Към съдържанието

Снимка

detski nadbavki

• Влезте в профила си за да пишете
32 отговора на тази тема

#1 alizza

alizza

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 23 February 2009 - 02:02 PM

nqkoi moje li da mi kaje vsqka godina li se podavat molbi brazci za da polu4avam detskite tui kato ne razbiram ni6to ot saita na socialnite ? molq vi..... predvaritelno blagodarq

Във форума се пише на кирилица,моля четете правилата!!!

#2 renko

renko

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 35 Мнения:

Публикувано 23 February 2009 - 02:18 PM

Здравей.Всяка година се подават.Трябва да си занесеш бележки за дохода за една година назад за теб и мъжът ти,там ще ти дадат молба която да попълниш с вашите данни и така всяка година.

#3 alizza

alizza

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 23 February 2009 - 02:43 PM

mnogo ti blagodarq no moga li da pitam o6te ne6to? az nqmam nikakvi dohodi a i ne jiveq s maja mi i togava kavo da pravq?

#4 renko

renko

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 35 Мнения:

Публикувано 23 February 2009 - 09:42 PM

Ако нямате сключен граждански брак дори и да живеете заедно носиш бележка за доход само за теб.Ако в момента си в майчинство вземаш бележка от фирмата, на която пише 0,00лв.От социални ще ти извадят за цяла година какво си получавала от НОИ.А ако вземаш майчинство от социални мисля, че от там направо ще ти дадат дохода.

#5 alizza

alizza

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 24 February 2009 - 10:51 AM

otnovo mnogo ti blagodarq :D

#6 Nataliya Yanakieva

Nataliya Yanakieva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • МястоPazardzhik

Публикувано 26 February 2009 - 04:38 PM

здравейте, имам детенце, което е на мъжа ми от предишна връзка. детето е при нас. случайно попаднах на тази тема. Не съм изобщо на ясно дали и какво трябва да направим в такъв случай,мъжа ми също няма представа. Задължителни ли са тези надбавки. Какви документи трябва да има той... и общо взето всичко... Дали можете да ми обясните???

#7 jiv4e

jiv4e

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Мястоsilistra

Публикувано 28 February 2009 - 10:49 PM

zdraveite.na men sa6to mi izte4e molbata za detski nadbavki prez fevroari .vzex si deklaraciq za doxodite ot firmata i q zanesax v socialni ama tam mi kazaxa 4e ne im var6i rabota te mi napravixa tazi belejka za doxodite edna godina nazad.s maja mi sa6to nqmam brak negoviq doxod ne se iska 6tom nqmame brak se vodq samotna maika .

ВЪВ ФОРУМА СЕ ПИШЕ САМО НА КИРИЛИЦА!!!МОЛЯ,ЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА!!!

#8 jiv4e

jiv4e

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Мястоsilistra

Публикувано 28 February 2009 - 10:52 PM

imam priqtela koqto majat i ima dete ot parviq brak to jivee pri maika si tq mu vzima nadbavkite ama za dokumenti nz .mislq 4e 6tom jivee pri ba6ta si i te nqmat brak s predi6nata si priqtelka trqbva toi da gi polu4ava.

ВЪВ ФОРУМА СЕ ПИШЕ САМО НА КИРИЛИЦА!!!МОЛЯ,ЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА!!!

#9 mariq33

mariq33

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 02 March 2009 - 12:12 AM

здравейте, имам детенце, което е на мъжа ми от предишна връзка. детето е при нас. случайно попаднах на тази тема. Не съм изобщо на ясно дали и какво трябва да направим в такъв случай,мъжа ми също няма представа. Задължителни ли са тези надбавки. Какви документи трябва да има той... и общо взето всичко... Дали можете да ми обясните???

Здравей Наталия!Ситуацията е малко сложна.Ако мъжа с когото живееш сега е получил правата върху детето ,той спокойно може да получава детските за детето.В случай ,че отговаря на условията за средномесечен доход на член от семейството ,който е 300 лева.Но ако Вие с него имате сключен гр.брак ,можеш ти да подадеш молбата като същевременно декларираш и твоите доходи за предходните 12 месеца.Подаването на такава молба не е задължително,затова се нарича месечна помощ за деца.

#10 Nataliya Yanakieva

Nataliya Yanakieva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • МястоPazardzhik

Публикувано 02 March 2009 - 03:00 PM

Благодаря за отговора! Ние имаме сключен брак, мъжът ми има и правата над детето. Той не декларира доход. Аз декларирам, но нали не съм нито попечител на детето, нито осиновител /за сега/. Не помня и дали споменах, но детето е родено в Италия, Рим. Това има ли значение?

Благодаря отново!
Хубав ден жи желая!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни