Към съдържанието

Снимка

Неясна диагноза, изписан антибиотик и антихистамин...

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

#1 benita

benita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:

Публикувано 05 March 2009 - 02:48 PM

Здравейте,
Вътрешното ми аз се съпротивлява на изписаните ни лекарства и не мога все още да посегна към тях.

Дъшеря ми е на година и 11 месеца. След буйна игра навън, а тя доста облечена вдигна ТТ около 38 градуса.
Веднага започнах да давам Енгистол и ГрипХил, сутрин клеева тинктура. Нямаше хрема, до колкото успях да видя гърлото беше зачервено и за това давах сиропче Фитолор. През нощта ТТ стана 38.6 и явно предизвикваше дискомфорт, за това дадох Панадол и така приключихме с температурата. За един ден като, че ли оправихме положението. На следващия ден вече беше добре. През нощта, обаче започна да диша затруднено и усещах, че има сериозни хрипове в гърлото от насъбрал се секрет.
Сложих компрес от извара, какпки за нослето от клеева тинктура и сребърна вода... Но като отидохме на преглед, личната лекарка каза, че е вирусно и само със сиропче няма да оправи положението. Едва като взехме лекарствата видях, че това са Клацид и Кларитин.
Изпуснала ли съм вече положението? Мога ли все още да се боря с полезните средства или вече е наложително да давам АБ?
Благодаря предварително

#2 merina

merina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 247 Мнения:
  • МястоBLAGOEVGRAD

Публикувано 05 March 2009 - 11:43 PM

Здравей,benita извинявай,че се намесвам,но аз доколкото знам с клацид се лекуват племонии и тежки бронхити,а ти никъде не споменаваш ,че детенцето има хрипове надолу от дропчетата .Според мен ако инфекцията не е слезнала надолу не почвай АБ-че започне ли се един път с тези АБ-тици след това става много трудно.Пожелавам ви успех и бързо оздравяване!

#3 benita

benita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:

Публикувано 06 March 2009 - 08:20 AM

Благодаря, че ми двъхваш малко кураж.
Наистина докторката не каза, че има хрипове надолу.
Когато и споделих опасенията си, че може да стане ангина, тя ми каза, че това било по-лошо от ангината, защото ангината поне се лекувала локално :roll:
Тази сутрин кашлицата звучеше много зле. Вчера се чуваше като от гъсти секрети, а сега все едно цялото гърло е надуто и въздуха едва си провира път.
Не знам как да стопирам нещата да не се развият. Вече съм на крачка да посегна към гадните АБ.
Много се надявах да видя подобрение днес, но уви :(

#4 merina

merina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 247 Мнения:
  • МястоBLAGOEVGRAD

Публикувано 06 March 2009 - 02:44 PM

здравей отново ,защо не пробваш компреса от извара да го сложиш на гърлото поне при нас действа и също така за кашлицата сироп от бира ,настърган лимон с корите и мед вариш на водна баня 30мин.и даваш по начестичко, а само за информация -каква диагноза ви даде педиатърката? И вярвай ми те д-торите изписват АБ ,за да се презастраховат и най-вече да не им досаждаме много много-нашата педиатърка беше такава и аз я смених!УСПЕХ и пиши какво е станало

#5 benita

benita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:

Публикувано 06 March 2009 - 03:13 PM

:wink: Още държа фронта и не съм дала АБ :)
На бележката, която ми е за яслата разчетох Трахео бр.
Чувам хрипове, но не мисля, че са в дробовете.
Сега минах през лабораторията до нас, но се оказа, че за гърлен секрет трябва да е рано сутри у да не е яла и пила нищо.
Между временно днес се появи и хрема с кихане от време на време. Първо секрета беше прозрачен, но жилава, после стаа белезникав...
Тук съм наредила цяла армия :
Енгистол, ГрипХил, Мукоплант, витамини Саностол, едни бонбонки с Ехинацея, мажа гърди и гръб с Хустагил, В началото пръсках и Тантум Верде.
Отделно вчера цял ден беше с компреса с извара, но прес нощта е успяла да го бутне и само шалчето беше останало. Сутрин капки клеева тинктура, допълнително и за носа тинктура със сребърна вода...
Сега съм взела и черна ряпа, и чайчето ще пробвам..
Четох, че при бронхити може и Дозера да се пие взех и това...
Вече на всяка 5 минута аз давам нещо
:roll:
Нещо вируса и на мен ми е вдигнал мерника, но за сега се справям. По важно ми е да не давам пезпричинно АБ на това малко организъмче :wink:

#6 benita

benita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:

Публикувано 07 March 2009 - 10:13 AM

Тази вечер спа доста по-спокойно. Сутринта като стана не започна да чисти секретите с отварянето на очите. Предните сутрини със ставането започваше едно кашляне до задавяне и гърлото звучеше като продрано. Сега като започна да кашля вече каликаца звучеше откъртваща и по-влажна. Но продължи да покашля и след това.
Носа пак текна - прозрачни, но жилати секрети...
На мен ми се струва, че това означава, че се подобрява положението. Дано да съм права. Сега ще потърся инфо как точно се развива кашлицата когато тръгне към подобрение.
Иначе таки и не успях да дам гърлен секрет, защото в събота лаборантката идвала в 11, а нали трябва да не е яла и пила нищо за да са верни резултатите...
Явно чак в понеделник ще може да дадем секрет за изследване, но тайничко се надявам до тогава да сме се стегнали :D

едит: По обяд сополите вече са слизести и зеленикави :? Това дали не е признак, че вече има бактерия?

#7 merina

merina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 247 Мнения:
  • МястоBLAGOEVGRAD

Публикувано 07 March 2009 - 08:31 PM

да ти кажа незнам,вашата педиатърка не преглежда ли в почивните дни?но иначе аз знам ,че щом станат зелени сополите детенцето е болно по сериозно-не искам да те плаша.Защо не вземеш някакви капки за нос,при мойта дъщеричка само с клеева т. и физ. р-р не минава.Аз винаги си имам под ръка едни правени капки на проф. Бобев много са ефикасни,само незнам дали при вас ги правят.Оправяйте се по бързо!

#8 benita

benita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:

Публикувано 08 March 2009 - 03:14 PM

:? Вчера бях позитивно настроена, но днес пак се чувствам в безисходица :(
Вчера сополките до следобеда се избистриха. Днес пак са зелени :(
Започнах да давам Ипека, а днес и Калиум бихромикум.
Нощния сън и днес беше спокоен. Кашлицата след ставането обаче пак я задави. След това почти няма кашлица. Сега мисля, че и в носа се развива някакво огнище :(
При джипката... хубаво ще ида, ама като и кажа, че не съм дала АБ, коийто ми е изписала... знам ли я как ще реагира.Не знам дали да ни минем през спешния кабинет?!?

#9 Пандора_

Пандора_

Фиркенщайн

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 23997 Мнения:
  • МястоТам,където никой няма да те чака........

Публикувано 08 March 2009 - 03:30 PM

Мила benita,ще споделя при нас какво се получи.
След цяла седмица на ясла без признаци за болест дъщеря ми по миналия вторник вдигва висока Т,прегледа я лекар и предписа симптоматично лечение с Панадол,Нурофен и вит.С
Във сряда детето вече с хрипове на дробчетата и ни изписаха Клацид.
Четвъртък Т отново се появи,в петък на рентгено графия бе доказана пневмония,Т продължи да се повишава и не се повлияваше от нищо.
В събота по спешност ни приеха в болница.Оказа се вирусна пневмония.
След 6 дневно лечение с венозен АБ и инхалации с Вентолин детето вече е добре.

Моят съвет е да потърсиш още едно лекарско мнение,и ако има проблем да се овладее на време.Успех!!!
Публикувано изображение
Сълзите са думите,които сърцето не може да изрече!

#10 benita

benita

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 79 Мнения:

Публикувано 08 March 2009 - 03:42 PM

Освен наистина като се събуди да я заведа до спешния кабинет, с който работи джипката. Общо взето еднакво доверие им имам, но поне ще е второ мнение.
Тъкмо започнах да се обвинявам, че не съм дала АБ-то, а е можело и да помогне... Още не е изключена да е така, но поне малко ми вдъхваш кураж :)

Аз уж се успокоявам, че нама ТТ, но знае ли човек :roll:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни