Към съдържанието

Снимка

Клеева тинктура

• Заключена тема Тази тема е заключена
983 отговора на тази тема

#1 mama_

mama_

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 31 January 2008 - 10:19 AM

Може ли да се дава клеева тинктура на дете на 4-5 месеца?

#2 Теди

Теди

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2546 Мнения:

Публикувано 31 January 2008 - 10:45 AM

Д-р Михайлов ще Ви отговори дали може да се дава клеева тинктура на толкова мънчико бебче.

Аз подавам тема от подфорума за засилване на имунитета чрез прием на клеева тинктура от майката на кърмачето - http://mama.btv.bg/f...opic.php?t=1053

#3 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 01 February 2008 - 08:19 AM

Може ли да се дава клеева тинктура на дете на 4-5 месеца?

Може по 2 капки, примерно 2 пъти дневно в мляко, но ако е необходимо за някоя трудно подаваща се на лечение инфекция. Ако е на кърма, няма смисъл за профилактика.

Д- р Михайлов

#4 sasharasha

sasharasha

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 212 Мнения:

Публикувано 05 February 2008 - 04:09 PM

Благодаря на д-р Атанас Михайлов, прочетох за клеевата тинктура и за един ден и половина се справих с хремата на дъщеря ми, която е на 2 години и 5 месеца.

#5 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 05 February 2008 - 10:44 PM

Благодаря на д-р Атанас Михайлов, прочетох за клеевата тинктура и за един ден и половина се справих с хремата на дъщеря ми, която е на 2 години и 5 месеца.

Благодаря за добрите думи! Ей на такава обратна връзка разчитам, за да знаят и другите мами, че прости средства могат много да помогнат. Че неведнъж ми идва да се откажа от цялата обществена дейност, но някакъв добър резултат ме мотивира отново да се ангажирам.

Д- р Михайлов

#6 rado-ani

rado-ani

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 07 February 2008 - 03:02 PM

Д-р Михайлов бих искала да ви попитам дали клеевата тинктура и Прополстом е едно и също лекарство? Питам ви, тъй като аптекарката каза че за дете клеевата тинктура не се препоръчвала, а се давал Прополстом. Синът ми е на 1г. и 10м. Този Прополстом дали ще има същия ефект като клеевата тинктура? Благодаря ви предварително за отделеното време.

#7 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 07 February 2008 - 06:14 PM

Д-р Михайлов бих искала да ви попитам дали клеевата тинктура и Прополстом е едно и също лекарство? Питам ви, тъй като аптекарката каза че за дете клеевата тинктура не се препоръчвала, а се давал Прополстом. Синът ми е на 1г. и 10м. Този Прополстом дали ще има същия ефект като клеевата тинктура? Благодаря ви предварително за отделеното време.

Каквото имат, това продават аптекарките. Веднъж бяха казали на една майка, че Calcarea phosphorica и Calcarea fluorica са едно и също нещо.
Как ще го използвате като капки за нос (обяснявал съм вече)? Давате си по 2- 3 капки 2 пъти дневно в мляко, сок и не се занимавате с аптекарката.
Съмнявам се в Прополстома. Пчелният клей се разтваря доста трудно. Най- добре го разтваря етанол. После той полепва добре по лигавиците и ги изолира от бактерии и вируси, осигурява една по- голяма резорбционна повърхност.
Най- добре пробвайте сама. Усещате ефекта по аромата на пчелен клей, по анестезиращото действие- органолептична проба. Колкото са по- проявени, толкова повече материал е вложен.
Д- р Михайлов

#8 kerry

kerry

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Мястоplovdiv

Публикувано 07 February 2008 - 10:34 PM

Здравейте, Д-р Михаилов! Детето ми, което е на 1.7 мес през март тръгва на ясли. По колко пъти на ден мога да му давам клеева тинктура за профилактика, и има ли значение дали се приема преди хранене или не?
Извинявам се ако този въпрос е дискутиран и ви карам да се портаряте!

#9 kerry

kerry

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Мястоplovdiv

Публикувано 08 February 2008 - 12:12 AM

Благодаря на Вени! Напълно съм съгласна с теб и още един път се извинявам! :oops:

#10 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 08 February 2008 - 06:55 AM

Здравейте, Д-р Михаилов! Детето ми, което е на 1.7 мес през март тръгва на ясли. По колко пъти на ден мога да му давам клеева тинктура за профилактика, и има ли значение дали се приема преди хранене или не?
Извинявам се ако този въпрос е дискутиран и ви карам да се портаряте!

Здравейте,
По веднъж на ден стига, при ситуация когато повече деца са болни, 2- 3 пъти дневно. По- добре преди хранене, но действа във всички случаи.

Д-р Михайлов

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни