Към съдържанието

Снимка

при запек - лекарства ли използвате или разхлабващи храни

• Влезте в профила си за да пишете
27 отговора на тази тема

#11 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 19 March 2009 - 11:13 AM

Досега слава богу съм успявала да се справя само с храни

#12 blueflower

blueflower

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 495 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 19 March 2009 - 11:34 AM

Опитай да му изцеждаш сок от круша и ябълка - аз готови не съм давала до сега. Освен това и давам чайчето на Блевит против запек, вместо вода и Аптамил комфорт1, защото сме на 4 месеца. За вас май ще е Аптамил комфорт2.
На нея това и подейства много добре. Никога не съм опитвала с термометър и тем подобни неща, защото знам, че са вредни. В момента даже сме на обикновения Аптамил, защото си ака нормално.

#13 veri14

veri14

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 19 March 2009 - 11:57 AM

Здравейте мамчета.Аз също имам голям проблем с акането с моята бебека.Вече се чудя какво да правя.Педиатъра ни изписа хапчета Мезимфорте.По 1/3 да давам.Чудя се дали да ги давам.Някой дали ги е ползвал.А също разбрах за чай на Блевит за разхлабване.Ако някой го е ползвал нека да сподели какво мисли.Аз се замислям да го купя и да опитам и с него.Че вече сигурно повече от месец сме запечени,а да не казвам колко клизми сме направили с термометъра.Знам, че не е хубаво ама какво да направя като не иска сама да се изходи.Да спомена че сме на АМ Милумил.Уж казват, че се понасяло по добре и не запичало така.Надявам се някой да ми отговори на въпросите.Благодарвя бредварително. :cry:

#14 blueflower

blueflower

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 495 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 19 March 2009 - 12:10 PM

Както съм написала в по-горния си пост със сока от круша и ябълка / прясно изцедени /, с чая за разхлабване на Блевит и с Аптамил комфорт за около две седмици започна да ака нормално по два пъти на ден. В момента продължавам с чая и сока и сме на обикновения Аптамил. Не знам от кое от трите неща има ефект, но определено вече няма проблем с изакването.

#15 denitsa81

denitsa81

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • МястоСливен

Публикувано 19 March 2009 - 05:48 PM

Здравейте.Моето момиченце също имаше проблем с изхождането.Не съм ползвала никакви лекарствени средства.Давала съм и медена вода( преварена вода+мед,в по наситен разтвор),прясно изцеден сок от круши или пюре,сок или пюре от сини сливи. :)

#16 patladjanka

patladjanka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 19 March 2009 - 05:54 PM

Ще пробвам този чай пък да видим.Дано да подейства.Не ми се иска да давам лекарства ама като няма как?И тоя пуст термометър?Ще правя млякото с този чай,ще стискам ябълки и круши.Вече честно ви казвам,че съм се побъркала с тоя запек.Чудя се дали грешката е в мене или просто е до дете.А да не кажа ,че като дам месно пюре и от Дуфалака не ака. :(

#17 patladjanka

patladjanka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 19 March 2009 - 05:59 PM

Забравих да ви питам-вашите деца пиеха ли мн. вода,защото и от там може да идва проблема.Мойто не иска нито сок,нито вода-нищо.Отказва да да пие от шише,иска от лъжица.А как да давам сок с лъжица?Кошмар ми е направо.

#18 NBVV

NBVV

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 123 Мнения:
  • МястоЯмбол

Публикувано 19 March 2009 - 08:49 PM

Зравейте, майчета!
Както виждате от линийката моята щерка е доста голяма в сравнение с вашите бебоци.
Когато беше така мъничка - на около 3-4 месеца е имала само веднъж проблем с акането и аз й дадох 4-5 лъжици от вода, в която бях сварила тиква. Такова одрискване последва, че......
Изчетох всичко написано в тази тема и не открих за тиквата нищо, та реших да ви споделя.
Искам само да вметна подробности за храненето й тогава - първият месец беше на кърма и изкуствено мляко - Фризолак. Вторият месец беше същото, само че изкуственото мляко само го приготвяхме и го хвърляхме и на консултацията в началото на третия месец, Ния беше смъкнала няколкостотин грама. Тъй като много не им вярвам на изкуствените млека, реших след кърмене да й давам квасено кисело мляко. Така добре се справяше детето с него, че...
Дано да съм ви от полза
Публикувано изображение

#19 kanceska

kanceska

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 858 Мнения:
  • МястоЗАСЕГА ТУК!!!

Публикувано 19 March 2009 - 10:57 PM

В краен случай използвам Дуфалак.Не може да се привикне към него

и аз ама не в краен случай а веднага , и се оправя също така - веднага!
ТИ СИ МОЙТА ПЪРВА НАГРАДА , ТИ СИ МИ ГОЛЯМАТА РАДОСТ , ДИШАМ И ЖИВЕЯ ЗА ТЕБЕ НАЙ - ПРЕКРАСНОТО СИ ТИ!

#20 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 20 March 2009 - 02:07 AM

Към разхлабващи лекарства много лесно се привиква! :!:
Аз като краен вариант бих предложила само БиоГайа. Това са капки против колики по принцип, но в основата им са полезните бактерии, които имат такъв добър ефект при киселото мляко. Стимулират чревната среда и подпомагат перисталтиката.

По принцип обаче е много важно да се даде дефиниция за запек. Това е състояние, при което детето може да се изхожда дори по няколко пъти на ден, но трудно и изпражненията са твърди (на барабонки), миризливи и тъмни. Ако детето просто се изхожда веднъж на няколко дни, но акото е светло и кашаво, няма запек, а просто характерна за някои пеленачета по-бавна перисталтика, която с времето си се урегулира сама без нуждата от каквато и да е намеса.

И накрая - бебетата нямат нужда от допълнителни течности преди започването на захранването. Набавят си необходимата вода от кърмата, която все пак е течна храна, както и АМ, което също се приготвя със завидно количество вода.

Бебе, което е почувствало ефекта на водата и агресивните сурови сокчета, е напълно норално категорично да ги отказва. И аз като изпия една чаша сок от сурова ябълка, ми пристъргва стомаха, какво остава за незрялите храносмилателна и отделителна системи на малкото бебе... Не бих му давала подобни неща, все пак соковете специално са толкова висококиселинни. :roll:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни