Към съдържанието

Снимка

kак и от кога започва приучаването на детето към гърнето

• Влезте в профила си за да пишете
52 отговора на тази тема

#1 mama_gabi

mama_gabi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 55 Мнения:
  • Мястогр.Козлодуй

Публикувано 02 February 2008 - 03:02 AM

:( на 07.02.2008г. ставаме на 1-година ревем и пищим от гърнето ,Вече смених няколко модела но ефекта е същия ..моля за ваши идей и да споделите опит !
Благодаря предварително! :wink:
Публикувано изображение Публикувано изображение

#2 pink

pink

Модератор

• Модератор
  • 3633 Мнения:

Публикувано 02 February 2008 - 03:38 AM

туктук[/url] има интересни идеи
:babydust7
Публикувано изображение

Същестувам само за тези ,за които съществувам!

#3 ivcho

ivcho

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 137 Мнения:
  • Мястософия

Публикувано 02 February 2008 - 07:52 AM

и ние на 6м я сложихме на гърне. разказвахме си приказки играехме си... не се е задържала много време,защото я слагах предимно преди и след сън. по едно и също време акаше(приблизително) и тогава пак на гърне. сега е на година и половина и памперса е само през нощта. за следобедния съм съм го махнала. просто ти трябва много нерви и постоянство. зимата е по-трудничко, но с такт(към детето) и упоритост всичко се постига!
успех :bighug:

#4 mamamari

mamamari

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 61 Мнения:
  • Мястоhttp://gorata.net/f.php?f=acmari

Публикувано 02 February 2008 - 08:46 AM

Започнах да е слагам като много малка (10 месеца) ,но само зада свикне с него. Никога не съм е насилвала. Дойде момент в който тя сама изяви желание да го ползва ( 1година и 5 , 6 месеца )
Публикувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

#5 stia21

stia21

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 727 Мнения:
  • МястоВ една траги-комедия...

Публикувано 02 February 2008 - 08:57 AM

Не съм го слагала още,но съм купила вече гърнето и смятам да опитам.На моята приятелка детето неискаше,но в яслите се научи за 2 дни,като гледало от другите деца и сядало с тях.Не смятам да мъча и Любчо,ако не иска още....всичко с времето си.
Публикувано изображение

#6 Denik

Denik

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 306 Мнения:

Публикувано 02 February 2008 - 09:04 AM

И аз го сложих баткото на 6м.като почна да сяда.Колкото по-рано го научите толкова по-лесно ще ви е за напред.

#7 Ана2

Ана2

Консултант по кърмене

• Консултанти по кърмене
  • PipPipPipPip
  • 2759 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 02 February 2008 - 09:19 AM

И аз нямам кой знае какъв успех. Започнах да го слагам сутрин и след обедния сън на около 9 месеца, когато седеше вече стабилно. Понякога му харесва, понякога не ще и да чуе...Изчишкваме се там от време на време, но ака само в пампата. Знам от детски уролог, че не е добре след година - година и нещо все още да се ползва еднократна пелена. Но аз не мога и да си помисля да я махна в момента, а и е доста студено, за да го оставя по гащички...От друга страна на Запад ги махат понякога и на 5 години - чакат децата сами да поискат да са без пелена - макар че тази вероятност не ме очарова:(
Публикувано изображение
Румен се роди на 7.11.2006
http://bg-mamma.com/ticker/69166

#8 rockmama

rockmama

Админ...And Justice For All

• Администратор
  • 17451 Мнения:

Публикувано 02 February 2008 - 11:45 AM

И аз го сложих баткото на 6м.като почна да сяда.Колкото по-рано го научите толкова по-лесно ще ви е за напред.

На същото мнение съм.Даже им е интересно в началото,защото го приемат като игра.Голям кеф беше при нас .Но виждам ,че сте по-големи,затова бих препоръчала да не ги сменяш ,а да оставиш детенцето само да си играе с гърнето и постепенно ще му обясниш за какво се ползва. :wink:
Лурдес

#9 ssnejeto

ssnejeto

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 47 Мнения:
  • МястоVraca

Публикувано 06 February 2008 - 10:30 AM

Аз започнах много рано .Мила беше на 4-5м когато я издържах веднъж,двапъти след хранене в продължение на близо месец и вмомента в който проседя я сложих на гарне тип мотор с високо гръбче и дръжки на който има топка дранкалка .От началото и беше интересно ,странно ,забавно и до ден днешен си ходи в гарнето .Мисля че по рано е по добре, но и сега ще свикне.

#10 vanq188

vanq188

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • МястоГрад Бургас

Публикувано 06 February 2008 - 01:35 PM

моето бебче е на 1 и 1 месец и като я сложа на гарнето пишти не иска и да чуе за него и незнам как да подходя.Като я сложа на гарнето да пишка стои с часове но не пишка,но след като и сложа памперса си сваршва работата :)
Обичаи те децата си,те са наи долемият дар на тази земя

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни