Към съдържанието

Снимка

Висока температура

• Влезте в профила си за да пишете
171 отговора на тази тема

#1 mama_

mama_

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 03 February 2008 - 02:44 PM

Как можем да свалим високата температура, когато дори и сиропите не помагат. На 5 месеца сме и изведнъж вдигна много висока температура, без никакви симптоми преди това. Сега сме на антибиотик, но още с много висока температура. Не са ни назначили никакви изследвания, трябва ли ние да поискаме да ни ги напряват?

#2 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 03 February 2008 - 02:49 PM

Колко е висока?

#3 mama_

mama_

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 03 February 2008 - 06:12 PM

39

#4 mama_

mama_

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 03 February 2008 - 06:17 PM

от срешното ни изписаха Цефзил

#5 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 06 February 2008 - 07:19 AM

Как можем да свалим високата температура, когато дори и сиропите не помагат. На 5 месеца сме и изведнъж вдигна много висока температура, без никакви симптоми преди това. Сега сме на антибиотик, но още с много висока температура. Не са ни назначили никакви изследвания, трябва ли ние да поискаме да ни ги напряват?

Здравейте,
ТЕМПЕРАТУРА
Стандарти- при деца реактивността е по- изразена и границата от която може да се започне със свалянето на температура е 40°, при възрастни- 39,5° (американски стандарт. За Европа 0.5°С надолу)
При повишена температура най - добре е да не се понижава, защото това активира фагоцитозата. При 38,5 градуса по С тялото образува 20 Х повече фагоцити, които са по- пъргави и агресивни. Високата температура директно убива патогенните бактерии и вируси или потиска развитието им. Освен това е една отлична противотуморна профилактика. Обратно- антипиретиците и антибиотиците на фона на вирусно заболяване носят риск от отключване на различни автоимунни процеси и дори може да предизвикат туморен растеж.
При риск от гърч (деца до 2 год.), при възрастни пациенти, изтощени болни и пр., по- добре е преди да се използват синтетични средства да се използват билки.
!!!СМИНДУХ (в къщи трябва да има под ръка винаги 1 опаковка сминдух)- 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.
ТРИЦВЕТНА ТЕМЕНУГА или ЧЕРВЕНА ДЕТЕЛИНА или МАЛИНОВИ ЛИСТА и всичко от малини. сироп, сладко и пр.: -2 суп. лъжици от избраната билка се запарват 10 мин. в 1/2 л вода, добре е чаят да се пие топъл.
УВИВАНИЯ- Да се натопи чаршаф в студена вода и се изцеди леко. Тялото се увива бързо. Процедурата се повтаря 3- 4 пъти. Облича се пижама и се ляга в леглото.При повишена температура най добре е да не се понижава, защото това активира фагоцитозата.
Aconitum 9 СН- бледа, суха кожа, децата се будят уплашени често към полунощ; бурна симптоматика и бързо изчерпващ се ефект. В началото на простудно заболяване. по 3 зрънца през 15 минути 3- 4 приема.
Belladonna 9 СН- червена, влажна кожа, излъчва топлина като радиатор, сърцебиене, страхове, световъртежи. По същия начин през 15 минути по 3 зрънца. И още една схема. 10 зрънца да се разтворят в 100 мл приблизително минерална или преварена вода. 3 минути интензивно разбиване с лъжичка. През 15 минути по 1 чаена лъж. 3- 4 приема, после през 30 минути 3- 4 приема и разреждане на приемите през 1- 2 часа според хода на температурата.
Или комбинираните препарати
Gripp HEEL
Paragrippe
По 1 таблетка през час.
Но е възможно да е реакция във връзка с прорязване на зъби. Прочетете указания на съответното място.

Д- р Михайлов

#6 Radostina

Radostina

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2239 Мнения:
  • МястоШумен

Публикувано 02 June 2008 - 02:27 PM

при нас се стига и до гърч . изписаха ни хексалгин - по 10 капки при положение че не смъкне от нурофена .
Публикувано изображение

#7 nadenceto

nadenceto

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 201 Мнения:
  • МястоPaphos, Cyprus

Публикувано 12 June 2008 - 09:00 AM

!!!СМИНДУХ (в къщи трябва да има под ръка винаги 1 опаковка сминдух)- 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.

Много съм ви благодарна за хубавите рецепти които давате д-р Михайлов, но преди 2 дни детето ми имаше температура и исках да му дам сминдух, има го под различни форми- семена, смлян и т.н., какъв трябва да взема? За съжаление ползвахме само Nurofen и клеева тинктура. Но засега е добре искам да съм подготвена за други такива случаи. Благодаря ви предварително!
Публикувано изображение Публикувано изображение

#8 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 14 June 2008 - 10:50 PM

Много съм ви благодарна за хубавите рецепти които давате д-р Михайлов, но преди 2 дни детето ми имаше температура и исках да му дам сминдух, има го под различни форми- семена, смлян и т.н., какъв трябва да взема? За съжаление ползвахме само Nurofen и клеева тинктура. Но засега е добре искам да съм подготвена за други такива случаи. Благодаря ви предварително!

Или смлян или несмлян. Щом се вари 5 мин. няма особено значение.
Допълнителна полза- противовъзпалително действие.Важно например при болки в гърлото.

#9 nadenceto

nadenceto

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 201 Мнения:
  • МястоPaphos, Cyprus

Публикувано 16 June 2008 - 11:08 AM

Искрено Ви благодаря д-р Михайлов за отговора :bfly:
Публикувано изображение Публикувано изображение

#10 Mimito 1978

Mimito 1978

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 60 Мнения:
  • МястоKyprus/Limassol

Публикувано 09 July 2008 - 06:04 PM

Здравейте Д-р Михайлов изчетох всичко по темата имам близнаци на 9 месеца преди три седмици излязохме от болница бяхме с диагноза брохеолит лекуваха ги с антибиотик и сега им провеждам възтановителната терапия(THUYA 15CH.MONILIA ALBICANS и Лактофлор него го давам 2*1 понеже прочетох че не става за деца под 3 год и не посмях).Преди няколко дена сина ми вдигна температура и така я вдига и смъква три дни подред давах Нурофен и свещички Вибрукол като в същото време още като излязохме от болница започнах да им давам Calcarea phosphoica 9ch и до сега не съм го спирала.От два дена дъщеря ми е с температура 39,3 кото я вдига много рязко буквално за минути от Виброкола не спада само от свещички Нурофен но сега от тези свещички получи леко разтройство 4-5 изхождания почти воднисти,водих я на лекар няма червено гърло нито някакви други оплаквания,казаха,че е от зъби но много ме притеснява тово,че щом мине действието на лекарството веднага пак се покачва.Забравих да Ви кажа,че им давам клеева тинктура 1*3капки.Моля за помощ утре пак ще я водим на лекар мисля да поискам да ни пуснат изследвания кръв и урина.Лактофлора колко време да го давам и да увелича ли на 3*1 или и така ще свърши работа,сега ще и сваря сминдух и започвам да и давам дано помогне.
Благодаря,извинявам се че се получи толкова дълго,надявам се на бърз отговор.
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни