05 February 2008 - 04:47 PM

Много ви благодаря!Аз да си призная чесно първото си дете го кърмих до 1г.и5мес.,но в началото първите 3 месеца имаше колики,после отминаха и сега (след 5 години)съм забравила какво съм яла,май не се ограничавах много -освен шоколад,кафе,алкохол ,боб !А във форума има майчета,които сега кърмят или са кърмили скоро и са по-запознати какво трябва да се яде!Така че много ви благодаря,дано избегнем досадните колики! :smilie=heart fill with love.gif
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни