Към съдържанието

Снимка

Таласамия и бременност

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

#1 Valiya

Valiya

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 433 Мнения:
  • МястоSmolyan

Публикувано 12 March 2009 - 12:13 PM

Здравейте Д-р Генадиева!Аз имам бета-таласамия, 99% съпруга ми няма,в момента правим опити със съпруга ми за бебе.Въпроса ми е:Трябва ли да ми се направят някакви допълнителни изследвания,защо в България ако не поискаш ,няма да ти се направи? Предварително Благодаря! :oops:

#2 trinity

trinity

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 12 March 2009 - 12:42 PM

Разбирам,че разчиташ на професионалното мнение,но си позволявам да ти споделя при мен как стояха нещата,защото и аз съм с таласемия-леката форма.Значи бях вече бременна,когато приятелят ми се изследва за анемия и,слава Богу,при него нямаше такъв проблем.За себе си мога да кажа,че изкарах една сравнително лека бременност,по време на която съм имала известни неразположения,но те са нямали нищо общо с таласемията.Единствено,разбира се,хемоглобинът ми беше по-нисък и ме предупредиха,че може да се наложи преливане на кръв по време на раждането,но до там не се стигна :) Нещото,което беше по-различно за мен от другите бременни,е приемането на фолиева киселина от 4мг,а не от 0.4мг.Мисля,че се казваше Неофолик форте.Това е от мен.Надявам се да съм била полезна в някакъв смисъл :D Истината е,че не трябва да се притесняваш.Стискам палци да се радваш скоро на едно здраво бебенце,а защо не и две? :smilie=kiss of love.gif :smilie=kiss of love.gif

#3 GERI_Dyul

GERI_Dyul

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 130 Мнения:
  • МястоПетрич

Публикувано 12 March 2009 - 01:17 PM

И аз съм така и се страхувах от кръвопреливане по време на раждането, но не се наложи. Хемоглобинът ми беше нисък и много ме болеше главата, но това беше единственото ми неразположение, причинено от таласемията.

#4 biserinska

biserinska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 12 March 2009 - 01:41 PM

И аз съм таласамичка, но родих две живи и здрави деца. Няма страшно, важното е , че мъжът ти е ок. Ще пиеш фолиева киселина до края на бремеността и ще си следиш по-често хемоглобина.Всичко ще е наред. Успех!

#5 sevi_h84

sevi_h84

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 30 Мнения:

Публикувано 12 March 2009 - 04:43 PM

Здрасти! Аз също съм с бета-таласемия и имам живо и здраво бебе. Няма за какво да се притесняваш след като мъжът ти няма таласемия. В този случай бебето може да наследи единствено твоя тип таласемия, а с него както ти сама виждаш не се живее по различно от останалите. Както и другите са ти казали ще пиеш повечко фолиева киселина и това е.
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни